Skocz do zawartości

Firefox dla firm


bogdansenator

Rekomendowane odpowiedzi

Jedną z przyczyn nadal wysokiej popularności Internet Explorera w firmach jest łatwość jego dostosowywania, zarządzania i masowego wdrażania w środowisku firmowym. Czynności te są ułatwiane m.in. przez Internet Explorer Administration Kit (IEAK). Takich możliwości nie oferował Firefox. Mozilla postanowiła to zmienić.

https://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&am...irefox+dla+firm

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynikało to raczej dlatego, że przy instalacji Windowsa od startu jest IE, a firma nie będzie traciła czasu informatyków (którzy i tak są cały czas zajęci formatem i stawianiem windowsa na nogi) na instalowanie czegoś takiego jak FireFox :)

Ale to się zmieni --> B) HAHAHA ;) <--

Pozdrawiam :)

Tak, wyjdzie Windows Professional 7 oraz Windows Home 7 i różnić się będą tym, że w jednym IE będzie - a w drugim, zgodnie z zaleceniami KE przeglądarki nie będzie. Którą wersję będą kupować ludzie ? Wiadomo. Niestety.

logo-stat4seo-blue-small.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firefox ma swoje poważne wady związane ze zżeraniem pamięci przy dłuższym używaniu bez restartu całego Firefox'a, więc póki nie zostanie ten błąd naprawiony to na pewno IE wraz ze swoimi narzędziami nie zostanie wyparty lub też zdominowany przez Firefox'a. A Windows 7 bez IE to już przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firefox ma swoje poważne wady związane ze zżeraniem pamięci przy dłuższym używaniu bez restartu całego Firefox'a,
Możesz coś więcej na ten temat napisać, podać jakieś źródło takich informacji?

Z tego co wiem Firefox wykorzystuje całą dostępną pamięć w celu szybszego działania, co jednak nie jest równoznaczne z blokowaniem tej pamięci dla innych programów.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło z pierwszej ręki - własne doświadczenie !!! Bywa tak, że Firefox zżera mi około 800 MB po dłuższej pracy. Jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie przeglądarki i włączenie jej od nowa. Nie pomaga samo zamknięcie otwartych zakładek. Oczywiście problem nie pojawia się po 10 minutach pracy czy też nawet kilku godzinach, ale po wielu godzinach intensywnego korzystania z przeglądarki. Samo zajęcie tak dużej ilości RAM'u by mi nie przeszkadzało, gdyby nie to, że Firefox wtedy strasznie zwalnia i zarówno otwieranie nowych zakładek, ich zamykanie jak i nawet zwykły scroll działa z lekkim opóźnieniem. Pytałem też znajomych czy podobny problem się pojawia u nich i okazuje się, że nie jestem jedyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności