Skocz do zawartości

Liczba zapytań na słowo kluczowe


Nomadowy

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnotematyczny katalog stron - moderowany katalog na domenie z 2001 roku. Moderowany minimum 2 razy dziennie. PR 3, megaszybka indeksacja. Dodaj swój unikalny wpis już dziś.

Ostatnio dodane strony w katalogu.

najpiękniejsze kobiety świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A istnieje jakieś narzędzie do podawania wyników bardziej konkretnych?

Ależ to narzędzie podaje konkretne wyniki, tylko odejmij sobie od wyniku min. 30% ruchu. G najprawdopodobniej je zawyża, aby ludzie więcej wydawali na AdWords :)

Internetowa galeria fotografii turystycznej z różnych zakątków Polski

Tanie telefony komórkowe w sklepie Orange

Dziel się z innymi ciekawymi informacjami internetowymi za pośrednictwem serwisu społecznościowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam szacunkowy ruch korzystając również z narzędzia do Adwords jednak mam też drugi, o wiele dokładniejszy sposób. Adwords ma straszne odchylenia. Miałem słowa które wskazywały ponad 300k wyszukań miesięcznych a ja będąc na pierwszej pozycji miałem około 1400-1500 UU dziennie.

Drugi sposób jest skuteczny tylko w przypadku, gdy znasz ruch na stronie na jakąś konkretną frazę, mając na tą frazę swoją stronę w top3.

Odpalasz Google Trends i patrzysz na wykres ruchu na frazę, na którą możesz przełożyć wykres na konkretną liczbę odwiedzin, potem sprawdzasz frazę, która Cię interesuje i patrzysz o ile mniej więcej wykres jest "wyższy" lub "niższy" od znanej przez Ciebie frazy. Na pierwszy rzut oka wydaje się to mało dokładna analiza ale moim zdaniem i tak jest dokładniejsza od tego, co pokazuje Adwords.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyniki z adworsa czesto nie maja odzwierciedlenia w trendsach

adword jest dobry jedynie do wynajdywania fraz, jednak to trends pokazuje miarodajne wyniki

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że:

1. Po pierwsze fakt, że jesteś w TOP1 nie oznacza, że zdobędziesz 100% zapytań - przecież title/description, adres strony - to wszystko ma (nie mówię, że duży, ale zawsze) wpływ na to czy user kliknie w Twój wynik czy w kogoś niżej.

2. AdWords daje tak rozstrzelone wyniki, że ciężko coś z niego wywnioskować.

Gwarantowany efekt. 100% satysfakcji lub zwrot gotówki. Tylko teraz profesjonalne pozycjonowanie książek na Twojej półce. 20% zniżki jeżeli masz różową i prostą (wypozycjonowaną) ścianę. Nie pozycjonujemy stron w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nikt nic nie zawyża - sami userzy zawyżają klikając w różne strony na liście - nawet TOP1 nie ma 100% kliknięć w stosunku do zapytań, a i wy Panowie też zawyżacie ilość wyszukiwań różnymi narzędziami i dodatkowo pewnie różnego typu roboty też zawyżają statystyki. Na pewno też to wszystko jest jakieś przybliżenie(pewnie w górę) bo nawet przy niszówkach jest pułap wyświetlania chyba co 4 sztuki, nie zmienia to jednak faktu żeby mięli jakikolwiek cel w zawyżaniu tych statystyk(i tak w adwordsach przy danej frazie są dokładne statystyki)...

A co do szacunków to podany wyżej sposób moim zdaniem ma podobną dokładność jak porównanie dwóch fraz w ilości wyszukiwań i skonfrontowanie tego ze swoją odwiedzalnością na daną frazę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności