Skocz do zawartości

Teoretyczne podejście do produkcji stron pod SWL


Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na powolny koniec SWL-i, ostatnio ludzie rezygnują z normalnych linków do stron pokrewnych bo im się to "nie opłaca", nie będę straszył, ale co raz więcej wpadek serwisów jest właśnie przez SWL-e. Jakiś czas temu można było spotkać wielkie serwisy w SWL-ach, które powoli wycofywały się z tego rynku na rzecz pokrewnych tematycznie serwisów, zresztą bardzo ciekawych :)

SWLe pozostaną, tylko ich udział w pozycjonowaniu będzie się ciągle zmniejszał, taki jest wg. mnie trend, co będzie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann - jesli chodzi o mnie to punkty moga byc i po 1k za 100k - uzywam tylko na swoje potrzeby, tylko zyjmy w realnym swiecie

i niech se dzieciaki nie podnicaja, ze zostana milionerami, zycie to zweryfikuje

na punktach mozna zarobic - ale to nie takie proste jak podpowiada kartka papieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu bierzesz pod uwagę cenę zakupu domeny w promocji za pierwszy rok ? czy to ma być roczne przedsięwzięcie ?

Ktoś pisał że ludzie się z swl wycofują. hmmm to może mi wytłumaczysz czemu mam coraz więcej zapytań o punkty ? Kolejna sprawa to że sam linkuje swl ale trochę pewnie inaczej niż spora część społeczności. Efekty były i są, czy będą ? nie wiem ale do puki będą się liczyć linki zwrotne doputy swl będa skuteczne w takiej formie jak eweblink bądź w innej dostosowanej do zmian w algorytmach google.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale do puki będą się liczyć linki zwrotne doputy swl będa skuteczne w takiej formie jak eweblink bądź w innej dostosowanej do zmian w algorytmach google.

Dokładnie tak.

Kiedyś wystarczyło katalogowanie i powstały wszelakie dodawarki do katalogów.

Google cały czas zmienia algorytmy a my sie pod nich dopasowujemy...

Marketing w sieci - da się ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wypowiedzi.

Jak napisałem to tylko teoretyczne przedstawienie, można zrobić to dla różnych konfiguracji i dla różnych systemów.

To że na kartce wygląda OK to wiem, wszystkiego po drodze nie można przewidzieć, jedyne co pewne że trzeba mieć na coś pomysł i byc konsekwentnym w działaniu.

Postawienie 2000 serwisów w miesiącu jest możliwe, to juz sprawdziłem, średni site wynosi po 3 miesiącach 150 podstron na serwis i jak narazie rośnie.

Kwestia technicznego ogarnięcia i nadzorowania tez jest mozliwa, do tej pory raczej bawiłem się tym, ale coraz bardziej zastanawiam się nad powaznym podejściem do sprawy. Wiadomo można też bawić się w adsense i inne rzeczy, ale wszystkich srok za ogon się nie złapie, wg mnie lepiej skupić się na czymś konkretnym.

Jeszcze jedna kwestia to czas jaki trzeba poświęcić, tu nie wystarczy miesiąc czy dwa miesiące, a nikt nie wie co będzie za pól roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie da się zarobić na zapleczu nawet startując bez przysłowiowej złotówki ale ograniczanie się tylko i wyłącznie do sprzedaży pkt trochę ryzykowne, co jak przestanie być zapotrzebowanie na PKT lub będzie ich nadmiar na rynku ?

Nie należy się ograniczać tylko i wyłącznie do zarobku z sprzedaży PKT a wyciskać z strony wszystkie możliwe soki

, dokładnie tak jak to opisał Xann:

Polecam przeczytanie tego :

https://www.seoparty.net/news/artykuly/zara...ycjonujac_stron (Tekst należy przeczytać kilka razy, aby dokładnie go zrozumieć i przeanalizować.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

dlatego założenia autora są za optymistyczne bo nikt nie zdoła zrobić 80 wartościowych serwisów w 8h co daje średnią 10 serwisów na godzinę co znowu daje nam sumę 1 serwis w 11 minut. Przy założeniu że będzie to maksymalny spam skopiowany x ilość stron jest to możliwe lecz wg mnie tylko w teorii. W praktyce pojawi się mnóstwo problemów których nie da się rozwiązać w minutę i z tych założeń zostaną gruszki na wierzbie.

Strona którą podaje Xann w swoich przykładach to nie jest żaden spam i nie ma w ogóle nic wspólnego z tym tematem. To zwykła strona, nawet dosyć droga w stworzeniu (content + grafika) i nawet zakładając że będziemy to sami wszystko robili za darmo to będzie to trwało długo. Teraz pytanie czy bardziej się opłaca robić spam czy dobre strony tematyczne. Wg mnie dobre strony tematyczne są to inwestycje długoterminowe które po miesiącu nie będą zarabiać tak jak spam pod SWL. Ich potencjał wychodzi po roku, dwóch, trzech. Zresztą Xann mógłby podać w artykule ile zarobił na jednej przykładowej stronce która jest dajmy na to rok w internecie.

Pyszny Precel | Katalog stron

Ranking polskich firm hostingowych - dodaj hosting, zaopiniuj lub oceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

dlatego założenia autora są za optymistyczne bo nikt nie zdoła zrobić 80 wartościowych serwisów w 8h co daje średnią 10 serwisów na godzinę co znowu daje nam sumę 1 serwis w 11 minut. Przy założeniu że będzie to maksymalny spam skopiowany x ilość stron jest to możliwe lecz wg mnie tylko w teorii. W praktyce pojawi się mnóstwo problemów których nie da się rozwiązać w minutę i z tych założeń zostaną gruszki na wierzbie.

Dla porównania w 15 minut da się zrobić "portal" 25 podstron w systemie z mojej stopki ze zdjęciami filimikami, etc.

Przykładowy:

https://www.budget.scg24.com/index.php

Marketing w sieci - da się ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Skrypt jest po pierwsze płatny ale rozumiem że jako jego autor tego nie dodałeś bo po co? Po drugie jak już pisałem w teorii można te 15 minut + ileś tam policzyć ale w praktyce pojawi się więcej czynników których teraz nie potrafimy przewidzieć chociażby czas na podlinkowanie tego spamu czy skonfigurowanie serwera, wymyślanie i kupowanie domen itp itd. Z czasem może też pojawić się zmęczenie bo stawianie 80 serwisów na dzień może mocno zmęczyć głównie przez wtórność i robienie tego samego non stop. Także założenia założeniami a praktyka praktyką. Dwa różne światy.

Pyszny Precel | Katalog stron

Ranking polskich firm hostingowych - dodaj hosting, zaopiniuj lub oceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Skrypt jest po pierwsze płatny ale rozumiem że jako jego autor tego nie dodałeś bo po co? Po drugie jak już pisałem w teorii można te 15 minut + ileś tam policzyć ale w praktyce pojawi się więcej czynników których teraz nie potrafimy przewidzieć chociażby czas na podlinkowanie tego spamu czy skonfigurowanie serwera, wymyślanie i kupowanie domen itp itd. Z czasem może też pojawić się zmęczenie bo stawianie 80 serwisów na dzień może mocno zmęczyć głównie przez wtórność i robienie tego samego non stop. Także założenia założeniami a praktyka praktyką. Dwa różne światy.

Cena jest podana w systemie tutaj nie to jest tematem, ale wątek idzie w czasochłonność poświęcaną na postawienia zaplecza.

Co do czasu, to wiadomo trzeba się liczyć z tym, że trzeba domeny pozakładać, etc.

Co do samego linkowania i późniejszego zarządzania systemem to też trzeba jakiś czas doliczyć. Każdy kto ma jakieś zaplecze bardziej lub mniej wartościowe wie, że chociażby trzeba raz na jakiś czas na nie spojrzeć, więc tutaj też trzeba czas policzyć....

Marketing w sieci - da się ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności