Skocz do zawartości

Odsyłacze absolutne czy względne?


Rekomendowane odpowiedzi

1.właśnie mam pytanie czy z punktu widzenia pozycjonowania strony, w nawigacji między stronami serwisu, należy używać odsyłaczy absolutnych czy też względnych?

2.czy dodawanie przez internautów ciekawej strony do zakładek "ulubione" w przeglądarce, a w efekcie odwiedzanie jej z pominięciem wyszukiwarki ma znaczenie w temacie pozycjonowania?

Zabrze. drzwi składane , korek ścienny i podłogowy, włókno szklane - słowem wszystko do wykańczania wnętrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz przenosił serwis na inną domenę to lepsze jest linkowanie względne. Mniej się narobisz.

Głodne dzieci, pomóż im, wystarczy kilka kliknięć. Optymalizacja strony za darmo.

Kiedyś miałem czas na wszystko, w ogóle masę wolnego czasu... później zająłem się pozycjonowaniem :D

Mój blog seo. Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli np. będziesz chciał przenieść stronę linkowaną absolutnie na inną domenę to czeka cię dużo pracy. Z drugiej strony linkowanie relatywne czasem psuje skrypty. Którą metodę wybrać zależy więc przede wszystkim od Ciebie, gdyż każda ma swoje plusy i minusy.

2. Nie ma to wpływu na stronę pozycjonowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę różnicy, aczkolwiek z opinii lepiej stosować adresy bezwzględne, sam teraz tylko takie już stosuję. Oczywiście jak się dobrze napisze, to wystarczy jedną zmienną zmienić przy przenosinach na inną domenę ;)

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli się znasz na php to najlepiej napisać funkcję która tworzy z dodanego linku względnego bezwzględny przez wyciągnięcie zmiennych predefiniowanych. Przy projektach stron które robię, jednak zawsze robię względnie, bo przy ewentualnych zmianach wychodzi korzystniej czasowo. Z samego punktu widzenia pozycjonowania względność i bezwględność nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności