Skocz do zawartości

Kto mi naprawi WP


djurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakieś cholerstwo mi sie wbiło na serwer i rozwaliło mi wp (zainfekowany) za co mi google mi dało ostrzeżenie i nie wyświetla mojej strony.

jest ktoś kto może mi pomóc w tej kwestii. Rozliczę się barterem czy nawet pieniężnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj nowe pliki index.php i admin/index.php tak np. w przypadku WP,

..śmieci doklejane są też do plików header.php, home.php itp. Sprawdzaj po dacie modyfikacji plików na ftp.

I oczywiście po tym zmień hasła!!!

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby płacić, wgrywać pliki na ftp potrafisz, więc w przypadku WP pobierasz nową wersję i wrzucasz te pliki, w innym wypadku wgrywasz nowe pliki, a jak nie masz to sprawdzasz kod, w którym pewnie jest doklejone jakiś kod.

I jeszcze jedno jak korzystasz z TC nie trzymaj w nim haseł do ftp, bo będzie powtórka z rozrywki.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanie :D usunalem jakis czas temu wirusa, zmienilem hasla, korzystam z flash fxp od tego czasu a wirus pojawil sie dzisiaj na NIEKTÓRYCH stronach ;/ o co może chodzić?

Wirus nauczył się wykradać hasła z większej ilości klientów ftp- taki jest mój typ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirus nauczył się wykradać hasła z większej ilości klientów ftp- taki jest mój typ smile.gif

Sądzę ,że to prawda. Z takich aplikacji jak TC ściąga hasła bez problemu i na nic tu ich zmiana.

Agencja SEO z Katowic Intoseo - Pozycjonowanie Katowice
Wynajem myjek przemysłowych i warsztatowych - www.myjki360.pl

Dywaniki samochodowe https://topdywaniki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się spotkałem (wczoraj) rano zmieniłem hasło ftp. wywaliłem z programu, wyczyściłem serwer, wieczorem powtórka z rozrywki.

Tutaj problem leży też po stronie skryptu, masę osób używa dziurawego jak sito Wordpress'a dlatego polecam aktualizację.

Jedno mnie zastanawia, tyle ataków, za tym pewnie ktoś stoi? Czy w dzisiejszych czasach nie ma możliwości namierzenia takiego gościa?

Przecież to nie są ataki na jedną stronę, a jak widać pewnie 1000.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie zastanawia, tyle ataków, za tym pewnie ktoś stoi? Czy w dzisiejszych czasach nie ma możliwości namierzenia takiego gościa?

Przecież to nie są ataki na jedną stronę, a jak widać pewnie 1000.

Za tym na pewno ktoś stoi- tylko wystarczy, że 'dowcipniś' wypuścił wirusa łącząc się po kolei przez proxy Chiny-Usa-Rosja-Kazachstan i już jest praktycznie nie do namierzenia- a później już sprawa jest prosta, wirus sam się rozprzestrzenia, a ewentualne aktualizacje ściąga/dostaje z botnetu

wiec koniec z uzywaniem klientów ftp wink.gif ?

Koniec z trzymaniem niezaszyfrowanych haseł w klientach ftp, lub tworzenie swoich klientów, dla małych grup ludzi- tak, żeby twórcy nie opłacało się dopisywać obsługi haseł z klienta, którego używa 100 osób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy niebezpieczny malware JS:Packed-AB [Trj] wykryty przez avast!

18. stycznia - W piątek 16. stycznia, wiele stron internetowych na całym świecie stało się celem ataku. W wielu witrynach internetowych pojawił się złośliwy skrypt, który przekierowuje użytkowników na serwery zarządzane przez twórców ataku. W związku z tym wiele komputerów zostało zainfekowanych. avast! wykrywa ten złośliwy skrypt jako JS:Packed-AB [Trj]. Podczas ostatnich 48 godzin zabserwowaliśmy niemal 5000 ataków, które zostały wykryte na ponad 2000 stron na całym świecie.

W chwili obecnej, avast! jest jedynym programem antywirusowym, który w pełni wykrywa nowe złośliwe oprogramowanie.

avast.com

Mi wczoraj wykrywało połączenie z jakimś czeskim serwerem jak wchodziłem na stronę PiO. Jak widać ataki się nasiliły ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj dobrego antywirusa na swoim komputerze.

Mar, nie zapominaj, że takie twory programistyczne jak wirusy, robaki, konie, itd. nie są tworzone przez noobów. W 90% przypadków mamy przyjemność z kimś niezwykle biegłym w programowaniu i innych zagadnieniach informatycznych, więc taki osobnik z pewnością zabezpieczył się przed ewentualnymi konsekwencjami;)

Pozdrawiam

Kalkulator akcyzy akcyzowy.pl. Sprawdź ile idzie przelew: ileidzieprzelew.pl

Akcesoria GSM dla smartfona i tabletu telu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności