Skocz do zawartości

podpisywanie obrazków, chodzi o "alt"


bloodmean

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem się dowiedzieć czy dodawanie do zdjęć "alt" coś pomaga w pozycjonowaniu strony. Jeżeli mam koło 300 obrazków i strona jest o książkach i wszystkim dam taki sam "alt" np. książki, żeby wypozycjonować dla słowa kluczowego "książki" w google, czy mi to pomoże albo zaszkodzi??

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alt jest traktowany jako dodatkowy tekst na stronie, więc wrzucenie tam słów kluczowych pomoże. Pamiętaj tylko żeby nie przesadzić :)

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są trzy ważne powody dla których należy wypełnić atrybut "alt":

- pomaga w pozycjonowaniu, ale nie wypełniałbym wszystkich "alt" tym samym słowem - zróżnicowanie opisu w "alt" pomoże, natomiast jeżeli wszystkie opisy będą identyczne może to być potraktowane jako próba spamu (zdjęcia są różne więc i opisy powinny takie być),

- brak atrybutu "alt" jest traktowany jako błąd W3C - powinien być choćby pusty (alt=""),

- jeżeli ktoś wyłączy wyświetlanie obrazków w przeglądarce, na miejscu obrazka pojawi się "tekst alternatywny" = "alt" (po to został stworzony).

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grim (z ang. "ponury") - nie mam w zwyczaju się naśmiewać :)

Jeżeli w atrybucie "alt" zamieścisz następującą treść alt="książka - tytuł książki z obraka" (przerywnik może być różny np. ":") to osiągniesz wszystkie cech dobrego "alt":

- opis będzie pasował do obrazka,

- dodasz słowo kluczowe, na którym Ci zależy,

- dodatkowo zwiększysz możliwość odnalezienia strony pod hasłem, którym będzie konkretny tytuł książki.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko możesz, ale nawet powinieneś - Firefox nie wyświetla zawartości alt po najechaniu myszką na obrazek, tylko zawartość title. Jeżeli jej nie podasz, to nic nie wyświetli.

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrybut alt i tak musisz dać jeżeli chcesz aby kod strony się walidował. Możesz tam więc dać coś w stylu "nazwa strony - logo".

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla różnych obrazków różnicuj "alt". Jeśli u góry na 50 stronach wyświetla się to samo logo, to "alt" też powinien być ten sam. Po prostu warto wstawiać "alt" zgodnie z jego przeznaczeniem. Jak wrzucasz tam same słowa kluczowe i do różnych obrazków jest ten sam "alt", to źle, koledzy wyżej dobrze wszystko opisali.

Jeśli cytaty to tylko tutaj,

dla zrozumienia, czym są aforyzmy, tylko tam.

Czyżby Scylla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności