Skocz do zawartości

Mój pierwszy linux.


neon103

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
To chyba zainstaluję sobie ubuntu i debiana. Teraz pytanie o programy:

-total commander, winrar dostanę pod linuxa?? Jeżeli nie to czym zastąpić?

Często czytam "bezpieczeństwo (brak wirusów)" czy jest to prawda? ;)

klik - to kupić jeżeli chodzi o Ubuntu?

Jeżeli do tej pory uzywałeś tylko Windowsa, to bardzo szybko do niego wrócisz.

Będę miał główny na windows, a resztę na linuxie.

Do co winrara - to pewno, masz mnóstwo tego typu softu. Xarchiver czy inne dają radę. :-)

Z wirusami na Linuksie jest inaczej jak na windowsie, ale to temat na dłuższy wywód, więc krótko powiem "i tak i nie" z czego wirusów sie nie obawiaj przy normalnym użytkowaniu (zresztą tak samo na windowsie).

Ubuntu żadnego nie kupuj, ci ludzie żerują na opensource i sprzedaja rzeczy, które są dostępne za darmo.

Z MC rzeczywiście nie miałem do czynienia, a TC to nie tylko klient FTP ale przede wszystkim manager plików.

MC też jest głównie menadżerem plików. ;-)

Ogólnotematyczny katalog stron - moderowany katalog na domenie z 2001 roku. Moderowany minimum 2 razy dziennie. PR 3, megaszybka indeksacja. Dodaj swój unikalny wpis już dziś.

Ostatnio dodane strony w katalogu.

najpiękniejsze kobiety świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Total Commandera i Ubuntu to jest dużo lepsze narzędzie, nautilus :)

Miejsca -> "Połącz z serwerem" (wpisujemy dane) -> zaznaczamy "Dodaj zakładkę".

Teraz zawsze podczas przeglądania systemu mamy po lewej zakładki, albo z menu "Miejsca" w systemie.

Teraz wystarczy nacisnąć prawym i lewym przyciskiem myszy na zakładkę łącząca z ftp i mamy wszystko związane z tym ftp w nowym tabie :)

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ściągnie się za darmo :)

Dziękuję za odpowiedzi w temacie...

Ubuntu i jego modyfikacje z innym GUI możesz zamówić ze strony którą ktoś już podał. Ubuntu używam głównie z LiveCD (często mam problemy z dyskiem:/ ), lecz zamówienie płyt ma jedną wadę. Zanim Ci dostarczą je do domu to potrwa nawet 6 tygodni (płyty są wysyłane z holandii), ale gratis dostaniesz naklejkę Ubuntu;)

W Ubuntu praktycznie nie musisz korzystać z bash'a, wszystko wykonujesz za pomocą okienek, nawet instalację. W Debianie nie jest tak prosto z instalacją, odbywa się w trybie tekstowym, lecz jest to system bardzo rozbudowany, jego pełna dystrybucja kiedys zajmowała 3*DVD (Ubuntu-1*CD). Do użytku wydawane są jedynie stabilne wersje.

Ogólnie przesiadka z windy na linuxa nie jest łatwa, lecz można się przyzwyczaić.

Zabytki w Sandomierzu

Dzieci należy trzymać z dala od Internetu.

Od dzieci Internet głupieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ubuntu praktycznie nie musisz korzystać z bash'a, wszystko wykonujesz za pomocą okienek, nawet instalację. W Debianie nie jest tak prosto z instalacją, odbywa się w trybie tekstowym, lecz jest to system bardzo rozbudowany, jego pełna dystrybucja kiedys zajmowała 3*DVD (Ubuntu-1*CD). Do użytku wydawane są jedynie stabilne wersje.

Ogólnie przesiadka z windy na linuxa nie jest łatwa, lecz można się przyzwyczaić.

Od kiedy z Debiana usunęli płyty net-inst oraz install-gui? Ja właśnie w ten sposób stawiam debiana, nic z tty nie ma to wspólnego, bo nawet DMa możesz w ten sposób ściągnąć od razu...

Ogólnotematyczny katalog stron - moderowany katalog na domenie z 2001 roku. Moderowany minimum 2 razy dziennie. PR 3, megaszybka indeksacja. Dodaj swój unikalny wpis już dziś.

Ostatnio dodane strony w katalogu.

najpiękniejsze kobiety świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna, ale przed instalacja linuxa pogoogluj jak ustawic partycje windowsa bootowalna, w razie gdyby pad grub w linuxie (program do bootowania). Nie wiem czy dobrze pamietam, ale szlo mniej wiecej tak: botowanie z plyty windowsa/zamiast ponownej instalacji wybrac naprawe/Klawisz R/ wpisz fixmbr/enter/1/enter

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu przesiadłem się na linuksa i obecnie też kożystam z Ubuntu. Przez pierwsze dni korzystałem z Mandrive. Mandrive to trochę taki Windows, ale przyjemniej mnie doprowadzała do szału (bynajmniej nie neguje Mandrive ale mi ni podeszła po prostu) i przysiadłem się na Ubuntu, którego Ci polecam. Po 2 tygodniach aklimatyzacji będziesz śmigał :). Co do Debiana, Ubuntu to pochodna Debiana, więc nie będziesz miał żadnego problemu przy administracji serwerem z Debinem, bo z poziomu konsoli prawie wszystko jest takie samo. Jeszcze jedna sprawa pod która powinieneś wziąć pod uwagę, mianowicie środowisko graficzne. Praktycznie liczą się tylko dwa KDE i Gnome. Ja przez tydzień po przesiadce na linuxa testowałem oba i bezapelacyjnie wygrał GNOME. Co do programów to na ubuntu z tym też nie będziesz miał problemów, gdyż masz tam cudowne narzędzie dodaj usuń programy, które Ci automatycznie pobiera potrzebne programy z neta, nic nie musisz szukać, przykładowo potrzebujesz odtwarzacza audio, to wpisujesz w dodaj/usuń np. słówko audio czy mp3 a program sam Ci zainstaluje wybrane przez Ciebie programy :)

P.S

Ubuntu w standardzie ma środowisko graficzne GNOME a jego pochodna z środowiskiem graficznym KDE nazywa się Kubuntu. Jednak gdy zainstalujesz Ubuntu a potem do instalujesz w konsoli Kubuntu będziesz miał obydwa do wyboru, ja tak mam z tym, że KDE już praktycznie nie ożywam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności