Skocz do zawartości

brak funduszy a pozycjonowanie


Wiciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam stronę z ogłoszeniami towarzyskimi, filmami erotycznymi, galeriami itp itd. Chciałbym żeby troche podskoczyła w rankingu google. Strona jest nowa ma kilka dni. Niestety nie mam dużych pieniędzy na pozycjonowanie. Co mogę zrobić własnymi siłami? Myślałem o:

-codziennym dodawaniu do 10-20 katalogów

-zleceniu napisania ok 10-20 artykułów i dodania ich do precli (każdy artykuł w troszke zmienionej formie co mi da łacznie 30-60 artykułów)

-dodanie do toplist tematycznych

-założenie 10-20 stron które mógłbym wykorzystać jako zaplecze

-szukanie stron które będą chętne wymienić się linkami

skrypt posiada mod_rewrite jak jeszcze mogę go zoptymalizować pod kątem google?

Tylko u nas najlepsze tanie noclegi nad morzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dużo czasu to ja bym to zrobił w takiej kolejności:

1. Stworzył zaplecze

2. Katalogował zaplecze i strone docelową

3. Napisałbym pare dobry artykułów i dodał do mocnych precli linkując zaplecze

4. Wykorzystał bym do dopalenie artykułów katalogi niemoderowane

5. Jak zaplecze nabierze mocy to możesz się wymienić linkiem

6. Jeśli znajdziesz dobrą toplistę to można się dodać

skrypt posiada mod_rewrite jak jeszcze mogę go zoptymalizować pod kątem google?

Nie podałeś adresu, ciężko mówić o optymalizacji, ale ważne:

- tagi

- dobre linkowanie wewnętrzne

- popracuj nad meta description i title dla każdej podstrony jeśli to możliwe

mało istotne, ale czasem warto poświęcić czas:

- kod zgodny z w3c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mm kilka pytań:

1. Czy od razu dać w zapleczu linki do mojej strony czy dopiero jak będę miał mocne zaplecze? W jakiej ilości z jednej strony zaplecza do mojej strony linki? Ile ich ma być? Rozumiem, że do strony głównej i podstron.

2. Czy zaplecza linkować między sobą?

3.Jaki rodzaj zaplecza? Czy to ma być strona z artykułami czy może również filmami albo galeriami erotycznymi? Postawiona na zwykłym html czy może wordpress?

4.Jak duża powinna być każda ze stron w zapleczu? Ile podstron?

5.Czy korzystać z systemów wymiany linków np. adder?

6.Czy linkować do mapy strony mojej strony?

Tylko u nas najlepsze tanie noclegi nad morzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze mam pare xxx wiec moge tobie cos poradzic

zaden powazny darmowy katalog nie przyjmie xxx, ogloszenia towarzyskie jeszcze czesc przyjmie pod warunkiem ze to bedzie odrebna www

z preclami sprawa wyglada podobnie, chociaz jest latwiej

w kazdym badz razie jesli nie zainwestujesz w domeny pod swl to niewiele zdzialasz

w tej dziedzinie pieniadz robi pieniadz :)

postaraj sie o wlasny unikalny kontent (moze namowisz dziewczyne/zone :P) a moderowane katalogi duzo przychylniej na ciebie spojza ;)

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze mam pare xxx wiec moge tobie cos poradzic

zaden powazny darmowy katalog nie przyjmie xxx, ogloszenia towarzyskie jeszcze czesc przyjmie pod warunkiem ze to bedzie odrebna www

z preclami sprawa wyglada podobnie, chociaz jest latwiej

w kazdym badz razie jesli nie zainwestujesz w domeny pod swl to niewiele zdzialasz

w tej dziedzinie pieniadz robi pieniadz :)

postaraj sie o wlasny unikalny kontent (moze namowisz dziewczyne/zone :P) a moderowane katalogi duzo przychylniej na ciebie spojza ;)

Czyli Twoim zdaniem mam się głównie skupić na tworzeniu zaplecza pod moją stronę a katalogi i precle sobie odpuścić albo tylko troche z nich korzystać?

Tylko u nas najlepsze tanie noclegi nad morzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W branży erotycznej nie sądze że osiągniesz zadowalające efekty bez ponoszenia kosztów. Branża dość popularna i zyskowna więc i konkurencja bardzo duża.

Spróbuj może skupić się na niszowych frazach. Na tym też da się osiągnąć dobre rezultaty. Znajdź jakieś 100-200 niszówek w swojej branży i zacznij je linkować. Jak linkować tzw długi ogon pisał chyba xann gdzieś swego czasu.

Tu po prostu idziesz na ilość bardziej a nie popularność wyszukiwań w google.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy od razu dać w zapleczu linki do mojej strony czy dopiero jak będę miał mocne zaplecze? W jakiej ilości z jednej strony zaplecza do mojej strony linki? Ile ich ma być? Rozumiem, że do strony głównej i podstron.

Najlepiej od razu - im link starszy tym mocniejszy, więc niech nabiera mocy od początku. Ile linków - to zależy. Ja osobiście linkuję wybrane podstrony (główną czasem też) z artykułów, zwykle też dodaję link do strony głównej i/lub głównych działów w gdzieś w menu.

2. Czy zaplecza linkować między sobą?

Większość osób to odradza. Jeżeli zaplecze jest jednak tworzone dla ludzi (czyli jest to wartościowa strona), umiarkowane linkowanie można zastosować.

3.Jaki rodzaj zaplecza? Czy to ma być strona z artykułami czy może również filmami albo galeriami erotycznymi? Postawiona na zwykłym html czy może wordpress?

Najlepiej wszystkiego po trochu. HTML osobiście staram się nie stosować - nawet proste stronki wolę mieć w php, aby użyć możliwości dołączania innych plików które on oferuje (przydatne zwłaszcza do dołączania szablonu. W razie czego zmieniam potem coś w jednym miejscu, a nie na kilkudziesięciu czy -set stronach). Wordpress oczywiście jest jeszcze wygodniejszy w użyciu.

4.Jak duża powinna być każda ze stron w zapleczu? Ile podstron?

Twórz tyle ile uważasz że potrzeba dla danego serwisu. Dla małych wystarczy kilka-kilkanaście podstron.

5.Czy korzystać z systemów wymiany linków np. adder?

Systemy wymiany linków i adder są to dwie różne rzeczy - adder służy do automatycznego dodawania strony do katalogów (ogólna skuteczność pozycjonowania tylko w ten sposób jest jednak niska), systemy wymiany linków pozwalają zaś na zdobywanie linków do własnej strony w zamiast na wyświetlane na niej lub na innej swojej stronie linki. Jeżeli jesteś początkujący to odradzam zaczynanie od nich - bez doświadczenia możesz łatwo złapać filtr.

6.Czy linkować do mapy strony mojej strony?

Też warto dodać kilka linków - dzięki nim wzmocnisz wszystkie podstrony serwisu które masz w mapie.

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz np hasło turystyka, które generuje 1000 odwiedzin i hasło na miejscu drugim: pokoje które generuje 500 odwiedzin.

One sa najmocniej obstawione. Za nimi jest np 100 fraz, które są jakby "wolne" od konkurencji i jak je opanujesz to masz podobne/lepsze efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz np hasło turystyka, które generuje 1000 odwiedzin i hasło na miejscu drugim: pokoje które generuje 500 odwiedzin.

One sa najmocniej obstawione. Za nimi jest np 100 fraz, które są jakby "wolne" od konkurencji i jak je opanujesz to masz podobne/lepsze efekty.

aha czyli mam znaleźć wiele fraz niszowych z mojej branży i przede wszystkim się na nich skupić? Czy może równomiernie na nich i tak samo na tych bardziej obsadzonych?

Opanowanie czyli masz na myśli pozycjonowanie na te niszowe frazy?

Tylko u nas najlepsze tanie noclegi nad morzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat bo sprawa podobna...

Czy pozycjonując tylko i wyłącznie jedną jedyną stronę i nie mając w planach pozycjonowania innej/ innych opłaca się wkładać czas, wysiłek i pracę w budowę zaplecza?? Czy nie lepiej skupić się na dalszym pozycjonowaniu tej jednej jedynej strony?

Teksty z zakresu budownictwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności