Skocz do zawartości

Samochód rodzinny


Maximus Marius

Rekomendowane odpowiedzi

zafira to dobry samochód,

tylko w diselu rzecz jasna !!!

ale wiesz jakie to gadanie, to dobre, dla tego to dobre i tak nigdy nikt Ci dobrze nie poradzi,

bo sam musisz wybrać i kupić to czym Ci się będzie przyjemnie jeździć.

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kupując używany samochód, zawsze musisz się liczyć, że na start trzeba wydać pieniądze na :

- wymiana paska rozrządu, nie wierz fakturom w tym przypadku, gdyż pasek należy wymieniać co 3 lata lub 60K km.

- wymiana akumulatora

- zakup opon (zimowe/letnie) w zależności od stanu aktualnych, nie polecam kupowania opon używanych, gdyż gumowe elementy po 3 latach ulegają naturalnemu "niszczeniu" - podobnie jak z paskiem.

Dodatkowo trzeba założyć, że może Cię czekać odgrzybianie i napełnianie klimy, oraz naprawa usterek wynikłych z użytkowania pojazdu (no. klocki hamulcowe).

Jeśli samochód kupisz w polskim komisie, wówczas nie opłacasz podatku. Płacisz tylko za przerejestrowanie samochodu (200 PLN), oraz OC. Na załatwienie nowego OC, bądź przepisanie starego i rejestrację, będziesz miał miesiąc czasu.

Dlatego planując zakup używanego samochodu, warto zawsze mieć odłożone pieniądze na powyższe czynności.

Odnośnie marki, to każdy ma swoje gusta. Ja się lubuję w Oplach. Jeździłem Vectrą A i byłem zadowolony. Teraz jeżdżę Vectrą B i jestem jeszcze bardziej zadowolony. Opel ma to do siebie, że bez problemu znajdziemy części w zamiennikach w niskich cenach. Na dodatek Opli nie kradną na części, ponieważ jest to nieopłacalne, z uwagi na ceny ich zamienników. Vectra jest jak najbardziej samochodem rodzinnym, ma spory bagażnik i dużo miejsca dla pasażerów, najwyżej będą mówili że jeździsz "krową" (bo z tym się spotkałem), z uwagi na gabaryty samochodu. Natomiast jeśli chodzi o awaryjność, w porównaniu do innych marek samochodów, to wypada ona na poziomie średnim.

[EDIT] Mając 20-30K na pewno kupisz fajny używany samochód. Ja swój kupiłem okazyjnie za 10K + 3K opłaty i naprawy wynikłe z zużycia niektórych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taką tolerancję to kup sobie takie jakie Ci się podoba za 20-22k, a resztę zostaw na ew. dopieszczanie, pełne ubezpieczenie i takie tam...

Masz na myśli ubezpieczanie na życie !!! ??

Ciekaw czy w Holandii już Polacy wykupili wszystko, bo trochę rodziny tam ulokowanej , tylko że z rodziną to podobno najlepiej wychodzi sie na zdjeciach a zresztą chyba trzema mieć jakieś pojęcie aby sprowadzić auto tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model to tak jak już reszta napisała, to twój wybór, czyi to co ci się podoba. Jak już znajdziesz model to poszukaj na takich strona jak, np. https://www.autocentrum.pl/ opinii innych użytkowników danego modelu, popytaj znajomych, ogólnie zrób sobie taki research na temat wybranego auta( ważne by nie patrzyć na ogólne wrażenie z marki, bo czasami dobra marka ma w asortymencie mniej udany model i odwrotnie). Jak już będziesz pewny co chcesz kupić to zacznij szukać i nie napalaj się na pierwszy obejrzany samochód. Do oględzin auta weź sobie kogoś kto ma jakiś doświadczenie z autami, nie musi to być mechanik ale przynajmniej doświadczony kierowca. Jeśli już zdecydujesz się pojechać na giełdę samochodową, to broń boże nie bierz ze sobą kasy, bo będzie cie parzyła w kieszeń i zrobisz nieprzemyślany zakup. Zawszę ze sprzedawcą z giełdy można umówić się na inny dzień by na spokojnie obejrzeć auto, pojechać do stacji diagnostycznej, załatwić formalności itp. Zawsze się pytaj czy sprzedawca nie ma nic przeciwko badaniu na stacji diagnostycznej, jeśli zacznie coś kręcić, że to koszty, że nie ma czasu itd. to odpuść sobie ten zakup. Pamiętaj ze im bardziej wypucowane auto ty lepiej je zbadać, szczególnie jak ma umyty silnik, to trzeba zadać sobie pytanie po czy sprzedający nie ma nic do ukrycia. Oglądaj jak najwięcej aut i nie daj się nabrać sprzedawcy że ma innego klienta, czasami rzeczywiście będzie miała, ale w większości przypadków chcecie postawić pod ścianą natychmiastowego wyboru. Nie daj się też wkręcić w zaliczki przed ostatecznymi oględzinami auta, bo też będziesz pod presją zakupu auta i już nie będziesz miał szans na zbicie ceny w razie jakiś usterek, znalezionych później. To taka garść rad !!!

ps. Jeśli chodzi o ubezpieczenie to warto się zastanowić nad pakietem AC/OC, to też zależy od tego czy masz jakieś zniżki i ile będzie cie kosztowało ubezpieczenie( powyżej 3-4 tyś bym sobie darował )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem jeżeli chodzi o ekspertów , to każdy poleca zazwyczaj to czym jeździ. Co by to nie było :)

Analizujac oferty dochodzę do wniosku że chyba 2/3 aut w Polsce przyjechało przez Odrę do nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dobrego standardu za te pieniądze to polecam jakis samochód Renault. Mają opinię jaką mają, ale za 30 tysięcy kupisz samochód "wypasiony" np. scenika 2006 rok, skóra, klimatronik, szklany dach panoramiczny i inne bajery ostatnio widziałem za około 30k :)

baner_syrop_pio.jpg

... i wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności