Skocz do zawartości

Publiker


publiker.pl

Rekomendowane odpowiedzi

wiedziałem że tak będzie człowiek coś udostępnia ale zbiera się banda krytyków... Do "zajacgd" 90% teksów publikowanych w publikerze to tekst mieszany i to jeszcze źle napisany... myślę że każdy kto chce mieć unikalne teksty to będzie je pisał na swoich blogach, ciekawy jestem jaka jest twoja polszczyzna i w jaki sposób ty wykorzystujesz publikera, nie chce mi się pisać tutaj ani kłócić koniec tematu odnośnie mojego postu z synonimami. Udostępniam bazę pod publikera a nie liczę na słowa krytyki. Będzie ktoś chciał to nawet 100 słów z tego zabierze. I zrób tu coś dobrego dla innych...

Żeby nie było nieporozumień: Twoich działań w żaden sposób nie krytykuję. Tobie jest to potrzebne, innym może się okazać też przydatne. Taki wybór. W ogóle czy to była krytyka?

Wyraziłem jedynie pogląd - swój pogląd - na ten temat. A to, że 90% czegoś jest takie a takie (w domyśle - byle jakie), to mnie nie przekonuje. Ponadto są jeszcze moderatorzy katalogów i precli, którzy takich "kwiatków" po prostu nie przepuszczą, dbając o swój katalog. Najlepiej zrobisz, gdy - jeśli nie masz - postawisz własne, moderowane katalogi. Przekonasz się jaki jest poziom. Ile jest bzdurnych opisów polegających na samych bzdurnych przymiotnikach, ile tekstów byle jak zedytowanych, nie mówiąc już o umiejętności sklecenia normalnego zdania.

A ja pracując z Publikerem nie robię tekstów na "kolanie", a z jego bazy synonimów korzystam jedynie pomocniczo.

I na tym też chciałbym zakończyć ten wątek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Publiker, u mnie jakośc odwleka bardzo rejestrację w preclach, a pobieranie nowych adresów to wydaje mi się że raz na tydzień co najwyżej robi.

Pobieranie nowych adresów katalogów/precli z Internetu ma dosyć niski priorytet. Oznacza to, że jeśli kolejka zadań CRON jest opóźniona, bo program nie nadąża z wysyłaniem wpisów, to program nie ma już czasu na pobieranie i sprawdzenie nowych adresów. Rejestracja następuje zaraz po znalezieniu nowego precla, ale nie to nie oznacza, że po 5 sekundach jest ukończona. Przy rejestracji trzeba odebrać email z hasłem, a skrzynka pocztowa nie jest sprawdzana co minutę, ale co kilka godzin, aby nie marnować czasu i zasobów serwera. Ale to nie ma żadnego wpływu na długoterminowe działanie programu.

@salab: ano po to, aby sprawdzić czy po aktualizacji coś się zmieniło. Nie wiem czy to wina samego softu czy może moje teksty nie są tak dobre jak myślę, że są.

Jeśli w danym momencie nie ma potrzeby wysyłania trzech linków, to do tekstu jest wstawiany tylko jeden link.

Czy działa Wam poprawnie opcja Statystyki ?

Co bym nie zaznaczył - jaki okres, jaki projekt (nawet wszystkie) to zawsze mam :

Wysłanych: (do katalogów: , do precli: 0)

Opublikowanych: (w katalogach: , w preclach: )

Oczywiście to jest nieprawda, bo w innym miejscu sam Publiker przy linku pokazuje gdzie go dodał...

Pisałeś do nas już chyba w tej sprawie na email - z tego co pamiętam, to okazało się, że nie miałeś w bazie kilku tabel, np. tej odpowiedzialnej za statystyki.

Publiker - katalogowanie stron WWW

Forum programu Publiker - tutaj odpisuję na bieżąco na wszelkie pytania/wątpliwości/problemy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych siedmiu dniach znów czyszczenie bazy crona, bo spadek postępował - dzisiaj rano 5-krotnie mniej wysyłek niż po czyszczeniu. Wygląda na to, że minimum raz w tygodniu trzeba czyścić, a najlepiej co 4-5 dni, żeby nie dopuszczać do takich spadków.

Po czyszczeniu oczywiście powrót na wysokie obroty. Co ciekawe baza miała tylko niecałe 70 M.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w danym momencie nie ma potrzeby wysyłania trzech linków, to do tekstu jest wstawiany tylko jeden link.

Sporo osób już o tym pisało, ale napiszę raz jeszcze jak to wygląda u mnie. Na kilkadziesiąt losowo sprawdzonych wpisów WSZĘDZIE jest 1 link w treści, przy czym w opcjach mam ustawione po 1-3 linki na projekt. Zbieg okoliczności?

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że minimum raz w tygodniu trzeba czyścić

Również potwierdzam, po czyszczeniu program dostaje kopa i przez 2-3 dni laohost nie wysyła mi że baza ma niezoptymalizowane zapytanie ;) a jak zaczyna wysyłać to czyszczę :D

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dodałem 16 wrzesnia wpis do linkowania domena abc.pl

Dzisiaj jest 24 wrzesnia, a mam dodane: (4).

Patrzyłem i nie wyrzuca zadnych błędów - wszystko niby dobrze. przyrost na dzien 999, pingowanie 999

Panowie co robic ?, dalej czekac ?. 4 wpisy to bardzo malo jak na taki czas.

Możecie mi panowie odpowiedziec, co się dzieje że to diabelstwo nie dodaje ?.

Na dedyku to stoi więc powinno śmigac, a tu nic ...

Jakby ktos napisał co robie zle, albo ile poczekac to byłbym spokojniejszy :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym czyscicie - po prostu 'optymalizuj'/'napraw' baze danych z phpMyadmin czy jakos inaczej?

1) Blokada CRONa

2) DELETE FROM publiker_cron_jobs WHERE SUBSTR(command, 1, 5)='class'

3) Włączenie CRONa

Było już 3 razy w tym temacie :)

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób już o tym pisało, ale napiszę raz jeszcze jak to wygląda u mnie. Na kilkadziesiąt losowo sprawdzonych wpisów WSZĘDZIE jest 1 link w treści, przy czym w opcjach mam ustawione po 1-3 linki na projekt. Zbieg okoliczności?

U mnie identycznie. Na oko 90% wpisów idzie z jednym linkiem. Jeśli trafiają się 3 linki to jest to w tej proporcji: 2 linkie podlinkowujące inne wpisy, 1 link linkujący stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja grupy

W ciągu doby wyślij maksymalnie

(wpisy linkujące do katalogów, precli + wpisy zaległe) 25 wpisów

wynik dobowy dla strony sprawdzony w statystyce =

23.09.2010

Wysłanych: 33 (do katalogów: 18, do precli: 15)

Opublikowanych: 23 (w katalogach: 5, w preclach: 18)

wpisy dodane i widoczne po sprawdzeniu 18

wpisy oczekujące na 5

Tak jest na 12 stronach jakie mam ustawione, myślę, że cała tajemnica tkwi w prawidłowym ustawieniu projektu w programie i do tego warto się mocno przystawić.

Przykładowo dla tej strony za cały okres dodawania =

Wysłanych: 2293 (do katalogów: 1281, do precli: 1012)

Opublikowanych: 1724 (w katalogach: 1118, w preclach: 606)

Jest jeszcze najważniejsza rzecz, baza katalogów - bez tego wynik dodawania w ilości jest dobry gorzej z wynikiem w pozycji w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności