Skocz do zawartości

Dedyk przy 5000 wejść?


Sanchez Spinoza

Rekomendowane odpowiedzi

Czy waszym zdaniem 5000 unikalnych odwiedzin na stronie "kwalifikuje się wyłącznie do serwera dedykowanego"? Mój provider hostingowy mnie właśnie tym zagadnieniem zaskoczył. Przekraczam obciążenie serwera o 1200%.

Skrypty mam zoptymalizowane, żadnych uchybień (provider sprawdził). Tylko same obciążenia spowodowane wejściami na stronę. Chyba go poniosło nie? Z tym dedykiem...

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od firmy hostingowej. Do mnie z nazwa.pl pisali przy 1k unikalnych dziennie mimo tego, że skrypt był autorski i dość dobrze zoptymalizowany. Ale później jak się okazało to nie moja strona była obciążeniem dla tego serwera (bo padał praktycznie codziennie), tylko ktoś sobie na nim robił download i ich serwery padały.

Fotografia ślubna: www.marcindrechna.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile tych 5000 użytkowników generuje wyświetleń, oraz ile generują transferu.

Jeśli przekraczasz dopuszczalne przeciążenie serwera o 1200% z taką oglądalnością, to wyjątkowo słaby ten serwer. Chyba, że masz jakiś videostreaming.

Poza tym dopytaj o co im chodzi - zużycie transferu, procesora czy pamięci...

Ale jeśli różnica w cenie nie jest duża, to bym brał - dedyk to raczej same plusy, z tym, że droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypt autorski? Jeżeli nie to jaki? Twój provider hostingowy trochę się rozpędził, bo na pewno możesz pod to wziąć spokojnie VPSa z 512 MB gwarantowanej pamięci RAM (chyba, że planujesz nagłe zwielokrotnienie obecnego ruchu).

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że masz jakiś videostreaming.

No coś ty. Sam tekst. Ogłoszenia.

Poza tym dopytaj o co im chodzi - zużycie transferu, procesora czy pamięci...

Procesora. Przynajmniej tak mówi wykres.

Na dedyka mnie nie stać na razie. Dlatego wolałbym zwykły hosting.

Ale można generować takie obciążenia i nie zostać wywalonym z hostingu jeżeli nie ma obciążenia bazy danych tylko procesora?

P.s Czy VPSem zarządza się przez jakiś cPanel czy coś podobnego?

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten provider chce Cię naciągnąć. Mam duuuużo więcej uników na jednym z moich serwisów i wszystko jest na shared.

Mam autorski, mocno zoptymalizowany skrypt. Nie wiem co Ty tam masz, ale wątpię żeby przy 5k uu był konieczny dedyk...

I dlatego opłaca się zainwestować już na początku w dobre oskryptowanie, bo potem wychodzą takie cyrki jak teraz. Musisz ładować co miesiąc kasę na serwer (zamiast na reklamę), a i tak prędzej czy później zatrudnienie programisty będzie nieuniknione.

e-weblink uznałem za najgorszy system wymiany linków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie z nazwa.pl pisali przy 1k unikalnych dziennie
Ja z 2 lata temu na nazwie trzymałem serwis z ruchem 30k uu dziennie więc nie ma reguły :)
P.s Czy VPSem zarządza się przez jakiś cPanel czy coś podobnego?
Jeżeli Cię stać na cPanel to tak ;) A tak poważnie to do VPSów w niektórych firmach dostajesz za free panel DirectAdmin ;)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dogadasz sie z adminem, zmien firme, ale nie kupuj dedyka (niema potrzeby).

Wynajme punkty Gotlink.pl, Seo.Net.pl, E-weblink oraz SeoMatiK.pl - najtansze ceny na rynku.

Kontakt: GG 2019406 email 99f@wp.pl

468x60.gif

Doceniasz innowacje? Najmocniejszy system linków stałych Seomatik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronę mam opartą o WordPressa. Bez zbędnych pluginów. Wszystko na cachu.

Dzięki za rady.

Rozglądnę się za nowszym hostingiem.

Pozdrawiam.

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na autorskim skrypcie odwiedzin srednio 6-9k wystarcza spokojnie najprostszy vps z prohostu wiec wciskanie dedyka to troche nie bardzo, chyba ze moze być faktycznie jakiś błąd w skrypcie który przykładowo w pewnych okolicznościach powoduje "zapętlanie pętli" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na autorskim skrypcie odwiedzin srednio 6-9k wystarcza spokojnie najprostszy vps z prohostu

Na autorski a nie na wordpress :) Obstawiałbym, że ten vps wystarczy na 20k-100k dziennie jeśli skrypt jest zoptymalizowany (nie wp)

Pewnie jest parę pluginów...

Co do vps'a to spróbuj lepiej konto w IQ albo jakiś reseller za granicą lub reseller w prohost.

Albo napisz inny system cache z pominięciem systemu pluginów wp. w osc 80% czasu cpu to wczytania frameworku, a przez pozostałe 20% skrypt generuje output (czyli cośkolwiek robi). Dopniesz to do każgego pliku w php który wyświetla strony statyczne, jak będzie co zwracać to odczyt zawartości z cache i die.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na webd.pl napisali to samo ale przy 2 tys. wizyt dziennie. byla w tym joomla i forum na vbulletin.

troche ich ponaciskalem i przeniesli moje konto na inny serwer - od tego czasu przybylo mi jeszcze srednio 500 wizyt dziennie i hula.

ponarzekaj troche, napisz ze to strasznie niekompetenta firma skoro nie potrafia zapewnic uslug takim malym serwisom jak Twoj (wiem, ze nie jest maly, ale udawaj ze jest), napisz ze na forach dla webmasterow pisali ze isp innych ludzi potrafi utrzymac wieksze serwisy. moze sie przestrasza, ze zaczniesz im wystawiac zla opinie na forach dla webmasterow i zrobia co trzeba :D

Forum Alfa Romeo Giulietta, 159, MiTo, 156, 147, 166, 145, 146, 155, 164, 33, 75, GTV, GT, Brera, Alfetta ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności