Skocz do zawartości

Pozycjonerzy vs ludzie od MFA


Czachapl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyobrażam sobie też jak można długo ciągnąć konkretne pieniądze na 2-tygodniówkach nie obawiając się bana

Robisz czysta stronę white. Stawiasz 50 autoblogów w danej niszy, kradniesz content (wstawiasz tam oczywiście adsense, ale nie jest to główny cel), ściagając automatycznie traffic i linki; po 14 dniach robisz 301 ze wszystkich blogów na stronę white która zarabia.

Ostatni post na blogu - Po co Ci katalog stron?

if.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzuciłeś podział na czarne i białe, a przecież jest masa odcieni szarości.

Sam prawie nie pozycjonuję stron dla klientów. Zarabiam na reklamach, samemu nic nie sprzedając, jednak żywotność moich domen to nie dwa tygodnie, ale raczej perspektywa kilku lat (z założenia bez ograniczeń). Strony to nie spam, mają konkurować ze stronami sprzedającymi określony produkt.

Nic nie narzuciłem przedstawiłem tylko swój punkt widzenia. Nie twierdzę nigdzie ze strony nastawione na zarabianie z reklam są kiepskie. Pierwszy przykład z brzegu ceneo.

Sam jednak musisz przyznać ze w sieci MFA jest mnóstwo.

ciekawe czy ma wkalkulowany ban na konto a docelowo na imie i nazwisko wraz z adresem zamieszkania...

Nie samym adsem strony MFA musi żyć zwłaszcza w dzisiejszym czasie. Sieci reklamowych , czy programow partnerskich jest na rynku sporo. Nie jeden daje dużo lepsze i bezpieczniejsze zarobki niż adsens.

Nie wyobrażam sobie jak google może mieć problem z walką z 2-tygodniówkami (przecież to wszystko było by widać w statystykach). Nie wyobrażam sobie też jak można długo ciągnąć konkretne pieniądze na 2-tygodniówkach nie obawiając się bana. Coś mi się wydaje, że "ktoś coś gdzieś słyszał", ale nie nie wie dokładnie co i nie ma pojęcia gdzie.

To mi sie wydaje ze mało wiesz :( jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Firmy zajmujące się SEO, żyją z pozycjonowania klientów komercyjnych, do tego często też prowadzą adwords, szkolenia, optymalizację serwisów itp. Nie zajmują się stawianiem adsensowych stron (spamowych lub nie) czy sprzedażą punktów w SWLach. I takie firmy mają tendencję do ukrywania swoich zaplecz. Sam kiedyś skasowałem kilka stron zaplecza, bo pojawiły się w wynikach wysoko na w miare ciekawą i popularną frazę (zresztą po telefonie kolegi z pytaniem, czy to moje strony). Pozycjonerowi zależy na tym, aby uzyskać stabilne pozycje klientów w długim okresie czasu. Zamieszczanie adsensa, pojawianie sie zaplecza w wynikach wyszukiwnia to potencjalne wystawianie się na odstrzał. Już dodawanie części zaplecza do SWLi jest stresujące...

Trzeba przy tym zauważyć, ze jest sporo osób, które zajmuje się wszystkim po trochu. Pozycjonuje 1-2 klientów "za efekt", do tego sprzedaje punkty w systemach i stawia sobie stronki pod programy reklamowe. Tu bym odróżnił zdecydowanie jednak ludzi robiących czystem MFA o kilku tygodniowym czasie trwania (wordpressmania), od tych, którzy tworzą strony pod programy partnerskie i adsensa mają tylko dodatkowo na tych stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czachapl skończ z tą hipokryzją

ty robisz zaplecze to zaplecze jest dobre, nie potrafisz robić MFA to MFA są złe

nikt MFA nie pozycjonuje na hasła niezwiązane z ich treścią, a nawet jak to jest taki nagłówek jak Referer którego się używa do targetowania ruchu

i to co widzi user na MFA to sensowna treść albo linki do stron z sensowną treścią

MFA nie zaśmiecają wyników

a jeżeli ktoś uważa ze zaśmiecają, to strony pozycjonowane SWL też zaśmiecają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MFA - Made For AdSense przyjęło się do określenia stron stworzonych wyłącznie pod reklamy i są to strony "głównie" składające się z reklam (znikoma ilość tekstu), strony takie przeważnie mają bardzo wysoki współczynnik kliknięć i żyją bardzo krótko.

Więc w takim przypadku wszystkie strony MFA zaśmiecają wyniki,

przykładem może być np. strona o Dodzie gdzie jest 5 zdjęć, 3 podstrony i 3 zdania z Wikipedii.

Więc między stroną z reklamami a stroną MFA jest ogromna różnica, gdzie na stronie MFA osoba klika w reklamę bo nie ma gdzie kliknąć,

a na normalnej stronie z reklamami klika bo go zainteresowała.

żaden zdrowy pozycjoner czy handlarz PKT nie będzie stawiał zaplecza co pożyje max 14 dni
A Ci co stawiali webmini i dostali bana po tygodniu to jak ich nazwać :)

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co znow jakies podzialy. Ja zyje z seo, stawiam zaplecze pod seo, adsense jest jedną z kilku form rekompensaty kosztow poniesionych na serwery i domeny. Oczywiscie jak ktos zauwazyl, trzeba korzystac z wszystkiego z głową. BO ryzykiem jest mieć na zapleczówce swla, ale jak ryzyko wzrasta jak dodatkowo tez jest adsense ;]

Oceniam ktora strona faktycznie moze być komuś do czegos przydatna, oceniam ze generuje jakis ruch i czy warto wrzucac ja do adsensa. Ale jesli juz ona tam trafia to nie dodaje juz jej do swli, nie wrzucam w stopke 30 linków. Jesli ma maly ruch, slabe tresci daje do swl. Mimo to strona ta ciagle pozostaje moim zapleczem gdyz to jest jej głowny cel

PS

Tym samym przytrolowalem 2k postów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc między stroną z reklamami a stroną MFA jest ogromna różnica

I z tym się zgodzę. Sam wyszukuję programów partnerskich z wieczną prowizją i tworzę pod nie strony (np. pod konkretny produkt), ale nie robię byle jakiej strony. Strona ma być wartościowa i z założenia "wieczna". Później dochodzi SEO na niszowe słowa, związane z produktem. Jest przy tym sporo pracy, ale z czasem zyski są bardziej stabilne. Z AdSense nie korzystam, bo kiedyś poleciałem, ale AK tam gdzie mogę wstawiam, chociaż sporadycznie.

Odnośnie MFA jest kilka problemów natury technicznej. Strona z dużym traffikiem jest zwykle CPU żerna, o WP nie wspominając. Zatem do kosztów zawsze trzeba dorzucić fakt, że oprócz bana, może Nas czekać niemiły mail od hostingodawcy, a to wiąże się z kolejnymi kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czachapl skończ z tą hipokryzją

ty robisz zaplecze to zaplecze jest dobre, nie potrafisz robić MFA to MFA są złe

Uderz w stół a nożyce.....

Nie pisze co jest dobre a co złe nie mi to oceniać za malutki jestem.

Do twojej wiadomości nie robię zaplecza i stron z MFA, żeby to robić trzeba umieć stawiać strony niestety ja nie umie.

Żeby nie było ze się tłumacze, ale temat ten napisałem na podstawie czytania tego forum po czym doszedłem do wniosku ze wiele ludzi nie odróżnia pozycjonowania stron klienta od pozycjonowania i metody działania MFA.

P.S

Z tym muszę się zgodzić dobre zaplecze zawsze jest dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czachapl skończ z tą hipokryzją

ty robisz zaplecze to zaplecze jest dobre, nie potrafisz robić MFA to MFA są złe..........

pawloski jak Ty byłeś nauczycielem informatyki jak ty nawet nie wiesz co to jest MFA ????? (to nie skrucik co wymyśli czacha)

czytaj może sie czegoś nauczysz:

MFA - Made For AdSense przyjęło się do określenia stron stworzonych wyłącznie pod reklamy i są to strony "głównie" składające się z reklam (znikoma ilość tekstu), strony takie przeważnie mają bardzo wysoki współczynnik kliknięć i żyją bardzo krótko.

......

żaden zdrowy pozycjoner czy handlarz PKT nie będzie stawiał zaplecza co pożyje max 14 dni

A Ci co stawiali webmini i dostali bana po tygodniu to jak ich nazwać

......

tu sie z Toba mocno nie zgodzę obecnie jest ponad 400 katalogów w indexie.

Juz to mówiłem , "zapecze" trzeba umieć stawiać. jedni postawia 500 precli i beda one żyły drugiemu znikną w miesiąc

Panowie problem jest o MFA ale widzie ze niektórzy nie wiedzą co to jest

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem co to jest MFA

ale wyświetlane reklamy są dopasowane do frazy z referera i treści strony

i made for adsense lepiej zastąpić made for ads, bo na MFA najczęściej stosuje się trochę inne systemy reklamowe (peakclick, klikvip, umax)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem co to jest MFA

ale wyświetlane reklamy są dopasowane do frazy z referera i treści strony

i made for adsense lepiej zastąpić made for ads, bo na MFA najczęściej stosuje się trochę inne systemy reklamowe (peakclick, klikvip, umax)

no to teraz jesteśmy pewni ze nie masz zielonego pojęcia co to jest MFA i jak wygląda :)

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann, Ty też generalizujesz, przecież nie ma jednego konkretnego wzorca jak ma wyglądać strona MFA.

Strona MFA, to strona stworzona GŁÓWNIE pod AdSense. I tu niemożna powiedzieć, że ma wyglądać tak czy tak, poprostu ludzie mają tam klikać w reklamy. Nie ma tak, że na wszystkich MFA nie ma żadnej treści, treść jest (i często przydatna użytkownikowi), ale "najciekawszymi" elementami witryny są reklamy. Przecież gdyby ten kto je tworzy, nie wprowadzał własnych, autorskich pomysłów, i wszystkie MFA w sieci były na jedno kopyto, to raczej nie dałoby się na tym zarobić.

EDIT: literki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności