Skocz do zawartości

Ciekawe kto złamał prawo


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

taka ciekawostka odnośnie news.google.pl

Z tym że GN obsługuje robots exclusion i metatagi... a tu jak jest z tym exclusion. Nawet jak zadzwonisz to słyszysz gadki rodem z przedszkola o jakichś "prawach RSS-ów" :) Co do pokazywania różnic to nawet nie warto - bo dla niektórych osób ich spamy to będzie zawsze taka sama usługa jak google news albo wykop :)

Czytnik RSS to nie agregator, ale agregator to jak najbardziej czytnik.

Jeśli agregator to czytnik (dlatego, że potrafi przetwarzać dane w jednym z standardów RSS) - to każdy auto spam albo auto kopia witryny internetowej - to przeglądarka internetowa. Wiesz ogólnie czytniki (i przeglądarki internetowe) mają to do siebie, że sam wybierasz co pokazują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Co do pokazywania różnic to nawet nie warto - bo dla niektórych osób ich spamy to będzie zawsze taka sama usługa jak google news albo wykop ;)

To ja bym poprosił o wskazanie tych róznic okiem przeciętnego internauty ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xann

W szczególności, Usługa dostarcza krótkie opisy artykułów, które ułatwiają Użytkownikowi rozpoznanie interesujących go wiadomości.

jak sam widzisz, Usluga Google News to "krotkie opisy artykulow", a nie "przedruki artykulow".

To dwie rozne sprawy ;)

polish suicide flew 48 successful missions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sam widzisz, Usluga Google News to "krotkie opisy artykulow", a nie "przedruki artykulow".

zaraz, zaraz a kto mówi o przedrukach artykułów ? luknij np na ten czytnik RSS https://www.abc-nieruchomosci.pl/ lub https://www.finanse.e-top.com.pl/ i co tam jest nielegalnego ????

zaczynacie pomału wpadać w paranoje

po pierwsze jak już wspomniałem żeby faktycznie stwierdzić czy jest to zgodne/niegodne z prawem należy odpowiedzieć sobie na pytanie co to jest i do czego służy RSS a w drugiej kolejności pomyśleć ze istnieje coś takiego jak internetowy czytnik RSS

no jeżeli ktoś faktycznie kanałem rss wypuszcza nie zajawkę a całą informację to tu znowu należy rozpatrywać czy dana informacja jest objęta prawem autorskim czy tylko jest to informacja prasowa

Nie można wrzucać zawsze wszystkiego do jednego worka jak usiłuje większość robić - śmiało można używać tzw w skrócie rss'wowek tylko trzeba wiedzieć jak

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co innego kiedy czytnik RSS jest wykorzystywany przez osobę dla "samej siebie", a co innego, gdy ze strony robi się "pobieraczkę" RSS w celu zapełnienia jej contentem, by potem to wszystko poindeksować , wrzucić linki (nie istotne czy jakieś swoje czy systemowe)...

chyba tego nie trzeba nikomu tłumaczyć?

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakręcony internetowy czytnik rss jest np dla ludzi którzy nie zyczą sobie instalowania na komputerze czytników z wielu podowdów lub bo tak , ma jeszcze deden atut ze taki czytynik nie dość ze służy wielu osobom to jeszcze masz tam zgromadzone archiwum takich zajawek a co ty z tym zrobisz i jak do tego podejdziesz to już wyłacznie Twoja sprawa

zwróć uwagę posiadasz cos takiego https://www.on-line24h.pl/ i jest to OK ale jeżeli Ja wyposzczę identyczny skrypt i rozdam go całemu siwatu będzie to SPAM czy nie ? jedni powiedzą ze tak inni że nie - zawsze kij ma dwa końce

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

identycznego skryptu nie wypiuscisz, bo jest to autorskie rozwiązanie i nigdzie nie było rozpowszechnianie ;)

jeżeli Ty będziesz pobierał z tej strony informacje, które tam zamieszczają użytkownicy (nie jest to skryp słuzący do podbierania ogłoszeń z innych serwisów) i wypuścisz je w świat to będzie to kradziesz treści ;)

jak juz napisałem wrzucenie sobie na stronę kanałów innych stron bez zgody włascicieli po to by one tylko zapełniły witryne trescią, linkowanie tej strony po to by potem wrzucić na nia swoje linki nie jest OK wobbec włascicieli stron udostepniających takie kanały

i dziwi mnie postawa takich firm, które to praktykują, są inne sposoby na wypełnienie strony treścią...

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

internetowy czytnik rss jest np dla ludzi którzy nie zyczą sobie instalowania na komputerze czytników

Jasne, ale spamiarka / precel to nie żaden czytnik online. To tak samo jakbyś nakopiował obrazków, wyświetlał to po kolei jak leci a potem stwierdził że masz "przeglądarkę obrazków online" ;)

To ja bym poprosił o wskazanie tych róznic okiem przeciętnego internauty

Niedziałające linki, kiepski wygląd, kontent "z xxxx", ogólna nieprzydatność witryny do niczego. Z resztą dlatego się na to mówi spam ;) Weź sobie np. serwis gazeta.pl czy GN i najlepszego precla. Jeśli nie widać różnicy dla przeciętnego usera to każdy precel powinien mieć statystyki co najmniej porównywalne z portalami agory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności