Skocz do zawartości

Przywłaszczenie cudzego tekstu


Rekomendowane odpowiedzi

'remontyzakrzewski' takie sprawy załatwia się przez sąd

Przez sąd załatwia się co? Pół strony a4 skopiowanego tekstu?

Dokładnie tak. Jeśli te pół strony skopiowanego tekstu przełożyło się na drastyczny spadek pozycji strony w SERPAch i co za tym idzie nizsze obroty to osoba/firma, która poniosła stratę moze domagać się zadośćuczynienia. Udowodnić będzie ciężko, ale rozważamy to tylko teoretycznie.

Tu nie chodzi o to czy to było pół strony A4 czy dziesięć ton makulatury. Tu chodzi o to co te pół strony A4 zrobiło!!!

BTW: Ziobro będzie stratny 200k za jedno zdanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Moim zadanie ilość nie ma znaczenia, ktoś musi poświęcić swój czas aby napisać tekst, a inna osoba bez pytania go kopiuje i prezentuje na stronie jako swoje dzieło. Przyznacie, że jest to dość irytujące. Jak na razie wierzę w zapewnienia właściciela tej strony, że sprawę załatwi.

Na stronie https://www.archive.org/ brak kopii mojej i tej firmy strony.

Wojciech Zakrzewski - remonty Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mylisz pojęcia. To tak jakbyś powiedział, że oszustwa są ścigane z urzędu w temacie gdzie babcia żali się, że wnuczek ją oszukał, że nie pada za oknem :D

Pewne rodzaje naruszeń pewnie będą ścigane z urzędu, niestety nie wiem jakie ale chyba trzeba iść w stronę takich "na skale przemysłową".

Ale w przypadku strat kilka, kilkanaście kzł takie działanie się łapie na coś tam, tak mi się przynajmniej wydaje :)

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę na dziś to strona remontyzakrzewski jest wyżej od tej drugiej. słusznie, że zainterewniowałeś, a druga sprawa, to strona tamtej firmy to żal, dno, poziom wodorostów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archive to żaden dowód dla takich małych stron,
Bardzo dobry dowód, że "ja byłem pierwszy" i nie mający nic wspólnego z "wielkością" stron :D

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę na dziś to strona remontyzakrzewski jest wyżej od tej drugiej. słusznie, że zainterewniowałeś, a druga sprawa, to strona tamtej firmy to żal, dno, poziom wodorostów :D

To mamy różne wyniki, ja widzę swoją stronę pod frazą remonty warszawa w 8 dziesiątce wyników. Mam nadzieję, że to chwilowy spadek i pozycja wróci do pierwszej trójki wyników na tę frazę. Tak było przez ponad rok.

Wojciech Zakrzewski - remonty Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry dowód, że "ja byłem pierwszy" i nie mający nic wspólnego z "wielkością" stron

W ten sposób można byłoby udowodnić, że dowolna część 90% treści dostępnych w internecie jest autorstwa jednego człowieka. Dlatego to żaden dowód. Administruję stroną małego biura nieruchomości. Wiesz ile stron / artykułów jest w TIA? Dokładnie ZERO. Inna strona z kolei jest dość często archiwizowana.

Wystarczy teraz, że właściciel jakiejś większej witryny (wysokie PR, dobre linkowanie) skopiuje moje oferty. I wedle twojego rozumowania to on niby był pierwszy?

Na prawdę myślisz, że Archive dodaje strony zaraz po opublikowaniu, czy nawet czas oczekiwania na pojawienie się w archiwum jest stały?

Dokładnie tak. Jeśli te pół strony skopiowanego tekstu przełożyło się na drastyczny spadek pozycji strony w SERPAch i co za tym idzie nizsze obroty to osoba/firma, która poniosła stratę moze domagać się zadośćuczynienia. Udowodnić będzie ciężko, ale rozważamy to tylko teoretycznie.

Można to podciągnąć pod autoblogi / RSS. Plus jeszcze jakieś psucie wizerunku, etc. Ale to czysta teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę myślisz, że Archive dodaje strony zaraz po opublikowaniu, czy nawet czas oczekiwania na pojawienie się w archiwum jest stały?
Czy ja gdzieś napisałem, że pojawia się od razu po opublikowaniu .

Jeśli jakaś treść pojawi się w serwisie A zarchiwizowanym np 2008-10-11 i ta sama będzie w serwisie B zarchiwizowanym 2008-12-11 można sądzić, że w serwisie A pojawiła się jako pierwsza i nic więcej...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@remontyzakrzewski - widać, że pierwszego zdania nie ściągnęli z Twojej strony ;-)...

Zajmujemy się budownictwem i remontami od wielu lat. Posiadamy bardzo dużo doświadczenie i zgrany zespół. Nasze usługi sprzedawaliśmy , nie tylko w Polsce, ale również (Francja 5 lat, Wielka Brytania 2 lata) - poziom tekstu żałosny. Kilka słów i aż trzy wpadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'remontyzakrzewski' takie sprawy załatwia się przez sąd

ps. tak miedzy nami walka z wiatrakami bo jakie możesz za to dostać zadośćuczynienie ?

Xann tak z ciekawości. Ty się już z kimś sądziłeś bo kilka zatargów z tego co pamiętam miałeś. Głównie o znieważenie chodziło.

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że kopiuje się teksty z tzw. spam zapleczy, np precli, ale tak na ch..a kopiowac tekst z cudzej strony to przegięcie. Przecież taki duplikat można wykryc w parę sekund. Kiedyś ktoś skopiował kilkanaście artykułów z mojego bloga i do dziś jest poza pięćdziesiątką na frazę na którą byłem w pierwszej piątce.

'remontyzakrzewski' takie sprawy załatwia się przez sąd

ps. tak miedzy nami walka z wiatrakami bo jakie możesz za to dostać zadośćuczynienie ?

Xann tak z ciekawości. Ty się już z kimś sądziłeś bo kilka zatargów z tego co pamiętam miałeś. Głównie o znieważenie chodziło.

Wiem, że ciężko jest coś takiego udowodnić, google chyba posiada kopie archiwalne strony i może sprawdzić na której stronie został jako pierwszy opublikowany tekst. W narzędziach webmastera jest opcja zgłoszenia duplikatu strony, więc w jakiś sposób muszą to weryfikować. Wysłałem przez ten formularz wiadomość o takim fakcie.

Wojciech Zakrzewski - remonty Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann tak z ciekawości. Ty się już z kimś sądziłeś bo kilka zatargów z tego co pamiętam miałeś. Głównie o znieważenie chodziło.

no to chyba Ci sie osoby pomyliły :) to inna firma chciała się ze mną sądzić no ale pewnie pozwy jeszcze idą :)

Wiem, że ciężko jest coś takiego udowodnić, google chyba posiada kopie archiwalne strony i może sprawdzić na której stronie został jako pierwszy opublikowany tekst.

może i nie jest to trudno udowodnić ale gra jest niewarta świeczki bo sprawa będzie trwała latami a i zadośćuczynienie możne być śmiesznie niskie w tym przypadku

sugeruje wymyśleć inna metodę zrechabilitowania się np oko za oko , ząb za ząb wydaje się sprawiedliwe

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności