Skocz do zawartości

Wolfram Alpha nareszcie działa !


Dominik23

Rekomendowane odpowiedzi

Google ma przecież największą baze budowaną przez tyle lat już, wolfram to dopiero wersja testowa i nawet jeśli od paru miesięcy boty buszują po necie w celu indeksowania zawartości to i tak to jest mały ułamek tego czym dysponuje G.

Liczy się sama idea wyszukiwarki, z goła odmienna od google.

Jednak znając życie google dość szybko wprowadzi takie funkcjonalności podobne do wolframa, że nadal pozostanie monopolistą

125x125_2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się sama idea wyszukiwarki, z goła odmienna od google.

Może i tak, i pewno tylko ideą pozostanie.

Tak czy inaczej jest to raczej obciach dla "naukowej" wyszukiwarki, która na pytanie o teorię chaosu odpowiada filmem.

Nie trzeba Google.

https://www.hm7.pl/ranking/lempel-ziv/

https://www.netsprint.pl/serwis/search?q=lempel+ziv

 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt bardzo ciekawy. Fajne jest odmienne działanie wyszukiwarki, ale mimo wszystko myślę że w szczytowej formie osiągnie maksymalnie 10% udziałów na rynku. Google z pewnością nie przeoczy rosnącej popularności tej wyszukiwarki i 'da coś od siebie' :D - co w połączeniu z ich bazą danych będzie niesamowite.

bodylike.pl - naturalne kosmetyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie umówmy się, że Wolfram, to nie jest wyszukiwarka stron internetowych jeno wyszukiwarka informacji i jak każde narzędzie raz jest lepsze raz jest gorsze w zależności od informacji jaką chcemy uzyskać. Jeśli będę np. szukał przepisów na "kaczke w buraczkach" to użyję google'a bo dostanę ileś stron z przepisami, które mogę sobie przejrzeć i wybrać najciekawszy ale jeśli np. będę chciał dowiedzieć się jaka jest odległość między Berlinem a Londynem albi ilu internautów jest w europie to wskoczę na Wolfram'a i bez przebijania się przez ileś stron dostanę od razu info czarno na białym.

Jestem zdania, że to narzędzie wprowadza nową jakość w internecie i być może zapowiada (pewnie jeszcze długa droga) swego rodzaju rewolucję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to dobry sygnał. Ważne jest, żeby Google czuło (że tak zacytuję) "czyjś gorący oddech na swoich bogatych plecach" :)

Jak wprowadzą nowe rzeczy do Google to tym lepiej dla Google - za rok pojawi się coś nowego co będzie miało nowe funkcjonalności, może Yahoo obudzi się z letargu z jakimś gadżetem, MSN jakaś zabawkę poda... i tak się będą tłukli o rynek, a my będziemy mieć coraz więcej lepszych narzędzi.

Robi się ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ten projekt podoba. Działa na razie w niszy ale widać, że facet ma łeb na karku, kasę i zespół ludzi. Z tego może wyjść coś porządnego. Tyle tylko, że ludzie przyzwyczaili się do sposobu wyszukiwania w google a tutaj to działa nieco inaczej. Trzeba złamać sobie kolejne schematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności