Skocz do zawartości

Zarządzanie czasem


lj2m

Rekomendowane odpowiedzi

Testowałem wiele różnych sposobów zarządzania czasu i kartka + długopis jest najlepszym systemem. Dzielę kartkę na 4 części:

1. Do zrobienia na zaraz - ważne

2. Do zrobienia na zaraz - mało ważne

3. Do zrobienia na później - ważne

4. Do zrobienia na później - mało ważne

Teraz ważne jest żeby wykonać najpierw rzeczy ważne nawet jak są one potrzebne na później czyli punkt 1 i 3 a dopiero potem 2 i 4. Jeśli się wykona całą listę zadań jakie rozpisaliśmy na dany dzień to jest czas na cokolwiek. Jeśli nie to przekładamy zaległości na następny dzień bo prawdopodobnie zostaną rzeczy mało ważne więc spokojnie drugi dzień wystarczy.

Jeśli zadań do zrobienia ma się dużo to należy je porcjować na jeden dzień gdyż większy termin robi bałagan. Lepiej kontrolować listę codziennie i małymi krokami dążyć do celu niż się miotać i robić wszystko na raz bez ładu i składu.

Co do czasu w jakim zadanie dane wykonujemy to najlepiej założyć że dane zadanie zajmie nam 1,5x standard. W ten sposób jest duże prawdopodobieństwo że tego czasu nie przekroczymy a jeśli coś zostanie to robimy następne zadanie.

Jak dla mnie to najlepszy sposób. W pierwszy dzień jak go stosowałem to się nie potrafiłem skupić na danej rzeczy ale z czasem zacząłem robić wszystko szybciej i systematyczniej. Teraz jest tak że to co robię w 4h kiedyś zajmowało mi 8h albo nawet 2 dni.

Zgadzam się!

Jestem osobą o charakterze "artystycznym" więc miałem straszne problemy z organizacją czasu. Po wielu kombinacjach doszedłem do wniosku że kartka + długopis = lista zadań na dany dzień to najlepsze rozwiązanie.

Pozdrawiam

Michał Kaczmarek

"If you aim for the mountains, you will hit the plains, if you aim for the sky, you will hit the mountain peaks"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności