Skocz do zawartości

Jaki skrypt.


hynymyny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem osobą która poszukuje dobrego skryptu pod portal, stronę która będzie typowym portalem informacyjnym z tą zmianą iż każdy będzie mógł napisać new'a lub artykuł.

Pomysł jest taki by przyciągnąć pisarzy poprzez gamę nagród tygodniowych, miesięcznych oraz rocznych.

Każdy artykuł byłby oceniany przez userów i ludzi odwiedzających stronę.

W ten sposób otrzymałbym półfinalistów itp.

Szukam dobrego skryptu który miałby być podstawą, dla strony która z czasem miała by się rozwijać.

Proszę o propozycje, darmowe jak i płatne.

Mile widziane komentarze osób które korzystają z prezentowanych skryptów.

Californication czyli seks, piękne kobiety i niesamowity David Duchovny w roli głównej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na portal Wordpress również się nadaje, nawet bez większych modyfikacji i wtyczek. Wiem, bo sam prowadzę portal na WP, gdzie ludzie dodają newsy, materiały na stronę. Oceniania wpisów nie mam, ale jest do tego wtyka.

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samej PL istnieją przynajmniej 4 takie duże portale (nie licząc małych), na dobrym skrypcie z bazą redaktorów i ogromną bazą artykułów. Niektóre wspierane przez koncerny wydawnicze a wszystkie wspierane przez liczną społeczność.

Jest też portal który organizuje warsztaty dziennikarskie i płaci (na takiej samej zasadzie) za najlepsze artykuły które niekiedy są umieszczane na stronie internetowej prawdziwego dziennika bo wydawca tego dziennika jest właścicielem... co jest innowacyjnego w stworzeniu piątego takiego samego portalu? :P Bo z punktu widzenia redaktorów to konkurować możesz albo zasięgiem (z początku nie ma szans) albo oferując wysokie nagrody (to chyba wyjdzie najtaniej), na druk czy umieszczenie w "poważnym" portalu też chyba szans nie ma (gdybyś był z redakcji gazety to o skrypt pytałbyś w dziale IT) :)

Z punktu widzenia użytkowników to dobre artykuły (jak sypniesz kasą na nagrody to może) albo funkcjonalność / layout (tu raczej nie ma szans).

Moim zdaniem jaki skrypt to praktycznie bez znaczenia bo to najmniejszy problem. Sam pomysł jest kiepski bo chcieć konkurować np. z polskapresse i nie umieć samemu wymyślić "jaki skrypt" ... :rolleyes: Pomysł z cyklu "innowacyjny portal internetowy ... kopia nasza-klasa.pl" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, widzisz mówisz o 5 podobnych pomysłach ale ja o nich nie słyszałem wiec wydaje mi się że znalazłbym odbiorców którzy byli by chętni pisać na takim portalu.

Przybliżę trochę działanie całego pomysłu,

Jak napisałem strona była by typowym portalem informacyjnym, który byłby aktualizowany za pomocą userów, każdy art. byłby sprawdzany przez doświadczonych dziennikarzy - to oni zatwierdzali by czy dany tekst nadaje się do opublikowania czy nie.

Najlepsze art. zdobywały by nagrody oraz zostałby umieszczone w gazecie którą można pobrać on-line za darmo w formacie .pdf

Nie myślę o tworzeniu wielkiego molocha portalowego bo na to nie mam pieniędzy, lecz chciałbym postawić stronę która będzie funkcjonalna i będzie posiadała dobry layout.

Trochę nad tym wszystkim siedziałem mam już zarys rozwoju takiej strony, lecz chciałbym wiedzieć czy postawienie takiej witryny przyciągnie czytelników oraz pisarzy.

Californication czyli seks, piękne kobiety i niesamowity David Duchovny w roli głównej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz chciałbym wiedzieć czy postawienie takiej witryny przyciągnie czytelników oraz pisarzy.

Przy bardzo dobrej reklamie na pewno przyciągnie czytelników i pisarzy, bo bez reklamy w dzisiejszych czasach tego typu serwisy nie mają zbytnich szans. Ważne jest też aby wszystkie artykuły były ciekawie pisane, a zwiastuny np na stronie głównej, były napisane w taki sposób, aby zachęciły użytkownika do czytania dalszej jego części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hynynymyny...

dziennikarstwo obywatelskie się nazywa to o czym mówisz, a wcześniej jeszcze były to eziny o konkretnej tematyce.

A światowo zwą to Article Aggregators, przykład hubpages.com :)

I uważam, że jakimś darmowym wodpressem nie ruszysz w tym kierunku, jedynie co może z tego wyjść to zwykły precel.

Taki projekt wymaga już dużego zaplecza finansowego, nie wspominając o początkowych zasobach ludzkich.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak jak z tłumaczeniem "Dirty Dancing" :)

Przykład typowy: printnpost.com i mniej associatedcontent.com

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uważam, że jakimś darmowym wodpressem nie ruszysz w tym kierunku, jedynie co może z tego wyjść to zwykły precel.

Taki projekt wymaga już dużego zaplecza finansowego, nie wspominając o początkowych zasobach ludzkich.

Mar.

Masz rację że nie dam rady postawić tego na WP, jak na razie myślę nad Joomla, która została wspomniana wyżej.

Dużego zaplecza finansowego, jak to ty rozumiesz - nie wiem ile to dla ciebie dużo. Sam nie wiem jaką sumę muszę zebrać żeby ruszyć, ale niedługo siadam i napiszę swój pierwszy biznes plan, wtedy uzyskam jakąś kwotę.

Nie muszę się martwić o sprawy księgowości korzystałbym z inkubatory.pl

Californication czyli seks, piękne kobiety i niesamowity David Duchovny w roli głównej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności