Skocz do zawartości

Dodawanie wyszukiwarki do przeglądarki


Marcin Elo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

powiedzmy, że do najbardziej popularnych przeglądarek chciałbym dodać swoją wyszukiwarkę [np. mam jakaś wyszukiwarkę własną na wzór google i chce ją dodać jako widget na stałe wsadzony w produkt lub tylko możliwy do ściągnięcia jak oaddon].

Sytuacje jest hipotetyczna ale chciałbym wiedzieć w jaki sposób mozna coś takiego zroghić a chodzac po stronach mozzilii, ie, opery nie mogę znaleść informajci na ten temat :/

Może ktoś wie/zna adres gdzie można o tym poczytać?

seo is dead

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dodać ją do każdej to musiałbyś pogadać z producentem każdej z nich i umieć go przekonać. Znacznie łatwiej jest wykorzystać możliwość dodawania nowych wyszukiwarek samodzielnie. Firefox obsługuje np. standard Open Search, który możesz wykorzystać. Gotowy przykład masz np. na onecie - w kodzie strony jest:

<link title="Wyszukiwarka Onet.pl" type="application/opensearchdescription+xml" rel="search" href="https://www.onet.pl/search.xml" />

Pooglądaj sobie oczywiście też XMLa na który wskazuje ten znacznik.

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności