Skocz do zawartości

Czy to "ręczne katalogowanie" na allegro jest faktycznie ręczne?


veganka.dl.pl

Rekomendowane odpowiedzi

bo mi się nie wydaje ... wg ilości katalogów w ich ofertach i w przeliczeniu na min płace w Polsce za godzinę (5zl za rozdawanie ulotek na ulicy :)

wychodzi, że oni tego faktycznie ręcznie nie robią

---

pomijając to .. myślicie ma sens takie katalogowanie z ich pomocą?

czy raczej nie ma to wielkiego sensu i wystarczy być tylko w najważniejszych - katalogach głównych portalów - onet etc?

z góry dzięki za odp

pozdro

V

z vege pozdro

Veganka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to Allegro większość jest dodawana "ręcznie" Adderem :)

Ostatnio miałem trochę wolnego czasu, i chciałem pobawić się w ręczne dodawanie do qlwebów, zaczołem według listy Mara i okazało się że to strata czasu. W wielu przypadkach katalogu nie ma, jest jakiś problem z dodaniem, jakieś niedociągnięcia technicze itp

Z drugiej strony są katalogi "moderowane", w przypadku których widać postępujące wymieranie moderatorów. I dodawanie do nich nie ma większego sensu.

Najlepszym wyjściem okazuje się zlecenie katalogowania osobiem, które posiada własna listę katalogów niemoderowanych.

Wówczas możemy ustalić przyrost linków, stosunek anchorów, itp Pomijam już tu fakt sprawdzania zaindeksowania konkretnej podkategorii.

Wydaje mi się że najlepiej będzi przejżeć oferty na forum, z pewnością znajdzie się osoba, która realizuje tego rodzaju usługi, a co za tym idzie posiada listę katalogów na podstawie której, może dodawać skutecznie.

Wydaje mi się że dodawanie adderem ma sens jedynie w przypadku chęci zaindeksowania zaplecza. Ja wykorzystuje go jeszcze do indeksowania podstron w sklepie, i takiego skromnego pozycjonowania konkretnych produktów, na nazwa + model etc. Przy kilkuset produktach wydaje się to być najlepszym wyjściem. Ale też warto to robić "z głową".

PS.

Podobna sytuacja będzie też tyczyła się precli, i wszelkiego rodzaju katalogów stron.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast nie mam problemu z katalogami moderowanymi, a wręcz przeciwnie jak gerdii niemoderowanymi jako że znikają jak grzyby po deszczu i dodawanie do nich to strata czasu pomijając już fakt że sam wpis ma bardzo mierny efekt.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio około 30 groszy za katalog, dodanie do jednego to 30 sekund, czyli idąc dalej w godzine można dodać się do 120 katalogów, czyli 120 x 0.30 zł= 36zł :) Nieźle jak na Polskie realia :)

jeszcze serwer musi być dość szybki, dodawanie to raczej 30s - 1,30 min a czasem i dłużej

sygnaturka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy za 0,4zl umieszczaja opisy z synonimami, w czym pomagaja programy typu SM. Czy katalogowanie takimi programami mozna uznac za reczne? Sam zajmuje sie dodawaniem do katalogow(taka mala reklama ^_^ ) i z katalogami moderowanymi nie mam problemu, gdyz rozliczenia sa za wpisy, ktore sa umieszczone w katalogu, a nie za dodanie.

Zabytki w Sandomierzu

Dzieci należy trzymać z dala od Internetu.

Od dzieci Internet głupieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności