Skocz do zawartości

Pieczątka na umowie


michalk

Rekomendowane odpowiedzi

Pieczatka nie jest elementem niezbędnym umowy. Jeśli osoba ta była upoważniona do reprezentowania firmy, a w nagłówku umowy wpisano wszystkie niezbędne dane firmy - pieczątka jest całkowicie zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawie polskim nie ma z tego co się orientuję obowiązku posiadania pieczątki, więc nie może być ona wymagana na dokumentach. Poza tym każdy może sobie wyrobić pieczątkę z dowolnymi danymi...

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jak pomaga przy wystawianiu faktur? (chyba że nie masz na wizytówce danych i stawiasz pieczątke żeby ludzie wiedzieli na co mają fvat wystawić.

Osobiście pieczątke używam jako ułatwienie przy wysyłaniu listów - zamiast pisać ręcznie stawiam pieczątke, ale faktem jest że czasami klient chce dostać pieczątke na fakturze i warto być na to przygotowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Poza tym każdy może sobie wyrobić pieczątkę z dowolnymi danymi...

no nie wiem czy tak jes... ja jak wyrabiałem pieczątke firmową (nazwa firmy, nip, regon itd), to musiałem wpis do ewidencji i regon przedstawić przed złożeniem zlecenia ;)

pieczątke imienną tez chyba bez dowodu Ci nikt nie wyrobi, pieczątkę z tytułem naukowym też chyba nie wyrobisz bez udokumentowania tytułu :(

czy może sie coś zmieniło od stycznia i teraz mogę sobie wyrobić taka pieczątke jaką chce i na kogo chce? ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy od firmy, która wyrabia pieczątki. Ja dwukrotnie wyrabiałem pieczątkę firmową i nie musiałem zupełnie żadnego dokumentu przedstawiać...

no nie wiem czy tak jes... ja jak wyrabiałem pieczątke firmową (nazwa firmy, nip, regon itd), to musiałem wpis do ewidencji i regon przedstawić przed złożeniem zlecenia ;)

pieczątke imienną tez chyba bez dowodu Ci nikt nie wyrobi, pieczątkę z tytułem naukowym też chyba nie wyrobisz bez udokumentowania tytułu :(

czy może sie coś zmieniło od stycznia i teraz mogę sobie wyrobić taka pieczątke jaką chce i na kogo chce? ;)

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domaganie się przedłożenia dokumentu przy wyrabianiu pieczątki jest delikatnie mówiąc naciągane...

Co do reprezentowania firmy - przy jednosoobowej działalności gospodarczej takiej wątpliwości nie ma. Natomiast w przypadku niezgodności pomiędzy osobą podpisującą a nazwą jednosobowej działności gospodarczej nalezy domagać się przedłożenia pełnomocnictwa. W przypadku spółek - wypis z KRS będzie wskazywał na sposób reprezentacji spółki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domaganie się przedłożenia dokumentu przy wyrabianiu pieczątki jest delikatnie mówiąc naciągane...

naciągane w przypadku pieczątek imiennych i firmowych? bo nie chodzi o pieczątki typu: potwierdzone z oryginałem, wpłacono itd

jeżeli każdy z ulicy może sobie wejść i zamowić pieczątkę działającej firmy bez udokumentowania tego, to razem z imienną pieczątką własciciela firmy, którą sobie może też bez problemu wyrobić, może troszkę namieszać danej firmie bez najmniejszych przeszkód...

choc zapewne się mylę i nikomu by do głowy nie przyszło takie cuś ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą prosty przykład - pełno firm na allegro oferuje usługi zrobienia pieczątki ;)

Jeżeli by wymagali jakiegoś papieru na pieczątki to chyba jedynie jeżeli chodziło by o lekarzy itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności