Skocz do zawartości

Ściągnięcie należności za pozycjonowanie


Dark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż mam taki problem. We wrześniu poprzedniego roku podpisaliśmy umowę (otrzymałem na maila skan podpisanej umowy; firma miała nam dosłać oryginał, ale ja tego nie dopilnowałem bo akurat byłem na dłuższym urlopie i ta sprawa mi umknęła) z pewną firmą na pozycjonowanie.

Założenia tej umowy były takie, że zapłata określonej sumy nastąpi w momencie osiągnięcia wyznaczonych pozycji dla przynajmniej X z Y słów kluczowych. Pozytywny efekt pozycjonowania osiągamy od marca tego roku.

Firma w międzyczasie zmieniła nazwę (jednak w nowej nazwie widnieje to samo nazwisko). Nowy właściciel nic nie wie o umowie pozycjonowania, stary podobno jest za granicą, ale odpisuje na maile. Wszystko kręci się wokół jednego nazwiska.

Osoba, która podpisywała umowę odmawia zapłaty faktur twierdząc, że nic nie robiliśmy i "samo się wypozycjonowało" :D. Więc jak na razie opłatamy tylko podatki z wystawianych faktur.

Co można zrobić w takiej sytuacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki okres była podpisana umowa? Rozumiem, że nie masz tej umowy do dzisiaj w postaci oryginału?

Jeśli ich nie macie to tak jak pisze kolega wyżej. Samo się wyzpozycjonowało to samo zleci. Napisz do nich co planujecie, nie w formie groźby i czekaj co odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wezwanie przedprocesowe listem poleconym z wyznaczeniem 7 dni na zapłatę.

2. jeśli zapłaty nie będzie - pozew do sądu (nakazem zapłaty, jeśli roszczenie poniżej 10.000 - w postępowaniu uproszczonym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wezwanie przedprocesowe listem poleconym z wyznaczeniem 7 dni na zapłatę.

2. jeśli zapłaty nie będzie - pozew do sądu (nakazem zapłaty, jeśli roszczenie poniżej 10.000 - w postępowaniu uproszczonym).

dokładnie

Pod fakturę podłącz raport z pozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. ja bym zlecił to firmie od windykacji - dużo firm bierze 10% od 'zwindykowanej' kwoty, gdy nic nie ściągną - nic nie biorą.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmy z którą się podpisywało tą umowę już nie ma, stary własciciel za granicą, nowy nic nie podpisywał...

czy aby na pewno skan umowy wystarczy by iść z tym do sądu czy firmy windykacyjnej?

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmy z którą się podpisywało tą umowę już nie ma, stary własciciel za granicą, nowy nic nie podpisywał...

czy aby na pewno skan umowy wystarczy by iść z tym do sądu czy firmy windykacyjnej?

jeżeli to była działalność gospodarcza jednoosobowa to pewnie roszczenia będą dotyczyć osoby fizycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Dark' traktuj to jako umoczenie wg mnie zadne szanse na jakąkolwiek kasę pozycjonowałeś firmę której już nie ma

Zobowiązania firmy która jest jednoosobową działalnością gospodarczą pozostają na jej właścicielu więc nie widzę problemów ze ściągnięciem takiej należności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a kto odbierze to wezwanie do zapłaty stary właściciel który jest za granicą (np w Meksyku) ?

Osoba, która podpisywała umowę odmawia zapłaty faktur twierdząc, że nic nie robiliśmy i "samo się wypozycjonowało" ;) . Więc jak na razie opłatamy tylko podatki z wystawianych faktur.

jak już tak sie sprawy potoczyły to zrob z tego bardzo ładny artykuł opisujący całą współprace wraz z danymi jaka to firma i wypozycjonuj ten artykuł z tytyłem "jak wydymała nas firma XXX" pod nazwę tej firmy oraz imie nazwisko , myśle ze takie coś spowoduje że dojdziecie do ugody

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a kto odbierze to wezwanie do zapłaty stary właściciel który jest za granicą (np w Meksyku) ?

Eee tam. To czy jest w Meksyku czy w Srilance akurat ma najmniejsze znaczenie - oby majatek pozostawił w kraju i żeby miał jakiś adres zameldowania. Nakaz zapłaty sąd wydaje bez udziału stron. Wysyła na adres zameldowania - jak nie odbierze po dwukrotnym awizo następuje skutek doręczenia. Nakaz się uprawomacnia i dalej to już tylko komornik.

A nawet gdyby z doręczeniem wyszło coś nie tak zawsze pozostaje opcja ustanowienia kuratora dla nieznanego z miejsca pobytu. Najważniejsze, aby było z czego ściągnąć - bo sorry, ale w Meksyku to egzekucji przeprowadzić tak prosto się nie da.

Ew. ja bym zlecił to firmie od windykacji - dużo firm bierze 10% od 'zwindykowanej' kwoty, gdy nic nie ściągną - nic nie biorą.

Nie kupują tak małych długów. Nie kupują długów nie stwierdzonych prawomocnym orzeczeniem sądu. I żadna firma nie bierze 10% - skoro nawet wynagrodzenie komornika to 15%. 10% to oni mogą dać Tobie za przelew wierzytelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności