Skocz do zawartości

[Pomysł] Globalny rynek linków


Globalny Rynek linków  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcesz aby taki serwis powstał?

    • tak
      57
    • nie
      12
    • tak ale ze zmianami (podaj w poście propozycje lub uwagi)
      3
  2. 2. Jakie rozliczenie z właścicielem serwisu

    • 1% od zarobku
      26
    • do 5% od zarobku
      24
    • od 5% do 10% od zarobku
      7
    • stałe stawki za w
      0
    • stałe stawki za wystawienie oferty
      15
  3. 3. Ile linków miesięcznie będziesz chciał sprzedawać

    • do 10
      39
    • do 20
      11
    • do 50
      12
    • do 100
      2
    • ponad 100
      8


Rekomendowane odpowiedzi

agtile: dziś nie mam już siły skoncentrować się na twoim poście (czytałem go wcześniej) ale chce aby ten system był jedynie pewnym tworem umożliwiającym sprzedawanie linków do pozycjonowania a nie promocji.

Moje uwagi dotycza efektywnego pozycjonowania, a nie zwyklego handlu linkami

W/g mnie wymierna cena/moc linku zalezy od tego jak wysoko w wynikach znajduje sie linkujaca strona.

W ten sposob nawet mlode a wartosciowe strony maja szanse na sprzedaz linkow.

Stworzenie strony, zaindexowanie masy podstron, page rank to wszystko mozna stworzyc w kilka miesiecy ale bez wynikow w SERP-ach gole parametry nie swiadcza o faktycznej mocy linku wychodzacego.

Link ze strony ktora ma wysoki PR ale w wynikach pojawia sie wysoko jedynie na nazwe domeny, moze poprawic... ale jedynie samopoczucie kupujacego i kieszen sprzedajacego, wyniki w wyszukiwarce pozostana bez zmian. A to juz nie pozycjonowanie tylko nabijanie, taki system zreszta juz jest od dawna - linki na allegro..

Kwestia tylko czy pomyslodawca bardziej liczy na dodchody czy na uzytecznosc, najlepiej gdyby chodzilo o jedno i drugie.

Chce mieć miejsce, w którym będę mógł łatwo i szybko kupować i sprzedawać linki bez żadnych przekrętów bo teraz nieuczciwość sprzedawców i kupców mnie tak WQ, że czasami mam dość tej profesji.

Tego akurat nie bedzie latwo dopilnowac ani polaczyc- szybkie kupowanie i sprzedaz do tego bez przekretow to raczej nieosiagalne, bo glowny problem lezy w mentalnosci,a na to potrzeba kolejnego pokolenia..

Wewnetrzny system ocen- opinie jak na alegro plus system na zasadzie znika link, znika forsa z escrow to mogloby ewentualne teoretycznie zabezpieczac/karac za nieuczciwosc.

seo tools reverse IP, duplicate class C IP range, IP to domain, IP to country,whois IP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agtile: masz racje, że pokazanie pozycji strony na frazy jest super sprawą bo można określić jak strona jest pozycjonowana, można sprawdzić skąd są linki jak wygląda strona itp. System ma główne założenie ANONIMOWOŚĆ więc jak zacznie się podawanie na jakie słowa kluczowe jest strona wysoko to automatycznie można olać ukrywanie adresów stron.

W ten sposob nawet mlode a wartosciowe strony maja szanse na sprzedaz linkow.

no tak super FB i mam wysokie pozycje, sprzedaje linki po 20 PLN bo wow jestem wysoko (a co mnie to obchodzi? ja chce mieć dużo botów a pozycja mi tego nie zagwarantuje, jak będę chciał uu ze stron to kupie sobie baner)

Stworzenie strony, zaindexowanie masy podstron, page rank to wszystko mozna stworzyc w kilka miesiecy ale bez wynikow w SERP-ach gole parametry nie swiadcza o faktycznej mocy linku wychodzacego.

W systemie zobaczysz od kiedy strona jest w internecie, czy były przerwy historyczne ile ma linków, ile ma linków unikalnych (z różnych stron). To nie będzie allegro tutaj będzie to działać trochę jak analiza profesjonalisty - zostaną przedstawione dane na 100% prawdziwe i nie tylko te dobre ale i te złe np: średnia ilość wychodzących linków z podstron. Co z tego, że na stronie głównej będzie 10 wychodzących jak na większości podstron będzie ich 100 ?.

Tego akurat nie bedzie latwo dopilnowac ani polaczyc- szybkie kupowanie i sprzedaz do tego bez przekretow to raczej nieosiagalne, bo glowny problem lezy w mentalnosci,a na to potrzeba kolejnego pokolenia..

Wewnetrzny system ocen- opinie jak na alegro plus system na zasadzie znika link, znika forsa z escrow to mogloby ewentualne teoretycznie zabezpieczac/karac za nieuczciwosc.

Mam odczucie, że nie przeczytałeś całego wątku lub nie zauważyłeś tego ale sprzedający dostaje $ dopiero po 30 dniach wyświetlania linka. Jeśli w tym czasie pojawiło się więcej linków wychodzących niż było to ustawione w ofercie to sprzedający dostaje np: -5% $ /dzień + powiadomienie że tak się dzieje. Po np: 10 dniach całkowicie znika wynagrodzenie a sprzedawca dostaje negatywny punkt.

Ja tak często mam - ktoś mi pokazuje stronę (3) linki wychodzące i mówi 30 PLN za miech ja się zgadzam, po 20 dniach wchodzę na stronę a tam 10 linków wychodzących. I co nie odzyskam kasy a ściągnięcie linku może zaboleć jak np: pozycjonuje się młodą stronę. Tutaj jak tak dzieciak zrobi to

1. nie dostanie kasy

2. dostanie bad punkt i więcej nie sprzeda sobie za taką kasę linku bo ludzie zobaczą, że oszukuje

Jeśli chodzi o komentarze to nie będzie takiej możliwości, to ma być system bez potrzeby nadzorowania, pisania, odpowiadania - minimalizacja kosztów = więcej zarobku dla sprzedawców i mniejsze ceny dla kupujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzegorzBanka

Masz racje nie do konca przeczytalem watek bo juz teraz widze ze jezeli kupujacy nie widzi stron na której kupuje link to ta opcja wg. mnie ze startu odrzuca 90% zainteresowanych, pozostale 10% to grupa tych ktorzy nie doczytali tematu plus osoby ktore nie bardzo wiedza co robia. Wybacz ale kto tak naprawde zaplaci za kota w worku? No chyba ze znowu nie doczytalem i po zaplaceniu za link kupujacy dowie sie co kupuje i za co zaplacil, ale to i tak kot w worku.Nie zaufalbym wlasnemu bratu przy zakupie linka (przede wszystkim dlatego ze sie nie zna na tym) a co dopiero obcej osobie..

Pomysl na skuteczny serwis jest zawsze mile widziany, niestety nie do konca w mojej opinii wykonalny.

jak juz wspomnialem zakup/sprzedaz linka to jedno, jego skutecznosc a w zwiazku z tym wycena to drugie.

pozdrawiam i wylaczam sie z tej rozmowy bo widze ze powstaje kolejny serwis ktory nie prowadzi do nikad wiec troche malo mam czasu na roztrzasanie tych teoretycznych zagadnien, zycie samo zweryfikuje temat

A tak apropo, jezeli sie pytasz co inni sadza o pomysle badz przygotowany na krytyke i odmienne opinie, ci ktorzy tylko przyklaskuja to nie 100% spoleczenstwa( na szczescie..

zycze powodzenia

seo tools reverse IP, duplicate class C IP range, IP to domain, IP to country,whois IP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z agtile.

Poza tym brakuje mi opcje moderacje linkow/widze problem z nietematycznych linkow na moich stron - wiemy co G moze o tym "myslic".

Ja wole sprzedawac link z strone w top40 na "frazy" do strone w top10 (albo top80) na "frazy" i wiedziec, ze nie linkuje do smieci (w oczach G) - jesli tego nie wiadome sprzedaja sie linki z takiego rodzaju stron, ktore sa w SWL-ach... - i moc takich bl znamy.

Poza tym brakuje mi element oceny ruchu: wole kilkaset uu ms z linka zakupionego z pr1 niz link z pr4 ktore wysle mi kilka userow. Ogolne chodzi o to, ze spamerskie zaplecze pozycjonerow czesto nie maja ruchu (i moga miec tyle pr i TYYLE YBL :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agtile krytyka zawsze mile widziana, sorry jeśli ostro odpowiedziałem ale zauważyłem, że zarzucałeś błędy systemu, którego nie poznałeś (nie przeczytałeś wątku).

jezeli kupujacy nie widzi stron na której kupuje link to ta opcja wg. mnie ze startu odrzuca 90% zainteresowanych, pozostale 10% to grupa tych ktorzy nie doczytali tematu plus osoby ktore nie bardzo wiedza co robia.

Mam doświadczenie w pozycjonowaniu, na koncie mam frazy ala cms, nieruchomości i szczerze przy zakupie linków w 90% nie widziałem strony a jedynie wynik algorytmu, który obliczał podobne rzeczy do tych, które będą oferowane w serwisie.

Profesjonalista kupujący linki pomagające w zdobywaniu pozycji w G nie patrzy na wygląd strony ale na takie dane:

1. ilość indexu g/y/ms/al

2. różnice indexu (różnica w titlte)

3. duplicat content

4. ilość BL do strony

5. ilość BL ze strony

6. jakość BL do strony

7. jakość linkowanych stron ze strony

8. ilość subdomen

9. wiek // z przerw można wywnioskować czy była zmiana właściciela

10. czy to forum/blog/informacyjna strona

11. średnia ilość BL z podstron

12. jakość linkowania wewnętrznego na str. g i podstronach

13. ilość grafik zaindexowanych w G

14. średnia ilość tekstu na podstronę

15. ilość linków wew

16. jaki skrypt jest używany

itp itp... nie ważna jest kolejność, po prostu profesjonalista ma swój soft i ma swoje nawyki

Cały system ma być przeznaczony nie tylko dla profesjonalistów sprawdzających title w linkach na stronie i alty tylko dla osób, które teraz kupują swl'e bo nie bardzo wiedzą jak kupić dobry link i dla osób zmuszonych do wstawiania na swoje strony swl'e ponieważ groźba filtru czy bana przy sprzedaży publicznej odstrasza ich od tego.

Tak czy siak odstawiam projekt do czasu aż będę na + i wtedy dokończę system a później razem wywalimy/dodamy funkcje które nam najbardziej będą odpowiadały - ale na 100% będzie to system anonimowy nawet jak kupisz link to nie będziesz wiedział na jakiej stronie on jest (teoretycznie) a jeśli ktoś jest nieufny to i tak gdyby widział linki za chiny nie kupiłby punktów. Zaufanie to podstawa tak jest w sprawie systemu monetarnego i tak będzie w sprawie tego systemu.

Poza tym brakuje mi opcje moderacje linkow/widze problem z nietematycznych linkow na moich stron - wiemy co G moze o tym "myslic".

Zobacz na screeny, będzie opcja moderacji - jak nie podoba Ci się link to go nie przyjmujesz i nie pojawia Ci się na stronie

TTSEO chcesz ruch? kupuj bannery a nie linki, chcesz pozycje wal linkami nawet ze spamu ot cała filozofia. Ruch będzie można sprawdzać na podstawie danych z Alexa rank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem zamiar sie odciac od tematu bo to temat rzeka a czas to jednak zajac ale jak wiadomo zawsze sie cos znajdzie wiec dodam jeszcze 2 grosze:

Profesjonalista kupujący linki pomagające w zdobywaniu pozycji w G nie patrzy na wygląd strony ale na takie dane:

1. ilość indexu g/y/ms/al

2. różnice indexu (różnica w titlte)

3. duplicat content

4. ilość BL do strony

5. ilość BL ze strony

6. jakość BL do strony

7. jakość linkowanych stron ze strony

8. ilość subdomen

9. wiek // z przerw można wywnioskować czy była zmiana właściciela

10. czy to forum/blog/informacyjna strona

11. średnia ilość BL z podstron

12. jakość linkowania wewnętrznego na str. g i podstronach

13. ilość grafik zaindexowanych w G

14. średnia ilość tekstu na podstronę

15. ilość linków wew

16. jaki skrypt jest używany

itp itp... nie ważna jest kolejność, po prostu profesjonalista ma swój soft i ma swoje nawyki

Lista obszerna, wrecz imponujaca ale mysle ze profesjonalista nie ma przede wszystkim czasu na sprawdzanie 1-16, porownywanie tabelek, wykresow itp

Profesjonalista chcialby natomiast wiedzic ze kupiony link podniesie pozycje strony linkowanej i to nie tylko dlatego ze strona sprzedajaca ma 100 000 BL

Link ze strony ktora jest w top10 na nieruchomosci na pewno da "kopa" stronie z 2-giej setki.

Czy ktorekolwiek dane z zakresu 1-16 maja wtedy jeszcze jakies znaczenie?

Apropo alexy, wiadomo ze mozna brac ja pod uwage ale przeciez nie sa to dokladne dane o uu.

Serwis anonimowy czy nie, ze wzgledu na swoje specyficzne uslugi nie bedzie mogl byc reklamowany oficjalnymi kanalami wiec z tego wzgledu tez nie widze wielkiego ruchu w interesie.

Nie pisze tego wszystkiego zeby Cie zniechecac, ale dlatego ze siedze w temacie nie od wczoraj i mam juz wyrobione zdanie na ten temat.

seo tools reverse IP, duplicate class C IP range, IP to domain, IP to country,whois IP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista obszerna, wrecz imponujaca ale mysle ze profesjonalista nie ma przede wszystkim czasu na sprawdzanie 1-16, porownywanie tabelek, wykresow itp

Profesjonalista chcialby natomiast wiedzic ze kupiony link podniesie pozycje strony linkowanej i to nie tylko dlatego ze strona sprzedajaca ma 100 000 BL

Profesjonalista ma soft przedstawiający wszystko w jednej kolumnie i w ten sposób łatwo może sobie wybrać co jest dla niego w tej chwili odpowiednie.

Link ze strony ktora jest w top10 na nieruchomosci na pewno da "kopa" stronie z 2-giej setki.

Oczywiście tylko, że cena za link będzie duża i nieopłacalna ponieważ za $ przeznaczone za ten link kupisz kilka unikalnych linków z różnych stron co w perspektywie da większego kopa i co najważniejsze jak zniknie Ci link z 2 z 10 linków to przeżyjesz a jak poleci ten jeden z top10 to możesz liczyć na mocny spadek i możliwe oflagowanie.

Apropo alexy, wiadomo ze mozna brac ja pod uwage ale przeciez nie sa to dokladne dane o uu.
dane z analizy rynkowej też nie są w 100% dokładne - zawsze trzeba brać jakiś margines błędu
Serwis anonimowy czy nie, ze wzgledu na swoje specyficzne uslugi nie bedzie mogl byc reklamowany oficjalnymi kanalami wiec z tego wzgledu tez nie widze wielkiego ruchu w interesie.

Dlaczego nie? jest to prosty przejrzysty rynek sprzedaży miejsca reklamowego - opierającego się o bazę danych przedstawianą przez zaufaną firmę, której zależy na jak największej dokładności danych. To, że nie przedstawiam linków w serwisie to jedynie wina/zaleta polityki prywatności.

Nie pisze tego wszystkiego zeby Cie zniechecac, ale dlatego ze siedze w temacie nie od wczoraj i mam juz wyrobione zdanie na ten temat.

Zobacz jak wygląda handel linkami w PL i na świecie (bardzo podobnie) albo sprzedaje się między znajomymi albo poprzez PW co zmniejsza znacznie siłe konkurencji - gdyby to zmienić wszystkim by wyszło na plus. Tak czy siak zakończmy temat. Jak będę miał wersje beta to przedstawię link i każdy będzie mógł przetestować/ocenić i będzie cacy - kto będzie chdział to użyje jak nie to pozostaje allegro ;) (żart)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności