Skocz do zawartości

Mobilny internet - najtańszy z mozliwych


Maximus Marius

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Play ma zasię tylko w większych miastach bo korzystają z własnej sieci przekaźnikowej, która obecnie jest biedna.
@Qbexus a zapytam tak z ciekawości (żebyś nie odebrał tego jako złośliwość smile.gif ) - wiesz to z doświadczenia, czy 'ze słyszenia' ?

A ja wiem z doświadczenia i z rozmowy z Panią z BOK Playa. Internet w Play chodzi tylko na ich nadajnikach, nie ma roamingu wewnętrznego w plusie tak jak ma to miejsce w przypadku rozmów.

Np. w Szczawnicy nie chodzi - zatem nie zabierajcie playa na Seoparty :rolleyes:

EDIT: Iguana - Demonie szybkości :) ubiegłeś mnie

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To aż dziwne, że w Szczecinie nie chodzi a w moim zadupiu 70tys biega np.

@Iguana a mógłbyś powiedzieć, czy według Twoich doświadczeń ta ich mapka pokrywa się z rzeczywistością?
Nie wiem nie byłem nigdy na krawędziach tych mapek, ale tam gdzie pokazują że ma chodzić to mi chodziło, tylko pamiętaj to do pracy jakiejś, emili i adderków, precli itp to git, do oglądania filmików z netu to muli

A jak masz gdzieś komp ze stałym łączem to odpalasz np. TeamViewier i zdalnie dajesz mu do roboty i sobie robi w biurze czy tam w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie kupilem playa - jestem w ustce - potrzebowalem tani dostep do netu na dokladnie tydzien

modem ze starterem 269 (w tym jeden giga)

doladowalem za 50 zl i mi jakies 5 giga doszlo - szybkosc zacna - moge tylko polecic - jestem w ustce - gdzie indziej nie testowalem :) nie wiem jak mapka zasiegu itd

jak wroce do wawy zapomne o tym - jak gdzies pojade dokupie tylko starter za 19 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To aż dziwne, że w Szczecinie nie chodzi a w moim zadupiu 70tys biega np.

Wszystko jest kwestią miejsca w którym jesteś, jak masz daleko do BTS-a (nadajnika) to nawet w dużym mieście może być problemas. Np. w krakowie, są niestety miejsca gdzie play niezbyt dobrze działa. Jak masz między sobą a BTS-em np wysoki budynek, a odległość jest spora to już jest problem. Nadajniki 3G są urządzeniami małej mocy, poza tym anteny tychże zazwyczaj mają charakterystykę kierunkową. Lekarstwem może być antenka zewnętrzna i program dzięki któremu zorientujesz się skąd masz sygnał, a w przypadku anteny kierunkowej będziesz mógł ustawić w miarę dobrze antenę.

Sam testowałem dwie antenki, jedną kupioną w necie - taki 50-o cm bacik do GSM i drugą robioną własnoręcznie. Na antence zrobionej własnymi ręcami, o dźwięcznej nazwie "Double BiQuad" - efekt był taki, że w miejscu w którym play nie poszedł zasięg wynosi 25%.

Link do opisu i downloadu programu do zarządzania modemem GSM

https://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557

Kalkulator antenki Double BiQuad

https://www.wikarekare.org/Antenna/doubleBiquad.html

Dużo informacji na forum z poniższego linka, nie tylko o antenkach i odbiorze gsm, ale także wifi

https://www.bez-kabli.pl/

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja generalnie odradzam Play; to nie jest mobilny internet, zasieg ogranicza sie do 430 miast, a to nie jest wcale duzo. O zasiegu poza aglomeracja raczej nie warto myslec. Jak juz kupowac jakas usluge to taka, ktora jest najbardziej niezawodna. Na pewno w jakis weekend albo urlop bedziesz chcial pojechac nad jezioro, czy tam do lasu. Generalnie jezeli duzo sie przemieszczasz, to najlepszym rozwiazaniem bedzie internet, z ktorejs starszej sieci (Era, Plus, Orange). Ja osobiscie polecam Orange Free z technologia CDMA. Z zasiegiem nie powieniens miec problemu, poza tym powinno byc tez szybciej niz w innych sieciach. Zreszta sam mozesz sie przekonac, bo mozna wziac to na 30 dni testow. Tutaj link do szczegolow: https://www.orange.pl/portal/map/map/article?id=2873406

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olowek - tylko w orange za 25zł dostaję 83MB, a w play za 30zł 2GB. To jest spora różnica.

Wymyśliłem coś innego: kupię osobno modem jakiś fajny bez simlocka i tylko startery (play 19zł, orange 20zł) i sprawdzę który lepszy, a jak pojawi się coś nowego/lepszego to po prostu zmieniam sim'a w modemie i mam nowy internet. W końcu chcę prepaid więc nie będę uwiązany żadną umową.

A tak btw - zna ktoś jakiś program który będzie mi monitorował ile zużywam transferu? Chcę wiedzieć jakie są moje potrzeby.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mobilnym internecie nieodzowny moze okazać sie program który ogranicza łącze dla każdego programu indywidualnie.

Bo jak tak każdy program zechce sie aktualizować albo przyjdą łatki do XP to niewiele zostaje dla użytkownika :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siewicz: nie wiem, czy prepaid jest najlepszym rozwiazaniem, ma chyba gorsze stawki niz internet abonentowy. Po drugie jak zrobisz tak jak mowisz, czyli kupisz sam modem bez simlocka, to pewnie kupisz taki, ze nie bedzie dzialal w technologii CDMA, a to bylby duzy minus, bo nie moglbys korzystac z nowej technologii Orange'a. Moze najpierw wykorzystaj te probne okresy w sieciach, porownaj jak dziala i bedziesz wiedzial. Przeciez nie musisz kupowac. A 30 dni na przetestowanie Orange'a na pewno wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności