Skocz do zawartości

Optymalizacja bloga na wordpress.com


keres

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

pewnie wiele osob trzyma jakies zapleczowki na wordpress.com, tak wiec temat na pewno przyda sie nie tylko mi. Moj blog jest pod adresem https://hotfilecom.wordpress.com/.

1) Czy szablon, ktorego uzywam jest optymalny pod SEO? Czy mozna jeszcze cos w nim poprawic (a jezeli tak to w jaki sposob)?

2) Jak przestawic linki na blogu aby w URLu nie pojawiala sie data?

Przykład: pomimo, ze link https://hotfilecom.wordpress.com/programy-d...-z-hotfile-com/ prowadzi do odpowiedniego wpisu na blogu wszedzie link pojawia sie w formie https://hotfilecom.wordpress.com/2009/05/30...-z-hotfile-com/ (z dodatkowym 2009/05/30/).

3) Czy wordpress pinguje lub linkuje gdzies nasze wpisy?

Na razie zauwazylem, ze dodajac tag nasz wpis trafi na strone pl.wordpress.com , przyklad dla tagu hotfile - pl.wordpress.com/tag/hotfile/. Jest tam jeden link bez "nofollow", w anchorze wpisany jest tytul bloga i link prowadzi na strone glowna mojego bloga. Mam pomysl, zeby kazdy wpis otagowac pozycjonowana fraza.

Macie jeszcze jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie przed chwilą bloga na wordpress.com i muszę przyznać, że to całkiem niezłe miejsce na zaplecze. Te strony z tagami na pl.wordpress.com to rzeczywiście fajna opcja i można je sobie dopalić z jakiegoś rotacyjnego SWLa. Szkoda, że podpięcie domeny to aż $9.97 za rok. Gdyby cena była z 3 razy niższa można by było spokojnie na tym tworzyć wartościowe zaplecza.

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest jednak dużo ograniczeń jeżeli chodzi o konstrukcję strony, a u siebie można zrobić wszystko z WP, praktycznie chyba na każdy rodzaj strony się nadaje.

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobu ale jako miejsce, gdzie można szybko umieścić kilka dobrych (niespamowych) artykułów z linkami chyba dobrze nadaje się. Widzę, że nowy blog nawet w ciągu nawet 3 dni zaindeksowany jest w google i pojawia się w SERPach (postawiłem 4, 2 już są w indeksie).

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interpunkcja się na mnie zemściła, chodziło mi o to, że podpięcie własnej domeny pod wordpress.com kosztuje mniej niż utrzymywanie bloga na własnym hostingu a nie trzeba się martwić o takie "drobnostki' jak limit transferu czy obciążenia procka

relons> generalnie mamy podobne zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności