Skocz do zawartości

Publiker


publiker.pl

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy temat był omawiany ale:

czy publiker sprawdza jakoś site katalogów?

nie chce mi się ręcznie sprawdzac czy katalogi nie sa zbanowane a często dodaje do katalogów z site 0 (i to nie nowych ale starych katalogów czyli ban oczywisty).

wystarczyło by okresowo np co miesiąc sprawdzać site i po trzech wynikach równych 0 deaktywować katalog.

wiem, że to dodatkowe obciążenie i tak dalej ale mogla by działać np jakaś wspólna baza a tak to tracimy czas a zbanowane katalogi

Nie sprawdza, większość webmini ma site=0, jeżeli nawet sobie ręcznie je pousuwasz to publiker połączy się z bazą i i tak na nowe je pobierze. Syzyfowa praca.

O aktualizowaniu SITE w bazie katalogów była już mowa wcześniej w tym wątku.

Jeśli adres katalogu/precla zostanie usunięty z listy, to przy pobieraniu bazy katalogów z serwera zostanie ponownie dodany do listy. Dlatego właśnie nie należy usuwać katalogu z listy, ale wystarczy go dezaktywować - wtedy przy ponownym pobieraniu katalogów z serwera ten dezaktywowany katalog pozostanie wyłączony.

To ja teraz z innej beczki. Publiker co jakiś czas pobiera adresy nowych katalogów/precli ze źródeł które mu się podało, a następnie się w nich rejestruje. Jednak robi to bardzo wolno. Czy da radę jakoś zwiększyć priorytet tych czynności?

Publiker jeśli znajdzie jakiś adres precla WordPress, to od razu przystępuje do rejestracji w nim. Nie ma tutaj co przyśpieszać. Wszelkiego rodzaju wywoływanie crona z końcówkami, które tutaj podajecie nic w tym nie pomogą. Takie kombinowanie może jedynie zaszkodzić Waszej instalacji, bo to nie są standardowe sposoby posługiwania się programem. Lepiej tak nie robić.

Publiker - katalogowanie stron WWW

Forum programu Publiker - tutaj odpisuję na bieżąco na wszelkie pytania/wątpliwości/problemy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Czyszczenie tabeli przywróciło mi dawną, wysoka wydajność. Zobaczymy na jak długo. Na razie w pół godziny wypchnął 800 wpisów. Ciekawe jak to długo się utrzyma.

Z dnia na dzień następował spadek liczby wysłanych - z 30 000 pierwszej doby do 11 000 po pięciu dniach. Wczoraj znowu czyszczenie i powrót do dużej wydajności (Prawie 21 000 na 14:00). Jeśli znów zacznie spadać wydajność to znaczy, że czyszczenie działa jak "doping" albo inne "produkty kolekcjonerskie". :D

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dnia na dzień następował spadek liczby wysłanych - z 30 000 pierwszej doby do 11 000 po pięciu dniach. Wczoraj znowu czyszczenie i powrót do dużej wydajności (Prawie 21 000 na 14:00). Jeśli znów zacznie spadać wydajność to znaczy, że czyszczenie działa jak "doping" albo inne "produkty kolekcjonerskie". !!!

Mógłbyś podać trochę więcej szczegółów odnośnie tego czyszczenia?

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy temat był omawiany ale:

czy publiker sprawdza jakoś site katalogów?

nie chce mi się ręcznie sprawdzac czy katalogi nie sa zbanowane a często dodaje do katalogów z site 0 (i to nie nowych ale starych katalogów czyli ban oczywisty).

wystarczyło by okresowo np co miesiąc sprawdzać site i po trzech wynikach równych 0 deaktywować katalog.

wiem, że to dodatkowe obciążenie i tak dalej ale mogla by działać np jakaś wspólna baza a tak to tracimy czas a zbanowane katalogi

Nie sprawdza, większość webmini ma site=0, jeżeli nawet sobie ręcznie je pousuwasz to publiker połączy się z bazą i i tak na nowe je pobierze. Syzyfowa praca.

O aktualizowaniu SITE w bazie katalogów była już mowa wcześniej w tym wątku.

Jeśli adres katalogu/precla zostanie usunięty z listy, to przy pobieraniu bazy katalogów z serwera zostanie ponownie dodany do listy. Dlatego właśnie nie należy usuwać katalogu z listy, ale wystarczy go dezaktywować - wtedy przy ponownym pobieraniu katalogów z serwera ten dezaktywowany katalog pozostanie wyłączony.

To ja teraz z innej beczki. Publiker co jakiś czas pobiera adresy nowych katalogów/precli ze źródeł które mu się podało, a następnie się w nich rejestruje. Jednak robi to bardzo wolno. Czy da radę jakoś zwiększyć priorytet tych czynności?

Publiker jeśli znajdzie jakiś adres precla WordPress, to od razu przystępuje do rejestracji w nim. Nie ma tutaj co przyśpieszać. Wszelkiego rodzaju wywoływanie crona z końcówkami, które tutaj podajecie nic w tym nie pomogą. Takie kombinowanie może jedynie zaszkodzić Waszej instalacji, bo to nie są standardowe sposoby posługiwania się programem. Lepiej tak nie robić.

Publiker, u mnie jakośc odwleka bardzo rejestrację w preclach, a pobieranie nowych adresów to wydaje mi się że raz na tydzień co najwyżej robi.

Mam jeszcze inne pytanie, odkąd zainstalowałem publikera tworzy mi w katalogu root mojego serwera pliki html crona o treści "Zadanie wykonane poprawnie", wczoraj usunąłem 36 500 takich plików :/ O co w tym chodzi? Archwizację wywołań mam wyłączoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeden : również jestem ciekaw tematu tego czyszczenia, jak możesz daj znać

Blokujesz crona dla pewności i z poziomu admina bazy czyścisz tabelę publiker_cron_jobs uruchamiając zapytanie do bazy

DELETE FROM publiker_cron_jobs WHERE SUBSTR(command, 1, 5)='class'

I tyle. Po włączeniu crona rusza z kopyta. To jest porada od autora - jedna z wielu, ale tylko ta okazała się skuteczna.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrać katalogi możesz wpisując w przeglądarce url crona z końcówką ...../128/1 . Zauważyłem, że rejestracja do nowych WP pobranych w ten sposób nastepuje dość szybko, przynajmniej u mnie.

Jedyne co się wykonało po tej komendzie to usunięcie plików tymczasowych

To u mnie ma końcówkę /128/5, ale te komendy czasem sie pokazują na początku zadań crona, więc sam możesz poszukać właściwej.

U mnie nie działa ani /128/5 ani /128/1, w cronie nie widzę żadnej takiej końcówki. W jaki sposób mogę pobrać listę katalogów... powinien być jakiś eksport :)

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Mam jeszcze inne pytanie, odkąd zainstalowałem publikera tworzy mi w katalogu root mojego serwera pliki html crona o treści "Zadanie wykonane poprawnie", wczoraj usunąłem 36 500 takich plików :/ O co w tym chodzi? Archwizację wywołań mam wyłączoną.

może chodzi o crona?

dopisanie w komendzie crona

-O /dev/null

zapobiega zapisywaniu pobranych plików na dysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działa ani /128/5 ani /128/1, w cronie nie widzę żadnej takiej końcówki. W jaki sposób mogę pobrać listę katalogów... powinien być jakiś eksport :)

Eksportu katalogów z publikera nie ma. A co tej końcówki w adresie crona to tak wprost jej nie zobaczysz. W zakładce crona pojawiaja sie rózna zadania, które mają własny adres. Zadania wykonywane cyklicznie maja ten adres na stałe. Jeśli adres crona jest https://www.puknijsiewczoło.pl/index.php?gs...n/4bbc9d829b766, to adresy zadań mają treść np. https://www.puknijsiewczoło.pl/index.php?gs...9d829b766/128/1 - zmienia sie ostatnia liczba. Np. takim adresem https://www.puknijsiewczoło.pl/index.php?gs...766/128/1727197 wymuszasz planowanie dodania do precli.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksportu katalogów z publikera nie ma.

Zawsze można sobie wejść do myPHPadmina i stamtąd sciągnąć odpowiednie tebele z listami katalogów. A później sobie przekonwektować w excelu na liste :)

Zobacz koniecznie Blog Doroty oraz pamiętaj że do gry w paintball będą Ci potrzebne kulki do paintballa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności