Skocz do zawartości

podpisywanie obrazków, chodzi o "alt"


bloodmean

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi Ci o "favicon.ico" to nie, możesz ale nie musisz dodać atrybut "title" (tego możesz wsadzić praktycznie wszędzie, każdy div, styl, itd.) :P

Atrybut "alt" to tzw. tekst alternatywny - wstawiasz go po to, żeby się wyświetlił jak nie wyświetli się obrazek (np. gdy ktoś zablokuje funkcję w przeglądarce), to że jest odczytywany przez roboty to po prostu coś jak "gratis" ;) dla osoby, która optymalizuje stronę (więcej miejsca na słowa kluczowe) :)

Ale z atrybutami "title" i "alt" nie należy przeginać (jak ze wszystkim), jeżeli będziesz na siłę je umieszczał wszędzie gdzie się da nie będzie to wyglądało dobrze, a zacznie wyglądać podejrzanie :(

Pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast albo oprócz przycisków "więcej" zrób linki z tytułów. Dodatkowo oprócz tytułów ebooków do title dodałbym autora. Z tymi altami to do obrazków z okładką zrobiłbym jak radzili - "ebook: tytuł, autor", do pozostałych możesz dodać identyczne (byle nie za długie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest dobrze, ale można kilka rzeczy doszlifować :) :

- metadane masz strasznie zapchane zbędnymi rzeczami:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

<meta http-equiv="content-language" content="pl" />

<META HTTP-EQUIV="Creation-date" CONTENT="2009-04-30T16:58:21Z" />

<META HTTP-EQUIV="Reply-to" CONTENT="lukamate@gmail.com"> !

<META NAME="Author" CONTENT="Łukasz Rzepka"> ! (albo to albo copyright - po co dwa)

<LINK REL="STYLESHEET" HREF="style.css" TYPE="text/css">

<meta name="description" content="Najtańsze ebooki. Są tu ebooki dla ambitnych ludzi, którzy chcą zdobywać wiedze, oraz dobrze się bawić, nie tracąc swojego cennego czasu, gdyż elektroniczne książki można czytać wszędzie. Czytaj ebooki" />

<meta name="keywords" content="ebooki, ebook, e-book, e-booki, najtańsze ebooki, publikacje elektroniczne, lektura, e-biblioteka, księgarnia, tanie ebooki" />

<meta name="robots" content="all" /> ! (jeżeli tego nie dodasz to i tak roboty mają pełny dostęp)

<meta name="copyright" content="ebookin.pl" /> ! (albo to albo author - po co dwa)

<meta name="language" content="pl" />

<link rel="icon" href="grafika/logo.ico" type="image/x-icon"/>

<meta name="verify-v1" content="6aRBCwt4S7Gk5TKmDtSXGgqevXIxZO6BXpxKgBR3fTs=" />

<meta name="date" content="2009-02-31" >

<meta http-equiv="pragma" content="no-cache" >

<meta name="distribution" content="global" > !

<meta name="classification" content="Baza książek elektonicznych" > !

<meta name="rating" content="general" > !

<meta name="page-topic" content="Ebookin.pl" > !

wykreśliłem całkiem zbędne, a z "!" są te które możesz usunąć bez konsekwencji,

- jeżeli chodzi o "alt" i "title" to jest OK jeżeli chodzi o obrazki i linki do książek, ale te atrybuty możesz też zastosować do przycisków.

Ogólnie jest dobrze odpowiednie <title>, dużo treści, dobre adresy - linki np. polecamy.html ;)

Pozdrawiam ;)

P.S.

Ciekawy przykład zastosowania atrybutów title i alt można zobaczyć na maxmix.pl, jak widać strona trzyma się całkiem nieźle ;)

Jeżeli wszędzie wsadzasz w "title" to samo tj. ''Śmieszne Filmiki Filmy Darmowe Gry Online Śmieszne Fotki'' ... to to nie jest dobry przykład optymalizacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego google mi nie indeksuje następnych podstron, chodzi mi tylko o te co rozwijają się w menu po naciśnięciu któregoś buttona.

np. naciskam na psychologie i rozwija mi się menu z kilkoma kategoriami i nich właśnie mi nie indeksuje.

sprawdzałem tym site:https://www.ebookin.pl/

i co zrobić, żeby częściej mi google stronkę indeksowało. Ostatnie było 16 czerwca :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mamy obrazek powielany na stronie kilkanaście razy, powiedzmy pusty screen produktu w sklepie i przypiszemy do tej jednej grafiki przy każdym produkcie inne atrybuty title i alt? Czy ma to jakiś większy sens?

Pozdrawiam

Kalkulator akcyzy akcyzowy.pl. Sprawdź ile idzie przelew: ileidzieprzelew.pl

Akcesoria GSM dla smartfona i tabletu telu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o google to trudno podać w 100% trafny powód, zbyt wiele czynników ma na to wpływ :(

To co może być powodem spadku:

- wprowadzenie zmian na stronie (ostatnia optymalizacja), teraz musi być "przyswojona" przez google i pozycja będzie się normować,

- ostatnia aktualizacja PR,

- ciągłe zawirowania w wyszukiwarce (z tym też trzeba się liczyć),

- itd.

Swoją drogą Twoja domena jest "świeża" (styczeń 2009 - rejestracja) i do strony prowadzi bardzo mało linków (128), więc zawirowania są tym bardziej normalne. Im starsza domena i im więcej linków prowadzi do strony, tym mniejsze prawdopodobieństwo zawirowań - ugruntowana pozycja i systematyczna praca nad nią praktycznie niwelują zawirowania :D

Pozdrawiam B)

P.S.

Jeżeli mamy obrazek powielany na stronie kilkanaście razy, powiedzmy pusty screen produktu w sklepie i przypiszemy do tej jednej grafiki przy każdym produkcie inne atrybuty title i alt? Czy ma to jakiś większy sens?

Jeżeli do jednego obrazka dodajesz "title" i "alt" oraz je różnicujesz (inna treść) to ma to sens, ponieważ masz więcej miejsca na słowa kluczowe (poza tym FF pokazuje atrybut "title", a IE "alt" :D ).

Nie polecałbym jednak wsadzać "title" i "alt" do pustego obrazka powielanego na każdej podstronie - strony są nie tylko sprawdzane przez algorytmy google ale również przez ludzi - w takim przypadku od razu wyłapią to co zrobiłeś i najprawdopodobniej podciągną to pod spam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej jakieś 2-3 dni temu google zrobiło aktualizację diabli wiedzą czego, ba ja wowógle wyleciałem z wyników na niektóre słowa (nie ma mnie w top 500), na inne spadłem o 10-20 pozycji. Mam domenę ponad rok, ale to i tak świerzynka.

Fotografia Ślubna - Światłem Malowane - profesjonalna fotografia slubna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności