Skocz do zawartości

duplikacja treści a różne meta tagi


madewith

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie dotyczy modyfikacji w taki sposób aby nie być posądzonym o duplikację treści. Konkretnie chodzi mi o następującą sprawę. Do poszczególnych podstron serwisu można dotrzeć różnymi ścieżkami, w zależności od ścieżki którą się dotarło występują różnice w meta tagach (generowanych automatycznie). Natomiast ze względów technicznych nie mam możliwości modyfikacji breadcrum i adresu URL samej strony docelowej, które są stałe. W związku z tym pytanie, czy modyfikacja meta tagów wystarczy, aby nie być posądzonym o duplikację treści, czy jest to zbyt ryzykowne i nie warto tego typu rozwiązań próbować wdrażać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym pytanie, czy modyfikacja meta tagów wystarczy, aby nie być posądzonym o duplikację treści, czy jest to zbyt ryzykowne i nie warto tego typu rozwiązań próbować wdrażać?

Treść to treść. Google nie stwierdza czy jest DC po meta tagach, tylko po treści zawartej na stronie.

A jeżeli treść jest na jednej domenie i zmieniają się tylko meta tagi, a adres podstrony jest stały np adres.pl/podstrona.html to możesz być spokojny o DC, co innego gdyby ta sama treść była na dwóch różnych domenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak przedmówca.

Nie możesz costać DC za to że generujesz sekcje head.

Skoro adres się nie zmienia to nie ma obaw.

Systemy bilingowe wody. System ERP Komadres. Firma informatyczna.

Kryptowatuty, rynki finansowe, wiadomości.  Kryptowaluty za darmo - Poradniki.

Zioła. Ziołolecznictwo. Asept czy Octenisept, który wybrać do dezynfekcji ran?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz aby potwierdzić czy wszystko przedstawiłem jasno, wyjaśnienie tego co chodzi mi po głowie:

Robot google (oraz użytkownik) może trafić na tą samą stronę następującymi ścieżkami:

adres.pl/slowo-kluczowe1/slowo-kluczowe2/slowo-kluczowe3/podstrona.html

adres.pl/slowo-kluczowe2/slowo-kluczowe1/slowo-kluczowe3/podstrona.html

adres.pl/slowo-kluczowe3/slowo-kluczowe2/slowo-kluczowe1/podstrona.html

gdzie "podstrona.html" będzie niezmienna (oprócz metatagów) i niezależnie od ścieżki będzie jeden breadcrum:

strona główna >> kategoria >> podkategoria >> podstrona

Czy to nadal nie naraża mnie na DC?

I czy w ogóle google zaindeksuje te dodatkowo wygenerowane adresy URL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku:

adres.pl/slowo-kluczowe1/slowo-kluczowe2/slowo-kluczowe3/podstrona.html
adres.pl/slowo-kluczowe3/slowo-kluczowe2/slowo-kluczowe1/podstrona.html

Już masz całkowicie inne adresy, czyli może być DC ale nie wiem jak to z nim jest wewnątrz domeny.

Tak jak mówiłem prędzej, co innego gdy ścieżka do pliku jest stała czyli adres.pl/podstrona.html, i zmieniają się tylko tagi, to nie miałbyś o co się martwić.

czy jest to zbyt ryzykowne i nie warto tego typu rozwiązań próbować wdrażać?

Nie ryzykowałbym, ponieważ Twój przykład wyglądałby identycznie jakbyś miał 2 podstrony, podstrona.html i podstrona-1.html, a na nich identyczną treść, więc nie jest to bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności