Skocz do zawartości

zmiana oryginalnej Visty na XP


sirkus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak to jest z licencjami Microsoftu, mam laptopa na którym jest zainstalowana oryginalna Vista, jednak doprowadza ona mnie do jasnej cholery i chciałem zamienić ją na XP, jednak czy wtedy muszę kupić znowu oryginalnego XPka czy licencja z Visty może być wykorzystana na XPku.

Troche zamotałem ale ogólnie chodzi o to czy podczas jakiejś kontroli gdy ktoś sprawdzi że na lapie jast Windows XP a nalepka z licencją dotyczy Windowsa Visty może się przyczepić ??

bo gdzieś kiedyś ktoś mi mówił że kupując Windows Vista masz prawo do użytkowania starszych wersji systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejka na laptopie tak naprawdę nie mówi nam nic. Naklejkę możesz sobie nalepić na jaką masz ochotę. Jeszcze niedawno Win Vista Ultimate i Business pozwalały na downgrade ale tylko do win XP Prof.

Tutaj masz link do tematu: https://forum.idg.pl/systemy_operacyjne_eks...ws-t116652.html

Wykonam:

- kodowanie z .psd do HTML/CSS/JS,

- wdrażanie szablonów pod WordPress, SEOKatalog oraz inne skrypty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka vista , jak home to zapomnij o downgrade. Z tego co pamietam to wersja biznes i najwyższa jaka istnieje pozwala na downgrade do xp. W sumie jeszcze sie nie spotkałem z laptopem z vistą która by pozwalała by na downgrade a nie było by gdzieś tego systemu na nosnikach albo na dysku na partycji odzyskiwania systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejka na laptopie tak naprawdę nie mówi nam nic

Jest dokladnie odwrotnie ;D to wlasnie nalepka sie glownie liczy i jest swieta bez niej mozna zapomniec o legalnosci (nosniki papierki fakturki nic nie dadza). Na niej jest klucz i wersja OS dla jakiej jest licencja.

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokladnie odwrotnie ;D to wlasnie nalepka sie glownie liczy i jest swieta bez niej mozna zapomniec o legalnosci (nosniki papierki fakturki nic nie dadza). Na niej jest klucz i wersja OS dla jakiej jest licencja.

No akurat do kontroli najważniejsza jest naklejka i faktura(!). Dwie nierozłączne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do legalności, to miałem okazję być podczas policyjnej kotroli legalności oprogramowania, pierwsze o co pytali to o naklejkę, z tego co wywynioskowałem to nie patrzyli by już na nośniki czy fakturę. Jednak wiadomo w innym miejście może być już inaczej zależy na kogo się trafi.

Jednak warto posiadać faktury na oprogramowanie, np. Open Offica kupiłem na Allegro mam na fakturę, z tego co kiedyś się dowiedziałem to trzeba również posiadać wydrukowaną wersję licencji GPL. Z tego co rozmawiałem z ksiągową warto na wszelki wypadek, również brać na faktury gazety do których jest dołączone darmowe oprogramowanie, które się wykorzystuje.

Warto poczytać licencje, w niektórych przypadkach nawet opisane jako Freeware, w licencji mają zastrzeżenie że tylko do użytku niekomercyjnego. Nawet wikipedia przez jakiś czas podawała w przykładach wolnego oprogramowania jeden ze spywarów, jednak jak wysłałem do firmy emial z zapytaniem okazało się że tylko do użytku niekomercyjnego.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te naklejki to są słabej jakości :))

Mi po blisko 2 miesiacach użytkowania laptopa z nakleiki idzie odczytać jedynie klucz ... :) Całą reszta wytarta ;-)

Możesz wnioskować o duplikat u lokalnego dystrybutora. Nic to nie kosztuje, a i nerwów mniej podczas kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności