Skocz do zawartości

Sukces straży miejskiej


nowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Sławek ale demagogie uprawiasz, ja ma to gdzieś czy ten gość od truskawek płaci podatki, czy ma działalność itd. Przeszkadza mi jednak jak rozbija swój stragan środku chodnika, blokują ruch, pewnie też po sobie nie posprząta, już nie mówię o walorach estetycznych jego straganu. Jeśli się nie będzie usuwało takich gości z centrów miast, to co raz więcej będzie ich stało na chodnikach, bo jeśli jemu wolno to dlaczego pani z ciuchami, lub innym badziewiem nie można stać i sprzedawać. Sorry ale to nie wygląda dobrze w centrum miasta i też miastu nie przynosi zysku, jest też nie uczciwą konkurencją dla legalnych sklepów. Są wyznaczone miejsca na taki handel i nie wiem dlaczego on nie może tego robić tam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nie napisali, czy facet ma firmę, pozwolenie na handel, czy odprowadza podatki od tych truskawek i czy mógł w tym miejscu handlować (czy opłacił to miejsce). Tanie szukanie sensacji.

Dziwi mnie takie komunistyczne myślenie. Facet stracił pracę i chce zarobić kasę na chleb dla siebie i córki. Inny poszedł by kraść, żebrać lub po pomoc do opieki społecznej. On wybrał uczciwe rozwiązanie - sprzedaje truskawki, żeby kupić chleb dla córki. A ty mu mówisz - gościu, jak chcesz żeby twoja córka miała co jeść to idź do pięciu różnych urzędów, zarejestruj firmę, zapłać 800 zł zusu, podatki, postaraj się o pozwolenie na handel.....

Tak może mówić i myśleć osoba, która nigdy nie była głodna lub nie musi zarabiać na siebie, bo mu mamusia i tak zawsze rano śniadanko przygotuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie takie komunistyczne myślenie.

A co w nim komunistycznego?

On wybrał uczciwe rozwiązanie - sprzedaje truskawki, żeby kupić chleb dla córki. A ty mu mówisz - gościu, jak chcesz żeby twoja córka miała co jeść to idź do pięciu różnych urzędów, zarejestruj firmę, zapłać 800 zł zusu, podatki, postaraj się o pozwolenie na handel.....

Czyli jak przestanę płacić podatki, ZUS i za lokal to nadal będę uczciwym obywatelem? Czasami sam pożyczałem żeby mieć na chleb dla dzieci.

Tak może mówić i myśleć osoba, która nigdy nie była głodna lub nie musi zarabiać na siebie, bo mu mamusia i tak zawsze rano śniadanko przygotuje...

Tak tak, to mnie najbardziej rozbawiło :D

Mi też żal gościa - głównie dlatego, że nie myślał w wcześniej o tym, co zrobi jak go wywalą z pracy. Nie zwalnia to go z tego, że powinien postępować zgodnie z prawem.

DODANE:

Wiecie co? Początkowo myślałem ,że tu chodzi tylko i wyłącznie o działanie straży miejskiej ale widzę ,że niektórzy obywatele to po prostu świnie ,którzy tylko myślą aby zaje** takiemu parę truskawej....

A to faktycznie było obrzydliwe.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie takie komunistyczne myślenie.

A co w nim komunistycznego?

Myślenie czysto komunistyczne - jeśli gość nie ma pozwolenia od "państwa" to trzeba go zgnoić. Jak mógł cokolwiek zrobić nie prosząc wcześniej o zgodę "państwa". Gdzie indziej napisałeś, że powinien "pracować legalnie".

Dla mnie każda praca jest legalna. W ogóle co to za pojęcie "nielegalna praca"??? Niektórzy dążą do tego, żeby na wszystko trzeba było mieć pozwolenie - na handel, na pracę, na wyjazd, na postawienie małej altanki w ogródku. Niedługo trzeba będzie się starać o pozwolenie na życie i oddychanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie też po sobie nie posprząta

Wiejscy większy bałagan zrobili niż on.

Tak może mówić i myśleć osoba, która nigdy nie była głodna lub nie musi zarabiać na siebie, bo mu mamusia i tak zawsze rano śniadanko przygotuje...

Owszem.

Papierkiem potwierdzającym opłacenie ZUSu nikt się nie naje. A po zapłaceniu tylko to by zostało.

Tani hosting - GlowaNET.pl | Hosting na Litespeed | PHP 5.2 | MySQL 5.1

Pakiety już od 22zł rocznie! Hosting SEO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem po cytować i skomentować niektórych wypowiedzi, ale już mi się nie chce.

Dodam tylko ze życzę wszystkim co uważają ze źle zrobili bo kolesia "skasowali", żeby im tak konkrecja zaczęła pod bokiem działać.

Jak go tak żałujecie to zobaczcie ile nieszczęścia ci urzędnicy tym ludzią narobili, a tacy są przedsiebiorczy:

https://www.google.com/search?q=przemyt+pap...lient=firefox-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest śmieszne, w tylu do jednego człowieka. Widać jaką mamy w Polsce zaradną straż miejską.

Mieli prawo go wywalić stamtąd ponieważ nie posiadał stosownych dokumentów, zezwalających mu na sprzedaż, ale potraktowali go jak zwykłego śmiecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odróżnijcie pewne sprawy w tej dyskusji bo widzę, że się wszystkim coś pomieszało. Jedna sprawa to ogólna dyskusja o zasadności pozwoleń, zusów, podatków, "nielegalnej" pracy (też uważam, że każda jest legalna póki nie wchodzi w drogę innemu obywatelowi), o tym, że człowiek głodny, którego nie stać na DG nie może sobie pohandlować.

A druga sprawa to warunki w jakich wszyscy żyjemy - czy będzie wymagane 1 pozwolenie czy 150 pozwoleń to uczciwym postępowaniem nie wobec państwa/polityków/policji, tylko wobec pozostałych obywateli jest trzymanie się tego i przestrzeganie prawa bez względu na jego zasadność. Gościa chyba każdemu szkoda, ale nie on jeden musi sobie w życiu jakoś radzić, nie stac go na dg to nie robi tego w ten sposób i tyle - da się to zrobić na milion innych sposóbów, on wybrał nielegalny i został za to ukarany. Jak ktoś oferuje tanie seo, albo robi strony/skrypty/grafiki bez umowy/faktury to połowa forum biadoli, że się im rynek psuje nie znając sytuacji tej osoby (a znam takich co też głodowali jakiś czas, a różne rzeczy przez neta z kafejki na lewo robili, więc nie ma sensu uśredniać, że stać na neta to stać i na dg).

Podsumowując - są pewne normy społeczne i się ich nie łamie ze względu na innych obywateli, a nie na polityków i strażaków miejskich (jacy by oni nie byli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek z wypowiadających się tu zna sytuację i okoliczności? Wiecie dlaczego do tego doszło i dlaczego miało taki przebieg?

Ciekawe jak to ludzie potrafią oceniać nie wiedząc prawie nic w danym temacie.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek dobra rozumiem mógł nawet powyklinać tego pierwszego strażnika który przyszedł z ostrzeżeniem bo tak mogło być ,ale normalnie wyobraź sobie nie masz pracy chcesz zarobić te 40zł z truskawek żeby mieć co do garnka włożyć jeśli sie owy garnek ma i nagle ci przychodzi 15 ludzi i ci zabierają jedyne źródło dochodu

https://dobree.pl - śmieszne cytaty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślenie czysto komunistyczne - jeśli gość nie ma pozwolenia od "państwa" to trzeba go zgnoić. Jak mógł cokolwiek zrobić nie prosząc wcześniej o zgodę "państwa"

To dopiero anarchistyczne podejście, ja nie chciałbym żyć w kraju w którym każdy może robić to co chce. Powinien zarejestrować dg, na ryczałcie płaci się chyba niskie podatki, postarać się o pozwolenie i dopiero handlować.

@prego.pl, zasady o jakich mówisz znajdziesz w najbliższej dżungli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności