Skocz do zawartości

Telefonia VoIP


Trademark

Rekomendowane odpowiedzi

Korzysta ktoś z forumowiczów z telefonii VoIP? Zastanawiam się czy nie skorzystać z jakiejś oferty, skoro ceny wydają się śmiesznie niskie, a dzwonić można tak samo, jak od "zwykłego" operatora. Jak wygląda jakość takich połączeń? Jakiego operatora VoIP polecacie?

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas korzystałem z dwóch: Gadu-Gadu i Skype. W obu przypadkach jest do wyboru kierunkowy z wielu miast, tak więc można znaleźć sobie przyzwoity numer telefonu. Jakość połączeń również stoi na wysokim poziomie. Jeśli chodzi o ceny to swego czasu dzowniłem dużo na komórki do Moskwy i cena za minutę połączenia wynosiła nieco ponad 20 groszy. Aktualnie korzystam ze Skype. Jego przewaga to wersje instalacyjne na urządzenia mobile oraz pełna kompatybilność z zewnętrzymi telefonami voip.

Polecam przetestować, zazwyczaj można wykupić usługę na kilka dni.

Program do nauki na uprawnienia budowlane i przygotowujący do egzaminu na uprawnienia budowlane.

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne oraz okulary antyrefleksyjne zerówki do pracy przy komputerze.

Największy wymarzony kamper barbie fbr34 firmy mattel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GG czy też Skype to pseudo voip.

Mam miłe doświadczenia z https://www.ipfon.pl/. Jeśli kupisz odpowiednią bramkę to możesz korzystać z dwóch linii (stacjonarnej i z voip) na jednym aparacie telefonicznym ustawiając w bramce prefix, który będzie rozróżniał wyjscie przez linie zwykłą bądź przez voip. Dzięki temu nikt z domowników "nie zauważy" nawet zmian.

Oczywiście jeśli w sieci masz jakiś torrent to zadbaj o wydzielenie transferu dla bramki voip bo inaczej nie da się rozmawiać.

p.s. oczywiście Skype będzie wygodniejszy dla podróżujących ale i w przypadku ipfon.pl bramkę można zabrać ze sobą (jest mała). Problemem jest konieczność podpinania się przez LAN choć pewno bramki na Wi-fi też są ale tych nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja korzystam z alekontakt. Kupiłem do tego telefon voipowy z bramka za 180 zł chyba i korzystam z niego jak telefon domowy. Dla moich potrzeb jest idealny. Dzwonię rzadko, ale rozmawiam długo a płacę śmiesznie mało. Problem jest jak rzeczywiście coś ściągam, nie da się rozmawiać. Kolejny problem jaki zauważyłem to przy telefonach na komórki nie wiem czy osoba po drugiej stronie ma zajęty telefon czy nie odbiera(ten sam sygnał). Mimo tych dwóch minusów bardzo polecam bo inwestycja zwróciła mi się szybko i do tego mam komfort rozmowy. Do zakupionego telefonu mogę podpiąć też zwykłą lini.

Telefon to:

Siemens Gigaset

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja korzystam z VoipDiscount i jestem mega zadowolony - co prawda nie posiadam własnego numeru telefonu, ale za 30zł brutto mam 120 dni darmowych na stacjonarne do ponad 50 krajów ( w tym PL rzecz jasna) - jedyny limit - 300 min tygodniowo.

Pozdrawiam

[sys:weblink][login:interseo][pass:laleczka1]

https://www.interseo.pl/e-weblink.php[/sys:auth0x10]

[sys:seonet][login:interseo][pass:punia0]https://www.interseo.pl/seonet.php[/sys:auth0x10]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżę wątek :)

Orientujecie się, jaki dostawca ma w ofercie do wykupienia "złoty numer"?

Tlenofon ma, nawet cenowo całkiem nieźle się prezentują, jednak nie mają możliwości ewentualnego przeniesienia numeru do innego operatora - co przekreśla ich ofertę. Czy ktoś inny udostępnia złote numery z możliwością przeniesienia do innego operatora (w tym ewentualnie do sieci stacjonarnej, np. Netia czy TP)?

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlenofon ma, nawet cenowo całkiem nieźle się prezentują, jednak nie mają możliwości ewentualnego przeniesienia numeru do innego operatora - co przekreśla ich ofertę.

Trzeba męczyć UKE od kilku lat maja wprowadzić przepisy które zmusza operatorów VOIP do tego i jakoś nic nowego w temacie.

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności