Skocz do zawartości

Google Killer :)


richti007

Rekomendowane odpowiedzi

Pełna prezentacja - prawie 2 godziny.

https://www.hostcraft.pl/37-offtopic/http-w...lpha-com-8.html

prohost.pl - Hosting na profesjonalnych serwerach Dell PowerEdge zlokalizowanych w Polsce.
Minimalna konfiguracja: 2 procesory, 32gb ram, dyski ssd.
Codzienne kopie bezpieczeństwa. Support 24/7 Serwery VPS i Dedykowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda kolejna wyszukiwarka czy produkt wyszukiwarkopodobny jest określany mianem google-killkera

to narzędzie może być i dobre ale w celach naukowych :)

aby wyszukiwarka sematyczna (czy jak ją zwał) wygra wtedy z obecnymi wyszukiwarkami gdy będzie potrafiła zmienić obecne przyzwyczajenia ludzi do zadawania zapytań w postaci haseł i będzie umiała odpowiedzieć na pytanie: Jakie kwiaty lubi moja żona albo W jakim nastroju jest dziś moja żona ;)

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Ciekawe czy żona sama wie jakie lubi kwiaty ??

Ogolnie to przydało by sie jakies narzędzie które potrafiło by rozwiązywać problemy związane z zaspakajaniem wiedzy na dany temat.

Teraz formułujemy bardzo ogólne hasła i na podstawie wyników z wyszukiwarki odpowiadamy na nurtujące nas pytania.

Podejrzewam że kolejny krok w rozwoju wyszukiwarek to pominiecie kilku punktów i odrazu udzielanie odpowiedzi na zadane pytanie,

tylko ciekawe po co wtedy jakakolwiek szkoła jeżeli maszyna będzie wstanie wysnuwać wnioski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO do wyszukiwarki semantycznej jeszcze daleka droga. Pamiętam, że w drugiej połowie lat 90tych, wkrótce po pojawieniu się pierwszych wyszukiwarek, ludzie mieli nadzieję na rychłe nastanie wyszukiwarek semantycznych. Niektóre nawet się w ten sposób reklamowały (np. Ask Jeeves).

Nie wiem kiedy się pojawi wyszukiwarka, która będzie w stanie odpowiadać w trafny, sensowny sposób na średnio-trudne zapytania, ale myślę, że minimum 5, a raczej 10-15-20 lat. Jeśli w ogóle. Sposób myślenia człowieka jest trudny do podrobienia w dziedzinach, które nie mają sztywnie ustalonych reguł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności