Skocz do zawartości

Mobilny internet - najtańszy z mozliwych


Maximus Marius

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję wysyłać dane pozycji z GPS za pomocą telefonu komórkowego w trybie ciągłym.

Ktoś może się orientuje gdzie będzie najtańszy internet mobilny na okres jednego roku.

Najlepiej jak by nie było umowy tylko jakiś prepaid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A nie łatwiej byłoby kupić normalnego startera np. Play i z niego korzystać? Trzeba pamiętać o tym, że przy normalnym korzystaniu z telefonu też można korzystać z internetu :D

Transfer danych 12 gr/100kB
Play Fresh to także ważność konta 1 rok na połączenia wychodzące. I to po każdym doładowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie oferty na karte co widziałem mają jedną wadę, doładowanie jest ważne tylko przez określony czas, nawet jak pobiorę tylko 1MB z 1GB to i tak d..a :D W sumie żadna róznica abonament czy karta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w chwili obecnej najtańszy bezprzewodowy internet (W Polsce i w europie) posiada sieć Play - usługa PlayOnline dostępna wyłącznie po nadajnikach Play 3G (Nie działa po EDGE, ani w roamingu krajowym po nadajnikach Plusa)

W przypadku abonamentu:

-Gdy mamy własny modem -> 10GB za 45 zł brutto, Umowa na 12 mieś.

-Gdy nie mamy modemu -> 5GB za 45zł, lub 10GB za 80zł -> umowa na 18 mieś.

Pre-paid: Starter -19 zł, 1GB na start, ważny 14 dni -> Przy doładowaniu za 30 zł mamy 2GB (28 dni na wykorzystanie), przy doł. za 50 zł. mamy 4GB ważne przez 56 dni.

Jeśli chodzi o Pre-paid to na drugim miejscu jest Simplus lub 36i6 z pakietem 500MB za 35 zł ważnym przez 30 dni.

W abonamencie to już zależy, bo jeśli chodzi o ofertę z dużym limitem, to najtaniej wyjdzie iPlus, ale ciekawa jest też oferta Orange 39iPół - za 39,5 zł mamy 500MB danych, ale po ich wykorzystaniu internet zwalnia do (aż) 64Kb/s więc można w miarę przeglądać lekkie strony i korzystać z poczty etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play ma ofertę prepaid za 500 zł - wychodzące/przychodzące przez rok + modem 3,2 Mbps + 32 GB transferu i słaby zasięg - tylko duże miasta oraz ograniczenie prędkości do 1 Mbps. Jeżeli chodzi o abonament to przeciętnie jest 4/5 GB transferu + 60 zł abonamentu + wolniejszy transfer po przekroczeniu limitu(~3-5 kbps w iplusie) i cholernie drogie pakiety zwiększające transfer. Więc pozostaje ci wybór w abonamencie blueconnect vs iplus.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja od chyba dwóch lat korzystam z pakietów od Plusa, dla mnie wyglądają atrakcyjnie cenowo :D

25MB (nie warto) = 5zł

100MB (z tego korzystam) = 10zł

(słyszałem też chyba o 200MB [20zł] i 500MB [35zł], ale nie dotyczy to mojej taryfy)

Naliczanie danych jest co 100KB, przy dłuższych odwiedzinach nie widać większej różnicy.

Z pakietu korzystam na dwa sposoby:

1. Włączenie Opery Mini i przeglądanie internetu na telefonie.

2. Podłączenie telefonu do laptopa/PC (telefon działa jak modem) - dodatkowo użycie Opery Turbo, aby strony szybciej się wczytywały i by było mniejsze zużycie limitu (kosztem jakości zdjęć).

Dla mnie rozwiązanie bardzo fajne - w czasie roku szkolnego korzystam z neta w szkole i w autobusie, a teraz (w wakacje) na pożyczonym laptopie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności