Skocz do zawartości

Jak rozkręcić forum?


jarcow

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładanie nowych tematów i odpowiadanie na istniejące musi być tylko dla zarejestrowanych, ponieważ spamu byłoby co niemiara.

e, to nie jest prawda.

jakie masz konkretne kwoty?

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Myślałem, że sprawa jest już dawno wyjaśniona i nie trzeba rejestrować for. To jak to jest do końca, coś się znów zmieniło?

Nic się nie zmieniło. Jak komuś coś się nie spodoba, bo ktoś coś brzydkiego napisał na Twoim forum (szczególnie o jego firmie) to będzie mógł Ci zamknąć forum z paragrafu, że się nie zarejestrowałeś i wgra. Rozmowa nawet nie dojdzie do tego, czy jego "pretensje" są słuszne bo sprawa zostanie zamknięta w przedbiegach. Mam jedno forum na stronie komercyjnej i średnio co 3-4 miesiące dostaję "pisma przedprocesowe" gdzie mi karzą usuwać treści. Uwierz mi, że warto. Bardziej Cię to chroni niż naraża, kosztuje 40 PLN w sądzie.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] że się nie zarejestrowałeś i wgra.
O który konkretnie paragraf chodzi?

O prawo prasowe art. 7.1:

prasa oznacza publikacje periodyczne, które nie tworzą zamkniętej, jednorodnej całości, ukazujące się nie rzadziej niż raz do roku, opatrzone stałym tytułem albo nazwą, numerem bieżącym i datą, a w szczególności: dzienniki i czasopisma, serwisy agencyjne, stałe przekazy teleksowe, biuletyny, programy radiowe i telewizyjne oraz kroniki filmowe; prasą są także wszelkie istniejące i powstające w wyniku postępu technicznego środki masowego przekazywania, w tym także rozgłośnie oraz tele- i radiowęzły zakładowe, upowszechniające publikacje periodyczne za pomocą druku, wizji, fonii lub innej techniki rozpowszechniania; prasa obejmuje również zespoły ludzi i poszczególne osoby zajmujące się działalnością dziennikarską,

2) dziennikiem jest ogólnoinformacyjny druk periodyczny lub przekaz za pomocą dźwięku oraz dźwięku i obrazu, ukazujący się częściej niż raz w tygodniu,

3) czasopismem jest druk periodyczny ukazujący się nie częściej niż raz w tygodniu, a nie rzadziej niż raz w roku; przepis ten stosuje się odpowiednio do przekazu za pomocą dźwięku oraz dźwięku i obrazu innego niż określony w pkt 2,

4) materiałem prasowym jest każdy opublikowany lub przekazany do opublikowania w prasie tekst albo obraz o charakterze informacyjnym, publicystycznym, dokumentalnym lub innym, niezależnie od środków przekazu, rodzaju, formy, przeznaczenia czy autorstwa,

5) dziennikarzem jest osoba zajmująca się redagowaniem, tworzeniem lub przygotowywaniem materiałów prasowych, pozostająca w stosunku pracy z redakcją albo zajmująca się taką działalnością na rzecz i z upoważnienia redakcji,

6) redaktorem jest dziennikarz decydujący lub współdecydujący o publikacji materiałów prasowych,

7) redaktorem naczelnym jest osoba posiadająca uprawnienia do decydowania o całokształcie działalności redakcji,

8) redakcją jest jednostka organizująca proces przygotowywania (zbierania, oceniania i opracowywania) materiałów do publikacji w prasie.

I artykuł 20:

Art. 20. (22) 1. Wydawanie dziennika lub czasopisma wymaga rejestracji w sądzie wojewódzkim właściwym miejscowo dla siedziby wydawcy, zwanym dalej "organem rejestracyjnym". Do postępowania w tych sprawach stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o postępowaniu nieprocesowym, ze zmianami wynikającymi z niniejszej ustawy.

2. Wniosek o rejestrację, o której mowa w ust. 1, powinien zawierać:

1) tytuł dziennika lub czasopisma oraz siedzibę i dokładny adres redakcji,

2) dane osobowe redaktora naczelnego,

3) określenie wydawcy, jego siedzibę i dokładny adres,

4) częstotliwość ukazywania się dziennika lub czasopisma.

3. Postanowienia zarządzające wpis do rejestru sąd uzasadnia tylko na wniosek.

4. Wydawanie dziennika lub czasopisma można rozpocząć, jeżeli organ rejestracyjny nie rozstrzygnął wniosku o rejestrację w ciągu 30 dni od jego zgłoszenia.

5. O zmianie danych, o których mowa w ust. 2, należy zawiadomić niezwłocznie organ rejestracyjny.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że sprawa jest już dawno wyjaśniona i nie trzeba rejestrować for. To jak to jest do końca, coś się znów zmieniło?

Nic się nie zmieniło. Jak komuś coś się nie spodoba, bo ktoś coś brzydkiego napisał na Twoim forum (szczególnie o jego firmie) to będzie mógł Ci zamknąć forum z paragrafu, że się nie zarejestrowałeś i wgra. Rozmowa nawet nie dojdzie do tego, czy jego "pretensje" są słuszne bo sprawa zostanie zamknięta w przedbiegach. Mam jedno forum na stronie komercyjnej i średnio co 3-4 miesiące dostaję "pisma przedprocesowe" gdzie mi karzą usuwać treści. Uwierz mi, że warto. Bardziej Cię to chroni niż naraża, kosztuje 40 PLN w sądzie.

40PLN jednorazowo i nic nie trzeba płacić potem?

A ze zwykła stroną internetową gdzie są aktualności np raz na pare dni też tak powinno się robić?

125x125_2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ) 40PLN jednorazowo i nic nie trzeba płacić potem?

b ) A ze zwykła stroną internetową gdzie są aktualności np raz na pare dni też tak powinno się robić?

a ) tak (nic nie trzeba płacić)

b ) tak

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać namiary czego dokładniej w sądzie szukać? Jakich dokumentów.

te 40PLN to za każdą stronę trzeba czy hurtem kilka można zgłosić przy jednej opłacie?

Nie twórzmy off-topa, jaki dokument to dokładnie nie pamiętam, ale chodzi o sądowy rejestr dzienników i czasopism. 40 PLN/domenę. Nie ma możliwości hurowej rejestracji (z tego co wiem)

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500zl miesiecznie ? Konkursy, konkursy, konkursy, konkursy - oczywiscie z nagrodami.

Drobne nagrody i losowanie co 2 tyg. powiedzmy.

Ludzie lubia grac i wygrywac, sam lubie. Istnieje rowniez spora grupa ludzi, ktorzy lowia nagrody niemal zawodowo ;) Dopisuj sie do stron z konkursami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności