Skocz do zawartości

Sens budowy zaplecza na 200 domenach.


jaqtka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Trzeci dzień z rzędu siedzę znudzony w pracy i się zastanawiam nad sensem stawiania zaplecza na stu, czy dwustu domenach (ew. 1000x subdomenach). Muszę przyznać, że przez te 3 dni sumiennie czytałem forum i każdą odpowiedź zamieszczoną do każdego wątku. Moja opinia jest taka, że nie ma sensu zapychać tych wszystkich stron automatycznie generowanym kontentem z Bilbi, Wikipedii, czy innych senników. Czy nie lepiej tą całą kasę przeznaczoną na marnej jakości hosting i jakieś super dziwne skrypty (na których zarabiają tylko ich autorzy) przeznaczyć na coś naprawdę wartościowego? Czy nie uważacie, że szybko rozwijający się sztuczny organizm jakim jest google, zmusza właśnie do tego, aby nie generować treści nikomu nie potrzebnych, tylko tworzyć wartościowe strony? Teraz sam już jestem całkowicie głupi od tego wszystkiego i zastanawiam się nad sensem tego całego przedsięwzięcia.

Witamy w Googletrixie ;)

Pozdrawiam,

co tu robić - sposoby na nudę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział że na tych 200 domenach ma stać sam syf? Można postawić na nich również względnie wartościowe rzeczy, zazwyczaj jakieś precloblogi z unikalnym contentem, czy jakieś zwykłe stronki htmlowe.

Spam tego typu jaki podajesz odchodzi w niepamięć i jedyne cele to chyba punkty swl, bo na nic innego tam liczyć nie możesz.

Jakie masz zaplecze tak spozycjonujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to gdzie ty pracujesz że 3 dni siedzisz i myślisz?:-)

Wszystko zależy od tego na co jest Ci potrzebne zaplecze, jak na punkty z SWL to mogą być biblie i wikipedie, a jak chcesz z zaplecza linkować własne strony to dobrze jest zadbać o wartościową unikalną treść i postawić mniej, ale lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było "głębokie" pytanie :/

Jednak czy jest sens robienia wartościowego serwisu na unikalnym skrypcie, którego nie będziesz potrafiła wypromować???.

Zaraz usłyszę "dobry serwis sam się wypromuje albo ludzie sami zaczną linkować" .. POWIEDZMY ;)

Witryna Biznesu - najlepsza promocja biznesu w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo masz rację, ALE problem zaczyna się w momencie w którym pojawia się firma która nie pozyskuje linków naturalnych lub pozyckuje ich na tyle mało że przebicie się w danej frazie naturalnymi sposobami staje się w zasadzie nie możliwe - wtedy pojawia się pojęcie zaplecza.

Nie wiem czym się zajmujesz, ale najprawdopodobniej taka ilość nie jest Ci na początek potrzebna... ilość zaplecza jest ściśle zależna od zapotrzebowania na nie - przynajmniej tak być powinno.

Jeśli nie masz potrzeby posiadania zaplecza to go nie rób.

Swoją drogą stawianie zaplecza w postaci bibli czy wikipedi to średni pomysł - zaryzykowałbym nawet że to zły pomysł. Stawiaj to co jest wartościowe - nie idź w ilość idź w jakość - zapewniam Cię że z czasem 10 czy 20 serwisów unikalnych będzie znacznie więcej warta niż 200 kopii wikipedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi, które umieściliście do tej pory. Jeżeli macie zamiar krytykować temat, to proszę, aby była to krytyka konstruktywna. Specjalnie umieściłem tego posta w tym dziale, aby każdy początkujący mógł wyciągnąć jakieś wnioski i wiedział jak i czym się je SEO. Wydaje mi się, że potrafię zrobić dużo, aczkolwiek nie ryzykowałbym nazwania siebie kimś więcej niż noobem ;) Jestem na etapie wykreowania jakiegoś naprawdę wartościowego zaplecza, ale zabijcie mnie... ...nie wiem co tu zrobić. Jaką treść zawrzeć. Już przecież wszystko jest w sieci !!! Chyba zacznę skupować stare pamiętniki i będę dokonywać przedruków w sieci ;)

Pozdrawiam,

co tu robić - sposoby na nudę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz wpadniesz na pomysl jaka zamiescic tresc, to zaplecze zbudowac jest dosc latwo

potem zadasz sobie pytanie - co zrobic aby do zaplecza nie dokladac lecz na nim zarobic?

kupisz 200 domen, chociazby regionalne w promocji po 1zl, oplacisz serwery, przez rok bedziesz siedzial i tworzyl wartosciowe serwisy, linkowal aby nabralo mocy, a po roku dostaniesz maila od firmy w ktorej zarejestrowales domeny z trescia jesli chce pan przedluzyc 200 domen to prosze o wplacenie 4000zl na podany nr rachunku, w przeciwnym wypadku cala panska praca pojdzie sie ryckac ;)

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po roku dostaniesz maila od firmy w ktorej zarejestrowales domeny z trescia jesli chce pan przedluzyc 200 domen to prosze o wplacenie 4000zl na podany nr rachunku, w przeciwnym wypadku cala panska praca pojdzie sie ryckac smile.gif

Rozwiązaniem problemu jest stawianie takiego zaplecza które będzie na siebie zarabiać.

Czy to adsense czy inne PP czy też sprzedaż pkt z SWL na stronach. Strony po prostu muszą zarabiać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności