Skocz do zawartości

To jest dopiero zagadka.


AndrzejKmicic

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o stronki, gdzie trzeba mieć zaproszenie żeby się dostać. Np. https://grono.net lub https://szajka.pl. Ciekawi mnie, dlaczego zdobywają aż taką popularność, słyszałem, że ludzie nawet sprzedają zaproszenia do tego. Ogólnie szajka.pl chyba jest już lepsza, bo tam każdy może założyć swoją społeczności i zaprosić znajomych, w gronie i tak większość ludzi nie zna się nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ludzie piją vódkę???

To jest popularne jak chaty ludziom sie nudzi i bawia sie w necie :D

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego zdobywają aż taką popularność

Popularność tych serwisów wynika z dosyć prostego mechanizmu psychologicznego, wszechobecnego w marketingu, w szczególności w systemach lojalnościowych. Osoba która otrzymuje coś (co de facto jest najczęściej czymś bezwartościowym, wliczonym w koszty lub nie generującym kosztów) jest przekonywana że to coś jest cenne, a fakt jego posiadania jest wyróżnieniem. Do tego nakłada się socjologia zamkniętych społeczności (polecam analizę reality shows, ze wskazaniem na BB i bodajże "Ryzykantów") i mechanizmy motywacyjne stosowane w sektach. Ot i cały sekret Grona i Szajki (o której po raz pierwszy słyszę). ;)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam swoje zdanie o gronie.pl... nie jest ono zbyt dobre... nie jestem tam i nie mam zamiaru byc pomimo natloku zaproszen jakie do mnie trafia...

uwazam ze nie jest zbyt kozystne publiczne pokazywanie kogo sie zna i w jakim stopniu... w pewnych sytuacjach takie informacje moga sprawic troche problemow...

ale to moje prywatne zdanie.

sam pomysl na taki servis jest doskonaly.

pozdrawiam. :arrow:

-->Wciąż w pogoni, -za lepszej jakości życiem... / "WTF" ^^ ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, dlaczego zdobywają aż taką popularność

to chyba pojęcie względne. o obu serwisach słysze pierwszy raz w zyciu :spam: i nie bardzo widze sens w ich korzystaniu. to chyba propozycja dla gimnazjalistów na zabicie czasu jak wracają ze szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności