Skocz do zawartości

Czy to też cloacking?


ekstro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - pierwszy raz na tym forum,

mam takie pytanie: pod domeną np. firmatestowa.pl normalnie wczytuje się zawartość strony. Dodatkowo w przypadku szczególnie ważnych komunikatów dla klientów przy pierwszym wejściu pod tą domeną pojawia się inna treść (np. plakat informujący o imprezie). Ustawiam cookie i kolejny raz pod tym adresem wyświetlana jest już normalna zawartość strony.

Problem jest w tym, że nie chcę aby roboty indeksowały zawartość tej tymczasowej informacji - tylko normalną zawartość strony. Czy jeżeli robotowi na wejście wyświetlę zawartość strony, a nie "plakat" to może to być potraktowane jako cloacking? Próbowałem to też robić inaczej - redirect do podstrony z informacją np. firmatestowa.pl/plakat - ale w webmasters tools pokazało się, że robot ma problem z takim przekierowaniem - co w sumie jest oczywiste, nie może się dostać do firmatestowa.pl bo zawsze go przekierowuje na firmatestowa.pl/plakat (robot nie widzi jak rozumiem cookie).

Z góry dziękuję za odpowiedź i ewentualne sugestie.

Projektowanie stron Krosno, sklepy, konkursy, aplikacje internetowe WWW - kreatio.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załaduj normalną stronę główną i załóż warstwę przykrywającą całą treść, a na niej plakat. Po kliknięciu w plakat warstwę można ukryć przy pomocy np. JS.

Użytkownicy i roboty będą "widziały" ten sam kod html, ale przeglądarki użytkownikom będą wyświetlać plakat.

Największy i najlepszy serwis Apple w Polsce, a do tego również Serwis iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja z forum Google (autor: Colin):

Zrób tak:

- ustaw testowe cookie

- jeżeli udało się ustawić cookie, uruchom ten kod co napisałeś wyżej

- jeżeli nie udało się ustawić cookie, wyświetl zwykłą stronę.

Wtedy strona będzie działała dla botów oraz użytkowników z wyłączonymi cookies.

Projektowanie stron Krosno, sklepy, konkursy, aplikacje internetowe WWW - kreatio.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy strona będzie działała dla botów oraz użytkowników z wyłączonymi cookies.

Nie chodzi o to, aby strona się wyświetlała użytkownikom, tylko o to, aby metoda nie podpadała pod cloacking. Twoja niestety podpada, ponieważ botom chcesz serwować inną streść niż ludziom.

Największy i najlepszy serwis Apple w Polsce, a do tego również Serwis iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem właśnie coś podobnego

wyświetlanie pytania "masz 18 lat" za pomocą lyteboxa

ładowane odrazu przy wejsciu + cookie i działa fajnie i google nic do tego nie ma jak narazie... i indexuje własciwy kod :)

Polecam https://wiki.haszysz.com Wikipedia o Konopniach, tworzone od 2005 roku. Zajrzyj też na forum o marihuanie gdzie możesz skonsultować się w odpowiednim dziale z lekarzem medycznej konopi, który odpowie na wszelkie nurtujące pytania o  medycznej marihuanie https://forum.haszysz.com/forums/medycyna.104/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności