Skocz do zawartości

Nazwa domeny jak słowo kluczowe plus 301 ?


luzaik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam takie pytanie, czy domena o nazwie jak pozycjonowane słowo kluczowe, ma większą moc niż nazwa domeny nie związana tematyczne z zawartością serwisu, zauważyłem że nie raz na pierwszych miejscach wyszukiwań znajdują się strony które w nazwie domeny mają akurat wyszukiwaną frazę, np. dzwonki i w pierwszej trójce są serwisy które mają w domenie słowo dzwonki?

Kolejne moje pytanie, jeśli tak jest że domeny tego typu mają większe szanse szybciej się pozycjonować na słowo w nazwie to czy można zrobić takie coś:

posiadam serwis www.aaa.pl, kupuję dwie domeny o nazwie interesujących mnie słów kluczowych np. www.1.pl, www.2.pl, obie domeny są na różnych serwerach jak i główny serwis (czy miało by to znaczenie?), robię przekierowanie 301 dokupionych domen na stronę www.aaa.pl, i obie pozycjonuje na frazy www.1.pl tylko na słowo 1, a www.2.pl na słowo 2, czy taki sposób ma sens? Chodzi mi o to że przykładowo mam problem żeby strona www.aaa.pl wskoczyła do pierwszej 5 na słowo 1, i dlatego chce kupić domenę www.1.pl, która ma może większe szanse na szybszy skok w pierwszą 5 wyszukiwań na dane słowo?

Z góry dziękuję za pomoc

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domena ze słowem kluczowym w nazwie ma sens jeśli zakładamy, że wiele linków uzyskamy od samych użytkowników. Wtedy linkując zwykle naturalnie wpisują np. poziomki.pl więc jednocześnie linkują anhorem zawierającym naszą fraę "poziomki". Jeśli wpływ naturalnych linków będzie znikomy w stosunku do linków pozostałych (jak fraza "pozycjonowanie", czyli przy wszystkich obleganych frazach) to faktycznie słowo kluczowe w nazwie będzie miało marginalne znaczenie (choć ponieważ google pogrubia słowo wyszukiwane to może to mieć wpływ na samego szukającego, który wybierze akurat link pogrubiony a nie ten nie pogrubiony) Także na pewno warto mieć słowo kluczowe w linku ale bez przesady.

A co do opisanego sposobu wg mnie wpływ 301 ocierający się o zero - szkoda czasu i zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo czesto w topie sa domeny ktore maja tylko fraze kluczowa w nazwie, ale czesto jest tak ze po prostu sa ta najstarsze serwisy w branzy i ludzie ktorzy je stawiali mieli jeszcze okazje zaklepac najlepsze domeny. domeny te maja dluga historie dobrze podlinkowane, nic dziwnego ze sa w topie. zreszta historia dzisiaj to jeden z najwazniejszych czynnikow dla domeny jesli nie najwazniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc i wyjaśnienie wszystkich kwestii postu :D a jeszcze mam takie pytanie co do przekierowania 301, wiem że wyszukiwarka google interpretuje strony z www i bez www jako dwie różne strony i linkując stronę www i bez www moc rozkłada się jako na dwie strony, zrobiłem przekierowanie tego typu (udostępnione na stronie: https://www.tarnaski.eu/blog/przekierowanie-301/) w pliku .htaccess:

1.

RewriteEngine On

2.

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.tarnaski.eu(.*) [NC]

3.

RewriteRule ^(.*)$ https://tarnaski.eu/$1 [R=301,L]

a mam pytanie jak dodać do tego kodu również przekierowanie np. z ze strony z www lub bez www ale z pliku www.aaa.pl/index.html lub https://aaa.pl/home.html która też otwiera stronę główną serwisu?

Z góry dziękuję za kolejną pomoc

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: mam w domenie słowa kluczowe, których W OGÓLE nie pozycjonowałem, a i tak w bardzo szybko dostała się do top1 i do dziś jest w top3, a na inne, które wklepywałem w anchor doszedłem tylko do 11 pozycji. Słowa raczej porównywalne pod względem trudności (tak mnie się wydaje)

Dlaczego tak jest- pojęcia zielonego nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności