Skocz do zawartości

Youtube zbankrutuje?


GrzegorzBanka

Rekomendowane odpowiedzi

https://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,43506;core.html

Jak YT zniknie lub zostanie ograniczone abonamentem to już widzę jak G wprowadza opłaty za wyszukiwarkę :) aż nie mogę się doczekać.

Tak z perspektywy, MS kiedyś będąc królem chciało wprowadzić płatny internet zastanawiam się czy gdyby to wprowadzili internet wyglądałby tak jak teraz a może dużo lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejszy serwis tego typu przynosi straty... Osiągnąć ogromną popularność i nie mieć zysków... Jednym słowem katastrofa.

Można by usunąć wszystkie filmiki które nie zdobyły 1000 wyświetleń po jakimś czasie i pozbyli by się sporego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google już miało podobny problem w przeszłości i sobie z nim poradzili wprowadzając reklamę kontekstową. A że historia lubi się powtarzać pewnie i tym razem coś wymyślą.

Czyżby kryzys opanował rynek internetowy? ;D

Kalkulator akcyzy akcyzowy.pl. Sprawdź ile idzie przelew: ileidzieprzelew.pl

Akcesoria GSM dla smartfona i tabletu telu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo profesjonalny artykuł, rzekłbym genialny. Zwróćcie uwagę na to:

Wiele wskazuje też na to, że straty te nie będą z roku na rok malały, a wręcz przeciwnie – sytuacja będzie tylko gorsza.
Tak, wiele na to wskazuje. Jak potwierdzenie tego możemy przeczytać:
Ilość treści generowanych przez użytkowników rośnie bowiem lawinowo, co przekłada się na coraz wyższe koszty utrzymania serwisu.
Nie wiem na jakich danych są oparte te pseudoanalizy, ale nawet jeśli są prawdziwe i YT przynosi straty to nie rozumiem dlaczego Google z tym nic nie robi. Taki Flickr jest bez reklam. Facebook i Twitter nie potrafią na siebie zarobić. To nie tylko problem Google. Tylko nie rozumiem po co im w tej sytuacji jeszcze GoogleVideo. Może po prostu nie ma co z kasą robić?

YT nie jest nastawiony na generachę zysków. Jakby chcieli zyski to by postawili sobie reklamy... 3 graficzne i 3 tekstowe :)

Polecam raczej czytać treści w oryginale niż polskie sensacyjne przekłady na zlecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy skutecznie wyeliminować kopie wielokrotnie powielonych filmików, skuteczniej walczyć ze spamem i filmami łąmiącymi regulamin, oraz dodawać krótkie wstawki reklamowe do filmików z danej tematyki, którą zainteresowany jest reklamodawca.

Według mnie wystarczające do osiągnięcia status quo.

Ale prawda jest taka, jakby im na tym bardzo zależało to w ciągu godziny mogliby zrobić niewielkie zmiany a utrzymanie zamieniłoby się z zyskami miejscami.

Po prostu budują zaufanie tak samo jak budowało je Google, a jak już będzie pewnym monopolistą, zaczną się przekręty i autopromocja, jak to ma miejsce w szukajce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się coś tu nie podoba, skora takie straty do dlaczego zamierzają otworzyć kolejny taki serwis?

A z drugiej strony wiele ich serwisów przynosi straty, choć Gmail i inne narzędzia, ale rekompensują to z innych źródeł,

na tym między innymi polega ich marketing.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że nie zaczna od skasowania embeddingu (patrz moja stopka:) )

A tak poważnie - wystarczy, że przed losowo wybranymi filmami dadzą 5 sekundową migawkę reklamową i z 400mln strat zrobi im sie 400 mln zysku. Tak to jest jak się ma taki potencjał.

Moim zdaniem to sztuczne pompowanie atmosfery, bo oni dobrze wiedzą co robią i dokąd.

pzdr

co by tu wstawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YT i straty? niemożliwe - fakt faktem, że google nie ciągnie tyle z tego serwisu ile mogłoby, ale to zupełnie inna kwestia.

całkowicie fałszywy alarm według mnie.

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności