Skocz do zawartości

filtrowanie listy mailingu


malin90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam listę mailingową osób, które mogłyby być zainteresowane moim serwisem.

Serwis funkcjonuje już od jakiegoś czasu i zarejestrowało się na nim parę osób.

Lista mailingowa, którą posiadam ma kilka tysięcy maili, wśród których na pewno

znajdują się maile osób zarejestrowanych w moim serwisie. Chciałbym wyodrębnić

te maile z listy ale zupełnie nie wiem jak to zrobić. Może dałoby się to zrobić np w excelu ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista mailingowa, którą posiadam ma kilka tysięcy maili, wśród których na pewno

znajdują się maile osób zarejestrowanych w moim serwisie.

Na pewno? To skąd Ty masz te maile?

Możesz np pobrać je wszystkie z bazy i zapisać do pliku txt, i wtedy sobie przefiltrować choć to czasochłonne zajęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maile zbierałem własnoręcznie :) trochę czasu to zajęło ale nie żałuje

Możesz np pobrać je wszystkie z bazy i zapisać do pliku txt, i wtedy sobie przefiltrować choć to czasochłonne zajęcie.

Myślałem o bardziej zautomatyzowanym sposobie, nie za bardzo mi się widzi grzebać w tych

kilku tysiącach maili i wyhaczać te, które się powtarzają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wkleic do Excela i usunac duplikaty - poszukaj sobie w google calej instrukcji. Operacja ogranicza sie do 5 klikniec :D

To rozwiązanie mi się nie sprawdzi, ponieważ usuwanie duplikatów skutkuje usunięciem powtarzającego się wpisu

tym samym cały czas zostaje jeden wpis.

Chodzi mi to aby z mojej nowej listy mailingowej usunąć maile osób, które są już zarejestrowane w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już nie przesadzaj z trudnością tego zadania - już nawet metodą "na około" da się to zrobić - wrzuć wszystkie maile do jednej tabeli mysql gdzie przechowujesz maile listy mailingowej, a potem opcja distinct przy select i masz pojedyncze maile. Jak chcesz potem zachowaj wynik polecenia, usuń wszystkie maile z bazy i wstaw wynik - choć i tak nikt nie zagwarantuje Ci, że jakiś użytkownik za jakiś czas nie zapisze się powtórnie.

tourpages_baner.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie mi się nie sprawdzi, ponieważ usuwanie duplikatów skutkuje usunięciem powtarzającego się wpisu

tym samym cały czas zostaje jeden wpis.

A sorki, zle Cie zrozumialem. Myslalem, ze chcesz usunac duplikaty.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności