Skocz do zawartości

Long tail - serwis z tekstami


PawelC

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planach stworzyć serwis z teksami o różnej tematyce, i zoptymalizować go pod long tail, czy jak to tam się nazywa, bo po przeczytaniu tematu o konkursie, już całkiem się zakręciłem, i niewiem co jest czym.

Teksty były by pisane na tej zasadzie, że znalazłbym jakieś niższowe frazy np odnośnie gier komputerowych i napisał artykuł z 5k w którym, zawarłbym te słowa kluczowe, oraz masę innych słów kluczowych, czy według Was takie działanie jest rozsądne? Krótko mówiąc chciałbym uzyskać jak największy traffic z fraz niższowych. Z tego co na jakiejś stronie wyczytałem, to bardzo ważny jest unikalny kontent ale z tym nie było by problemu, oraz kolejna sprawa usunięcie z danej podstrony tagu description, po to aby nie był z góry ustalony opis, tylko żeby pobierał go ze strony.

Oczywiście pod stronę bym podpiął skrypt statystyk, aby wiedzieć z jakich słów kluczowych trafiają do mnie użytkownicy i te które są w top10, zostawił w spokoju, a te które są dalej podlinkował np przy pomocy SWL.

Co o tym sądzicie, najlepiej żeby się wypowiedziały osoby mające o tym pojęcie. Z chęcią poczytam parę uwag i sugestii odnośnie long tail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah, obserwuj bloga www.puknij.net i zobaczysz jak takie coś rozwija się od podstaw :D

kwestia jedynie dobrania tematyki, ewentualnie tematyk i szukania nisz, które warto zagospodarować.

kwestia tego, jak chcesz potem spieniężyć ten projekt - ale z tym nie powinieneś mieć problemu mi się wydaje :D

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to działaj,

jak chcesz szczegółowe porady walnij mail albo PW :D

tylko bądź świadomy tego, że masa pracy przy tym jest - a czy to będzie praca Twoja czy innych ludzi to już zależy od Ciebie i główkowania :D

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecie ja nic o innowacji nie pisał :D

pisał ja o tym, że ruch na stronie nie bierze się z jego reklamy czy promocji, ale w 70% z wyszukiwarki,

a jak na tak niszowy projekt to spore osiągnięcie, tym bardziej z takim wiekiem "precelka".

Nie wiem czemu nie miałby służyć jako przykład rozwoju bloga, który tak naprawdę nie jest pozycjonowany pod jakieś konkretne frazy, ale cały 'potencjał' idzie w szeroki ogon. Bo o tym chyba temat, prawda? :D

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak z ciekawości :D Twój precelek się przyjął bo podstrony są linkowane i widać że botom to pasuje. Poza tym widać, że o treść dbasz, jest unikalna i ciekawa - to ma ogromne znaczenie.

Co do tematu, ze swojego krótkiego doświadczenia wiem, że long tail sam się napędza jeśli domena jest pozycjonowana na pare fraz bardzo mocno, potem ogon sam się nawinie. Co wcale nie znaczy że nie warto mu pomagać to osiągnąć, tak jak pisałem optymalizacją serwisu. Pamiętaj żeby nie przesadzić z słowami kluczowymi, tekst ma być ciekawy i unikalny to jest klucz do sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gniotek, podaj lepiej z ilu fraz masz wejścia, a nie że ruch z wyszukiwarek stanowi 70%

u mnie na większości stron ruch z google to 90-100 procent, ale wejścia mam z 4 tysięcy fraz.

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powoli to rozwijam i do 4 tysięcy mi daleko, w chwili obecnej wejścia są z około 30-40 fraz,

czyli podstrony na których mi zależy przynoszą rezultaty.

Jest to efekt po pierwszym miesiącu działalności strony, ale jak pisałem wcześniej to projekcik malutki i poboczny więc nie ma się czym zachwycać.

Osiągnięcie 1-2k fraz w moim przypadku do long tail potrwa ponad rok czasu, przy sukcesywnej realizacji planu założonego na początku.

Na pewno tego nie porównasz do Twojego wyniku, bo to zupełnie inna półka.

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie interesowałem się long tail, ale jak tak patrzę na staty mojej najnowszej strony to widzę, że ludzie wchodzą z 553 słów kluczowych !!!

do tego zliczasz jednorazowe wywołanie frazy, czy z 533 fraz wchodzą do Ciebie stale, w jakichś odpowiednik odstępach czasu?

Bo tutaj nie chodzi o to z ilu fraz ogółem miałeś wejście, ale ile fraz stale generuje Ci ruch...

Czyli jak to ma być w końcu, jedna podstrona = jedno słowo kluczowe, czy jedna podstrona = kilka słów kluczowych?

To zależne od upodobania, tak i tak będzie dobrze - to dwie różne metody, dwie różne szkoły.

Zrób tak, jak Ci lepiej odpowiada;)

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności