Skocz do zawartości

Publiker


publiker.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@GooG

Bez urazy ale nie wiesz o czym mówisz. To że Ty tak masz to nie znaczy że inni też. Przykładowo, moja baza webmini ma ok 8800 pozycji a domyślna publikera około 4000 + z tego co pamiętam. Mam ok 2600 aktywnych freeglobes a Ty ile masz w publikerze domyślnie ? Co więcej baza ta oraz pozostałych skryptów może być poszerzana o nowe zbierane z sieci katalogi ale póki co się wstrzymuję bo po co mam to robić charytatywnie dla wszystkich ?

Więc założę się o piwo.

Więc mi wisisz piwo w takim przypadku :)

 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Więc mi wisisz piwo w takim przypadku :)

Piwo mogę ci postawić ;)

ale nie zrozumiałeś moich intencji

bo tak naprawdę mały procent tego co masz jest naprawdę wartościowe.

Ja nie widzę sensu generowania takich dużych list katalogów lecz wole selekcjonować te co ja mam.

Z doświadczenia wiem że wysłanie ręcznie do 100 wartościowych katalogów ma taki sam efekt co wysłanie 1000 losowo z Publikera, hmm jak i nie więcej bo trzeba mieć szczęście.

A i mogę się założyć :) że tylko niewielka część użytkowników PIO ma niestandardowe listy Polskich katalogów. Wydaje mi się że to ty odstajesz od reszty - w ilości katalogów :)

Ja chciałbym się skupić na jakości nie na ilości

Jeżeli szukasz drogich wizytówek lub strasznie drogich ulotek to zobacz: reklama bydgoszcz. Zaprojektują tobie genialną reklamę ale za wielką kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patro: faktycznie na wembini szkoda tracic czasu z bazy publikera.... mam podobnie

Ja wywaliłam dodawanie do Webmini - szkoda czasu.

Co do bazy to powinna być dla każdego osobna - co mi z tego, że ja sobie posortuje pięknie katalogi, zostawię te niezbanowane i z wysokim PR i site, jak publiker połączy się i pobierze mi śmieci. Bardzo prosze autora o wzięcie tego pod uwagę. Mam też swoje zaplecza i nie chcę, żeby inni mi na moje wordpressy pisali.

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publiker chodzi już 4 dni i mieli. O ile coraz mniej zadań dotyczących katalogów to gorzej z preclami. Mam bardzo dużo wpisów o resecie hasła...

Niestety był mały błąd w instalce Publikera, który powodował taki skutek. Błąd ten był przez jakiś tydzień czasu, więc jeśli ktoś pobrać wtedy instalkę i zainstalował program, to nie można było się nigdzie poprawnie zarejestrować. Ponieważ nie od razu błąd został do nas zgłoszony, więc również i my go nie zauważyliśmy. Przez to grupa użytkowników miała z tym problemy. Błąd udało się szybko usunąć i nie powinno być już z tym problemu.

Staramy się testować aktualizację przed jej opublikowaniem, ale niestety nie zawsze udaje się wyłapać wszystkie błędy.

Wyczyściłem tabelę z zadaniami z WP by oszczędzić czasu i teraz ogólnie zero zadań i wszystko się sypnęło ^^

Masakra jakaś. Zrobię reinstalke i pominę preclowanie za pomocą publikera ;)

Nie można usuwać całej tabeli cron_jobs! Jeśli usunięte zostaną zadania 'systemowe', to wszystko stanie w miejscu. Aby oczyścić tabelę publiker_cron_jobs należy uruchomić zapytanie do bazy danych MySql:

DELETE FROM publiker_cron_jobs WHERE SUBSTR(command, 1, 5)='class'

Czyszczenie tej tabeli raczej nie jest zalecane (tym bardziej często jej czyszczenie), ale jeśli zachodzi taka konieczność (np. tabele za bardzo się rozrosła), to można to zrobić. Nic się złego nie stanie.

Zapytanie do bazy MySql można uruchomić np. przez phpMyAdmin (zakładka w menu 'SQL').

Korzystałem z publikera tydzień czasu przez aktualizacją i wszystko było ok. Natomiast po aktualizacji skrypt sypie się błędami. Nagle okazało się że Dreamhost ma dynamiczne adresy IP do domeny co powoduje że panel admina działa jak chce. Raz działą a za chwilę już nie, otrzymuję komunikat żeby wrócić do strony za godzinę.

W tym temacie nie było żadnej zmiany w aktualizacji, więc być może chodzi o jakieś ustawienia serwera. A być może po prostu wchodzisz do panelu administracyjnego przez inny adres niż adres, z którego instalowany był Publiker. Jeśli chcesz, to możesz do nas napisać na email, to dokładnie to sprawdzimy i ustalimy w czym problem.

@andrzej_k2: Na dobę występuje kilkanaście nieoptymalnych zapytań.

To Ty chyba masz inny serwer bo u mnie na laohost jest nie kilkanaście nieoptymalnych zapytań a kilkaset na dobę (wersja 13a) ;)

Już wyjaśniałem to wcześniej. Na serwerach laohost tak po prostu jest - nieoptymalne zapytania z nieoptymalnością nie mają wiele wspólnego.

wyciorex:

Mnie przede wszystkim wkurza to, że nie zmieniałem serwera, nie zmieniałem katalogu docelowego, nie zmieniałem nazwy bazy danych, użytkownika bazy danych - tylko i wyłącznie skasowałem wszystko i postawiłem od nowa w tym samym miejscu (bo jedyne co robił skrypt to resetował 3 dni hasła) a tu się okazuje, że klucz licencji już nie działa.

Odp.:

Wystarczy do nas napisać i prześlemy nowy klucz. Na dzień dzisiejszy działa to w ten sposób, że klucz jest jednorazowy i umożliwią jedną instalację. Zostanie to zmienione, ale na dzień dzisiejszy tak to wygląda.

Koperfild:

Ja dopiero co zacząłem katalogować, ledwie 500 wpisów wysłanych, a już dwa razy natknąłem się na wysyłanie do tego samego precla :/

Apeluje do developerów publikera, panowie zajmijcie się tym, poważnie,każdy użytkownik narzeka na ten ewidentny błąd. W wersji .14 dodaliscie parę ciekawych funkcji, a taką podstawową sprawę ominęliście.

Odp.:

Ok, będzie przy następnej aktualizacji.

kamjot:

Panowie od Publikera, wszystko hula pięknie ale jednak możliwość tworzenia prywatnej bazy katalogów/precli moglibyście wprowadzić :>

Odp.:

Pisałem o tym jakieś 2-3 tygodnie temu. Będziemy pracować nad całkowitą zmianą obsługi bazy katalogów/precli.

dymek91:

Nie miałem do tej pory problemów z publikerem, ale teraz znalazłem buga. Po wyłączeniu podlinkowania w niektórych wpisach publiker dalej je podlinkowuje, też tak macie?

Odp.:

Zadania, które zostały zaplanowane wcześniej i zostały już dodane do listy 'Zadania CRON' muszą się wykonać - stąd może wynikać taka sytuacja. Trzeba poczekać, aż te zadania stopniową będą znikać z listy zadań CRON. Jeśli bardzo się śpieszy, to można oczyścić tabelę cron_jobs (patrz wyżej).

marcinm20:

Instaluje właśnie poprawkę do wcześniejszej wersji jak by ktoś potrzebował serwery do pinków to podaje

https://api.moreover.com/ping

https://api.moreover.com/RPC2

https://api.my.yahoo.com/RPC2

...

Odp.:

Pojedyncze pingowanie adresu URL polega na wysłaniu pinga, do każdego aktywnego serwera na liście serwerów do pingowania. Pingowanie dużej liczby serwerów zabiera czas programowi, a niekoniecznie musi przynosić pozytywny skutek jeśli chodzi o indeksację naszych wpisów. A zatem, lepiej mieć małą listę ważnych serwerów, niż dużo serwerów, których pingowanie i tak nie przynosi wymiernych rezultatów.

wyciorex:

Mam pytanie:

Jeśli mam założoną grupę np. katalogi i w linkach mam dodane np. 500 adresów katalogów to jak będą dodawane wpisy :

a) 500 adresów x baza publikera

B) 500 adresów rozdzieli losowo w bazie publikera

Odp.:

Odpowiedź: a)

wyciorex:

Mam jeszcze drugie pytanie. O ile już rejestracja w preclach przyspieszyła ostro (od wczoraj 1000 precli) to wolno wydaje mi się dodaje linki. Kilkadziesiąt dziennie. Biorąc pod uwagę ilość stron do dodania to niewiele. Jaki może być powód ?

Odp.:

Jak zakończy się rejestracja, to program będzie mógł przejść do normalnego trybu pracy i liczba wysyłanych wpisów powinna się zwiększyć.

Publiker - katalogowanie stron WWW

Forum programu Publiker - tutaj odpisuję na bieżąco na wszelkie pytania/wątpliwości/problemy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was wygląda indeksacja stron po pingowaniu w Publikerze? U mnie to mizernie... :D

Według moich doświadczeń wydajność pingowania nie zależy od ilości pingów lecz od jakość i zaufania googla do katalogu / precla

Jeżeli google zauważa że pingowany jest tylko nowy wpis to reaguje szybko (nawet 10 min)

Gdy pingowałem jak popadnie moje stronki to stracił zaufanie i niema znaczenia czy pinguje czy nie i tak to musi potrwać jakiś czas.

Chyba też na pingowanie ma wpływ częsta aktualizacja (świerzość wpisów) gdy dodawałem regularnie spisy do precla i wp wysylal ping to trwało to 4 min (indeksacja). Na preclach które aktualizowałem co jakiś czas to trwało to do 24h

Wystarczy 1 ping z 1 źródła gdy strona jest zaufana.

Nie wiem jak to jest w publikerze ale niema sensu wysyłać pingu z 12 źródeł - z mojego doświadczenia

Szkoła: angielski w Bydgoszczy to dobra inwestycja w siebie.

czyste ściany to antygraffiti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności