Skocz do zawartości

Wordpress - jak mocno obciąża serwer?


Pomyslowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma może jakieś dane? Prowadził jakieś testy?

Taki standardowy WordPress bez skomplikowanych wtyczek (może all in one seo i jakiś google map generator) z przeciętną skórka jak bardzo obciąża serwer? Są jakieś sposoby, żeby go możliwie odchudzić?

Gdybyście mogli napiszcie ile Wam zabiera transferu (wiadomo, że tutaj dużo zależy od skórki, ale mimo wszystko) miesięcznie przy ilu wizytach?

I ile zajmuje baza przy powiedzmy 100 wpisach takich po około 1000-1500znaków?

Chodzi o to, że chcę kupić kilka małych shared hostingów na niewielkie projekty i zastanawiam się, czy to uniosą.

Z góry dzięki

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obciąża serwer - chodzi ci o obciążenia pamięci, procesora czy o transfer

transfer - wytrzymaja ale gorzej moze być z obciążeniem pamięci i procesora - kwestia jakie to maja być małe hostingi i ile chce na kazdym dac WP

google map generator - moze niezle obciążyć ci serwer, jesli bedziesz miał duza mape d zrobienia ale jak nie bedziesz korzystac z SWL do zainstaluj cache bazy i plików - zmniejszy ci transfer i obciążenia

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z procesów najbardziej chyba tnie na wp-cronie, czyli funkcji odpowiedzialnej za takie rzeczy jak publikacja wpisów, sprawdzanie aktualizacji itp. Wywoływany jest za każdym razem jak otworzysz stronę i potrafi ładnie na tym przyciąć. Jesli nie potrzebujesz kontaktu ze światem możesz pozbyć się tej funkcji lub zmienić jej nazwę i wywoływać ją z systemowego crona raz na np 3-5 dni. Reszta to wp supercache i db cache. Zaplecze stoi jak marzenie, mało obciąża. Ja na jednym koncie resseler trzymam około 60 wordpressów i nie ma tragedii.

edytowane, teraz sprawdziłem - przy 1200 wpisach po 500-1000 znaków baza waży 11.1 mb

Ostatnio na blogu:

Tania alternatywa dla xrumera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli o rozmiar martwić się nie muszę ;)

@piotrostr - czyli jeśli wszystkie wpisy będę dodawał ręcznie i aktualizował też ręcznie to mogę tego wp-crona wywalić? To powiedz mi jeszcze tylko jak to zrobić, żeby nie wywalało błędów dziwnych.

(czytałem, że map generator używa tego pseudo crona, ale to z niego też zrezygnuje)

Panowie jeśli znacie jeszcze jakieś sposoby na odchudzenie wordpressa to proszę - podzielcie się :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wp supercache i db cache - te 2 rzeczy załatwa sprawe - jak piałem posta nie pamietałem dokłądnie nazw - te 2 rzeczy spowodują iz obciazenia drastycznie spadna - nie bedzie wywołań z bazy tylko z plików zapisanych kopii

jeszcze jedno uniemożliwienie dodawania komentarzy - to potrafi rozwalić każdego WP i zasmiecic baze az zostanie przyblokowana - tak mi przyblokowali w dreamhost wlasnie przez nadmiar komentarzy jaki wpływał - oczywiscie spamu :)

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to ocenić czy kilka strona na wp mocno obciąża serwer? Na razie mam 2 + stronę na innym skrypcie. Transfer łączny jest minimalny - 1/50 dopuszczalnego. Właściwie ruch na stronie to tylko wyszukiwarki. Czy firma hostingowa może mieć jakieś ale przy większych ilościach wp o sporych rozmiarach bazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś pewnie zapytać admina o to jakie obciążenie generujesz na serwerze. Możesz też zerknąć do GWT, zobaczyć jaki jest średni czas pobierania podstron przez googlebota i porównać go z innymi swoimi stronami na tym samym serwerze.

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności