Skocz do zawartości

Zalety bycia webmasterem...


Dose

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem taką sytuację, że rozmawiałem z kims nieznajomym na GG. W trakcie rozmowy wysłałem linka z odnośnikiem do swojego serwisu (tego na dole:) ). Po zakończeniu rozmowy postanowiłem sprawdzić w logach i statystykach, czy dana osoba weszła (weszła), no i zdałem sobie sprawę, że właśnie uzyskałem mnóstwo informacji o kimś w sumie anonimowym (mn. ip,provider neta,miejscowosc,informacje o kompie i systemie, aktywnosc na stronie).

Po tej historyjce zdałem sobie sprawę, że bycie webmasterem może dawać nieoczekiwane możliwości, korzyści w świecie "zwyklych" ludzi, którzy w ogóle nie mają pojęcia o istnieniu drugiej strony lustra.

Macie może takie z życia wzięte podobne historyjki?

pzdr

co by tu wstawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet daje bardzo duże możliwości aby dowiedzieć się czegoś o nieznajomej osobie :) IP, email czy numer GG czasami wystarczy do tego aby dowiedzieć się ciekawych informacji o innych :)

Webmaster ma o tyle przewagę nad zwykłym szarym internautom że potrafi wykorzystać pewne informacje :P

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz - jak akurat wejdzie na Twoją stronę Kubica to pewnie wyczytasz jakie założył komplet opon do kółek od krzesła.

Tylko czy czytanie statystyk jest podstawowym celem (zaletą?) prowadzenia strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z mojej rodziny miał problem z pogróżkami na sławnej i 'lubianej' M-k. Wysłało mu się linka, że 'twoje zdjęcia są na tej stronie (www.domena.pl)', gość wchodzi, nic mu się nie wyświetla a ja mam jego IP - jako, że była to lokalna radiówka to identyfikacja takiej osoby to już była prosta sprawa.

Ps: domena z promocji w OVH ;)

Radeq blog - już mniej o SEO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być wcale webmasterem - wystarczy jedynie umieć wyszukiwać informacje w sieci, a można znaleźć pełne imię i nazwisko, adres, listy znajomych, zdjęcia, poznać zainteresowania praktycznie dowolnej osoby. Prosty przykład: otrzymałem nr GG pewnej osoby, dzięki czemu poprzez Google odszukałem fora dyskusyjne, na których się udziela, co dało mi pełen wgląd na wszystkie zainteresowania i poglądy, a także nazwę konta na Allegro (opublikowaną na jednym z trafionych forów), gdzie poprzez niezrealizowaną licytację zdobyłem imię, nazwisko, kompletny adres, a nawet numer telefonu, dalej za pośrednictwem NK - wizerunki i listę wszystkich znajomych. Oczywiście byłem zmuszony przeprowadzić takie dochodzenie w bardzo ważnej, w pełni uzasadnionej i poważnej sprawie, ale to pokazuje, jak poprzez jeden, zupełnie niepozorny numer GG - zwykły ciąg kilku cyferek - można w kilka prawie minut całkowicie prześwietlić jakąkolwiek osobę od stóp do głów, poznać wszystkie jej sekrety i dane osobowe! Sam byłem przerażony i uświadomiłem sobie, że w moim przypadku i lwiej części moich znajomych (praktycznie wszystkich osób jakkolwiek działających aktywnie w internecie - parafrazując tytuł wątku: wady bycia webmasterem), takie śledztwo byłoby o jeszcze prostsze i dostarczyłoby jeszcze nieporównywalnie więcej najbardziej poufnych informacji!

Bardzo płatny katalog stron oparty na WordPressie.


Naukowo o kulturystyce i fitness w serwisie FitnessLab.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś z mieszanymi odczuciami odkryłem w G. archiwum forum z 1999 r., na którym jako lamer pytałem o jakąś część do pentium 100 :) dobrze, że nie udzielałem się jako wspomniany lamer w bardziej kompromitujących tematach...

pzdr

co by tu wstawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności