Skocz do zawartości

Niebezpieczne czasy


GrzegorzBanka

Handel linkami  

69 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sprzedajesz linki obcym osobom

    • tak
      26
    • nie
      30
  2. 2. Chciał/a byś zwiększyć bezpieczeństwo w handlu linkami

    • tak
      33
    • nie
      15
    • może
      8
  3. 3. Kupując linki obawiasz się o uczciwość sprzedającego

    • tak
      27
    • nie
      14
    • trochę
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj wpadłem na ciekawy pomysł w jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo osób kupujących i sprzedających linki.

Stworzyłem 3 sondy, które mam nadzieje ukażą mi ogólny zarys odczuć sprzedawców i kupujących linki. Proszę osoby sprzedające linki o wypełnienie 2 pierwsze sondy a osoby kupujące dwóch ostatnich.

Ja sam kupuje linki dla swoich klientów i zawsze mam problem z zapamiętanie kiedy mam zrobić przelew albo denerwuje się jak zrobię przelew i czekam tydzień na link bo ktoś zapomniał wstawić ;/. Jednak najgorszym chamstwem jest umówienie się, że strona ma PR4 ileś tam linków i zero BL wychodzących, po tygodniu widzimy 15 wychodzących a sprzedający mówi, że to taki żart o_O i zamiast linka wartego 50 PLN mamy link warty 10PLN albo i mniej ;/

Macie jakieś pomysły jak zabezpieczyć handel linkami? wiem, że można wysyłać linki na PM potencjalnym klientom ale to nie zmniejsza ryzyka do wystarczającego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

advokat jest odpowiedź: Czy sprzedajesz linki obcym osobą i IMO jeśli ktoś zaznaczy odpowiedź nie to znaczy, że nie sprzedaje osobą, które mogą słać raport czy coś.

W PL jest jak w świecie, jak ktoś sprzedaje zagranicą linki to zawsze dostanie link na PW to jest trochę nienormalne ;/ założę się, że dużo osób by zyskało na rozwiązaniu problemu bezpieczeństwa.

Przemyśle swój pomysł i opisze go prawdopodobnie w dziale Przedsięwzięcia Forumowiczów: link do temat umieszczę tutaj. Pomysł wymaga dobrego skryptu i jednej odpowiedzialnej osoby i chyba największym błędem tego pomysły jest zaufanie hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując linki zawsze wysyłam umowę cywilną, w ktorej mam ustalone:

- na jaki okres (w okresie tym domena nie może być zbanowana)

- max. ilość wychodzących

- sankcje za niewywiązanie się z umowy - zwrot pieniędzy z nadwyżka za stracony czas B)

pieniązki przelewam po otrzymaniu podpisanej umowy ze skanem dowodu i jeszcze nie zdarzyło mi się by ktoś robil sobie "żarty" :)

oczywiście na rynku poza PL jest to utrudnione, ale tez się zapewne da

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goszczu dziękuje za zwrócenie uwagi na błąd.

zakręcony sporo zabawy z tym i zapewne wielu rezygnuje ze względu na 'zabawę'. Rozwiązanie tego problemu w sposób mniej zniechęcający to może być coś ciekawego i potrzebnego.

- sankcje za niewywiązanie się z umowy - zwrot pieniędzy z nadwyżka za stracony czas

masz na myśli np: zbanowanie domeny, wzrost wychodzących czy np: spadek BL lub coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzegorzBanka - jakie ustalisz warunki w umowie zależy od Ciebie i osoby sprzedającej linki, ważne, że nie ma potem systuacji, że coś było niedopowiedziane i zapłaciłeś za jedno a dostałeś co innego :) a co do "sporo zabawy z tym" - no albo Ty się bawisz przed, albo bawią się Tobą - wybór jest Twój ;)

slawek22 - nie kupowałem linkow wartych 50zł/rok, a takie po 300/600 rok netto

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprzedaję linków z uwagi na "życzliwość konkurencji" ewentualnie informuję namolne osoby że dodaję nofollow. czasem podaję dużą cenę i jak do tej pory nikt nie chciał zapłacić :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzegorzBanka - jakie ustalisz warunki w umowie zależy od Ciebie i osoby sprzedającej linki, ważne, że nie ma potem systuacji, że coś było niedopowiedziane i zapłaciłeś za jedno a dostałeś co innego wink.gif a co do "sporo zabawy z tym" - no albo Ty się bawisz przed, albo bawią się Tobą - wybór jest Twój

Masz racje jak nie zadbasz o swój interes to można zostać wy***.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło kilka dni i ponad połowa osób jest zainteresowana zwiększeniem bezpieczeństwa podczas handlu linkami dlatego zapraszam do tego tematu: https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=70109 można w nim znaleźć szczegółowe informacje dotyczące serwisu zwiększającego bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności