Skocz do zawartości

[startup] SEOKatalog


Rekomendowane odpowiedzi

Baner w topie to pewnie #header - musisz go "jakoś" wycentrować (margin:0 auto;/padding/margin itd.) - trudno mi powiedzieć dokładnie bo CSS to akurat moja najsłabsza strona.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały bug chyba znalazłem.

Roboty mogą wchodzić na strony typu:

https://www.katalog.intelekt.org.pl/p-27/agencje-reklamowe/strona-9999/

Nie wiem jak tam się dostały, ale zauważyłem, że akurat googlebot jest na tego typu podstronie. Powinno być 404 albo coś w tym stylu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem powtarzające się problemy w seokatalogach związane z dodawaniem stron z polskimi znakami. Przykład:

Strona:

www.szkółka-roślin.pl

Strona się otwiera normalnie - działa.

Teraz wpis tej strony w jednym seokatalogu:

www.urbo.biz/o-poczatkach-roslin-w-szkolce-s1067.html

Po kliknięciu w link w katalogu wyskakuje "Nie odnaleziono serwera" - dopiero jak kliknę na adres i wcisnę enter to strona się pokazuje. Miniaturki też nie działają dla tych stron.

Moderowany katalog stron ogrodniczych - Zapraszam do wpisów branżowych stron (na moderację trzeba się sporo naczekać ale warto)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboty mogą wchodzić na strony typu:

https://www.katalog.intelekt.org.pl/p-27/agencje-reklamowe/strona-9999/

Nie wiem jak tam się dostały, ale zauważyłem, że akurat googlebot jest na tego typu podstronie. Powinno być 404 albo coś w tym stylu.

Mogą wchodzić o ile taki link się gdziekolwiek pojawi :) ale masz rację - trzeba poprawić.

Zauważyłem powtarzające się problemy w seokatalogach związane z dodawaniem stron z polskimi znakami. Przykład:

Wysyłałem aktualkę z modyfikacją obsługującą domeny IDN - widocznie admin tego kata jej nie wgrał ;)

W nowych SEOKatach IDNy są już obsługiwane a jeśli chcesz mieć 100% pewność że Twój link będzie działał kataloguj domenę zakodowaną w ASCII > https://www.dns.pl/cgi-bin/idntranslator.pl

Edytowane przez General_Depet

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie pola wyszukiwania - gdzie w css mogę przesunąć wyszukiwarkę?

form {

font:11px Verdana, Sans-serif;

margin:0 0 20px 10px;

color:#000000;

text-align:justify;

line-height:17px;

}

w style.css

Wykonam:

- kodowanie z .psd do HTML/CSS/JS,

- wdrażanie szablonów pod WordPress, SEOKatalog oraz inne skrypty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na katalogu www.katalog.ogrodnictwa.pl wyskakuje mi takie coś na górze i na dole strony:

Warning: session_start() [function.session-start]: open(/tmp/sess_4a602df56428467c8e797fa90655c1f3, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /homez.309/ogrodnic/www/katalog/index.php on line 17

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /homez.309/ogrodnic/www/katalog/index.php:17) in /homez.309/ogrodnic/www/katalog/index.php on line 17

Warning: Unknown: open(/tmp/sess_4a602df56428467c8e797fa90655c1f3, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0

Po kliknięciu na link z wpisu zamiast przekierować na stronę docelową wyskakuje mi biała strona z tym samym tekstem.

Moderowany katalog stron ogrodniczych - Zapraszam do wpisów branżowych stron (na moderację trzeba się sporo naczekać ale warto)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak wchodzę na stronę to u mnie jest ok...

Albo to > https://www.seokatalogi.pl/pytania-i-odpowiedzi/#B8 albo wyczyść sesje w swojej przeglądarce

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki dziwny pomysł mi wpadł do głowy... Czy miało by sens w panelu admina przy moderacji nowych stron otwieranie ich w iframce? (tak jak teraz mamy miniaturkę). Jak to się ma do bezpieczeństwa, to raz i 2 - czy było by dużym kłopotem dorobienie statystyk dla moderowanej strony? (PR, BL, IP)

Edit: (PR, BL, IP) oczywiście w panelu admina

Edytowane przez pyzdera

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WP ma to miejsce tak, iż tworzę sobie podstronę konfigurowalną dla PA i tam mogę wszystkie swoje rzeczy wrzucić jakie klient ma konfigurować w PHP.

Heh teraz rozumiem - nie no takie coś to trzeba by było zbudować metodą wtyczek a wtedy skrypt nie kosztowałby 120zł/licencja tylko minimum 1200 :)

Wszystko co unikalne dla danej templatki umieszczasz w plikach templatki - klient po prostu wrzuca sobie te pliki do templates/ i w PA -> Konfiguracja -> Wygląd przełącza sobie szablon.

Bez przesady, według mnie zrobienie czegoś takiego wcale nie jest trudne a na pewno zwiększyło by możliwości seokatalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności