Skocz do zawartości

Fresh Site Bonus (FSB)


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zaplecze ma co jakiś czas FSB :) Stronki ładne z małą ilością wychodzących i z dużą ilością unikalnego tekstu co jakiś czas mi wskakują na wysokie pozycje, po czym znowu znikają i tak stale. Często na pare dni wyprzedzają stornę pozycjonowaną na jakieś niszówki, po czym ponownie ginie w otchłani serpów. Nie wiem czym to jest spowodowane ale naprawdę te wartościowane już nie linkowane zaplecze czasami fajnie wypływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem a wy ?
.. i nie powiem?

Jak dla mnie jest to jak sama nazwa wskazuje bonus dla nowej domeny i jest on specjalnie zrobiony po to,

by ułatwić przebicie się nowej strony... i jak dobrze pamiętam G. coś wspominało o tym w przypadku personalizacji wyników, bo tu to zjawisko jest/będzie najbardziej pożądane.

Ps. A co temat robi w pogaduszkach? Jak już coś to dział dla początkujących!

Pogaduszki to dyskusje na tematy nie związane z tematyką forum, czyli pozycjonowanie.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FSB uważam za mit. A dokladnie stwierdzenie że nowa strona dostaje bonus na początku w postaci dodania jej kilku lub kilkudziesięciu pozycji i przesunieciu jej w górę w wynikach wyszukiwania.

Nowa strona po prostu ma za mało czynników według których mozna by stwierdzić czy zasłużyła na filtr.

Po pewnym okresie ("po mitycznym zakończeniu fsb") kiedy juz jest z czego wyciągnąć wnioski lub zrobić tajemnicze obliczenia, można juz na strone nałożyć filtr. I lecą takie strony na pozycję 50-60 lub na sam koniec. Nie da się wszystkich nowych stron pomieścić w pierwszej dwudziestce :) bo wypychały by dobre zasłużone strony na coraz to dalsze miejsca w tył.

Czy jest jakaś różnica pomiedzy: (w przypadku stron, ktore nie zasłuzyły na wysokie pozycje)

1) nadaniem stronom dodatnich punktów a potem odjęciem tych punktów?

2) nie nadawaniem niczego na początku a potem nadaniem ujemnych punktów (za karę)?

Czy jest jakaś różnica pomiedzy: (w przypadku stron, ktore zasługują na wysokie pozycje)

1) nadaniem stronom dodatnich punktów a potem zostawieniem im tego bonusu?

2) nie nadawaniem niczego na początku a potem zostawieniem tak jak jest (bo jest dobrze)?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FSB uważam za mit. A dokladnie stwierdzenie że nowa strona dostaje bonus na początku w postaci dodania jej kilku lub kilkudziesięciu pozycji i przesunieciu jej w górę w wynikach wyszukiwania.

Wg mnie ciepło , nawet gorąco , FSB nie jest zjawiskiem stałym tzn tyczącym się każdej jednej domeny , powiem więcej występuje on bardzo rzadko , potwierdzeniem tego może być banalny ale skuteczny test , wystarczy zrobić normalną stronę na preclu z wartościowym tekstem ale pod cieżkie frazy typu bielizna , pozycjonojwanije czy też hotele , następnie zobaczyć na jakich miejscach znajdzie się zoptymalizowane strona pod te cieżkie frazy dodana nawet do paru mocnych katalogów typu onet czy wp

Przeprowadzilismy pare takich testów i w żadnych nie zapobserwowalismy zjawiska zwanego FSB co nie znaczy że nie istnieje "promowanie" nowych domen w ten sposob dlatego mówie ze raczej jest to rzadkie zjawisko

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu napisałem co to jest to całe FSB.

Co to jest FSB?

Masz strone - > dodajesz do katalogów -> pojawia się na ich SG jako ostatnio dodane -> to sa mega mocne linki, sitewide + SG -> dostaje kopa i wysokie pozycje -> mija czas -> google przelicza -> tracisz linki z SG i sitewide, (no bo nie są już 'ostatnio dodane' zostaje 1-3 w kategoriach -> spadek na własciwe pozycje.

Google róznie przelicza (czas) rózne linki i nie da się przewidziec jak zaindeksuje - stad nigdy nie ma takiego samego czasu działania tego zjawiska.

Ponieważ kiedyś w PL królowąły qlweby to zjawisko było nagminne.

Xann myslalem ze jak ktos twierdzi ze zajmuje sie SEO to takie rzeczy wie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kyo

Przeprowadziliśmy pare takich testów i w żadnych nie zapobserwowalismy zjawiska zwanego FSB co nie znaczy że nie istnieje "promowanie" nowych domen w ten sposób dlatego mówie ze raczej jest to rzadkie zjawisko

ja zadko idexuje przez SWL a zaczynamy katalogami czy preclami , ba powiem wiecej podczas ostatnich zawodów też obserwowałem to zjawisko i pupa, polecam Ci przeprowadzenie testów

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nie ma czegoś takiego, jak FSB

po prostu tworząc nową stronę dodajemy ją najpierw do wartościowych katalogów, presell -ów,i dzięki temu na początku może skoczyć wyżej w wynikach, a potem pójść w dół (kiedy przyrost wartościowych linków maleje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z FSB jest tak, że to każdy sobie może subiektywnie ocenic na swoich stronach i po swoich metodach. Każdy dostanie troche inne wyniki co zamierzam na dole pokazać.

Najwazniejsze jest to że FSB to doskonałe wytłumaczenie dla klienta dlaczego strona była wysoko i spadła ;P

Załączam 3 wykresy: Na każdym jest wykres pozycji pewnej ilości fraz, przez pierwsze 60 dni pozycjonowania, pierwszy dzien trzeba liczyć jako punkt wejścia frazy w serp (czyli generalnie po optymalizacji tagów lub właśnie nalicoznym katalogowaniem) Targetem było top10, są to bardzo zróznicowane frazy.

Pierwszy wykres przedstawia 5 fraz, drugi 50, trzeci 150. No i serwisy od tych fraz tez są losowe.

Pamiętajcie że wykresy pozycji trzeba czytać odwrotnie. Drugi wykres przedstawia site w którym na 100% widzieliśmy fsb, trzeci te 50 fraz + jeszcze 100 innych losowych.

Nie wiem jak Wy ale ja tam widze wyraźny garb na drugim wykresie, zanikający na trzecim. Im większa próba tym mniej to widać. Im większa wybiórczość - analiza serwisów - tym bardziej.

Na średniej wyciagnietej z 300 fraz wykres coraz bardziej jest płaski.

Możliwe błędy:

- nie zawsze wejście w top10 = start pozycjonowania w moich statsach

- jesli pozycja była większa niż 100 to przyjmuje 100, bo nie mierze ponad top100

- statystyki obejmują site'y pozycjonowana kilkoma różnymi metodami - ale wszystkie white hat

wykresy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności