Skocz do zawartości

Miarka się przebrała - stat24.pl


advokat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
A co powinny mieć takie statystyki które uważalibyście za zamiennik (podstawowa funkcjonalność)?

Trzeba rozdzielić dwie rzeczy. Pierwsza to informacje, które zbierają i prezentują systemy statystyk. Jeśli chodzi o mnie to interesują mnie przede wszystkim:

- unikalne wizyty (dziennie, tygodniowo, miesięcznie, rocznie)

- odsłony

- wejścia z wyszukiwarek

- wejścia z katalogów i innych stron

- przeglądarki

Druga sprawa to wiarygodność statystyk i marka. Jeśli zwracasz się do potencjalnego partnera podając statystyki i podkreślając, że pochodzą ze Stat24, to wiadomo, że to wiarygodne źródło. Jeśli jednak statystyki mają służyć wyłącznie Tobie, to tego problemu nie ma.

Mam problemy ze Stat24, bo kilka dni temu znowu zobaczyłem ich pop-upy na swojej stronie, która należy do ARBO i oni dobrze o tym wiedzą (ba, nawet z tego powodu zdjęli swoje reklamy). Zapytałem w mailu o co chodzi przypominając pierwszą korespondencję, którą wówczas z nimi prowadziłem, to dostałem odpowiedź, że reklamy zostały u mnie wyświetlone "pomyłkowo". Dzisiaj miałem ich już nie widzieć, ale dalej widzę, więc kolejny e-mail ze screenami poszedł.

Ale jeszcze poczekam, co się wydarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co powyżej (wymogów statystyk) dodałbym jeszcze słowa kluczowe z wyszukiwarek do analizy długiego ogona oraz strony/witryny referujące (co by wiedzieć gdzie o naszym serwisie piszą ;) ).

Countomat.pl co do wiarygodności też jest bardzo przyzwoity. W moim przypadku zlicza bardziej rygorystycznie (czytaj o 1-2% mniej UU) niż staty Gemius Traffic. W przypadku stat24.pl było w drugą stronę - było odrobinę więcej niż na wskazaniach Gemiusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja także rezygnuje. Wystarczą mi staty GA. :D

Swoją drogą to zauważyłem, że ja sam wchodząc na swoją stronkę przez przypadek klikam na te ich badziewia, bo ciężko jest szybko wyłączyć reklamę, która się non stop rusza. Chyba, że ją Adblockim potraktować.

Tak sobie myślę, iż skoro ja wiedząc dobrze o niej i tak klikam w nią, to jaką klikalność muszą mieć z przeciętnych Użytkowników, którzy się niczego nie spodziewają?

Ciekaw jestem czy ktoś zaobserwował spadek zarobków np z reklamy G Adsense umieszczonej na stronie na rzecz właśnie ty ich wyskakujących badziewi? :)

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności