Skocz do zawartości

Czy istnieje w miare miarodajny ranking SEO PL firm?


Pawka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje w miare miarodajny ranking SEO PL firm?

z cyfierkami, procentami podzialu rynku i t.d.

Ostatnio, co pamietam, byl smieszny taki niby ranking, ale z tego wszyscy kpili, w jakims pismie w rodzaju internet maker. Gdzie bylo podane lewym dziennikarzem z sufitu troche danych, na podstawie gadki z osobami z ktorymi udalo mu sie skontaktowac.

a cos powaznego, w rodzaju - Xann - 21% rynku, Michal Leszczynski - 19% rynku, Beerbant - 23% rynku,

Sunrise Systems - 30% rynku, Erbit - 20% i t.d.

Wiem ze tu nie Ameryka, nie ma google, firmy seo nie sa na gieldzie i kapitalizacji nikt publicznie nie poda. Ale mniej wiecej, wielkosc firm Seo, (ile osob zatrudnia), % udzialu w rynku, jest cos takiego gdzies opublikowane? Ilosc klientow moze i inne parametry.

No bo renome na Pio, to jedno, siedze niby na Pio 5 lat, jestem amatorem, kochamSeo.

A nie wiem kto jest kim u zawodowcow.

cyfierki - fajnie bylo by zobaczyc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cos powaznego, w rodzaju - Xann - 21% rynku, Michal Leszczynski - 19% rynku, Beerbant - 23% rynku,

Sunrise Systems - 30% rynku, Erbit - 20% i t.d.

Naliczyłem 113%... :)

Poza tym wątpię, żeby coś miarodajnego i obiektywnego powstało. Za dużo firm SEO, a poza tym taka specyfika branży...

I każda firma będzie sobie zawyżać informacje żeby być wyżej, bo do pracowników będzie sprzątaczkę liczyło itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ranking jest moim zdaniem nie możliwy do zrobienia. Wszelkie liczby jakie ktoś poda to wynikające z jego obserwacji, a nie stanu rzeczywistego bo jego się nie da okreslić, za dużo zmiennych, których nie znamy, a jak nawet poznamy to nie możemy wiedzieć czy są true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest jeszcze jedna sprawa - w krajach bogatych niby modna jest globalizacja.

czyli na przykklad - benzyne sprzedaje orlen, energie sprzedaje stoen, internet dostarcza neostrada i upc, uslugi pozycjonowania swiadczy 2-3 mocne firmy.

Pytanie - czy jest globalizacja w seo PL?

Albo - czy juz jest globalizacja w seo PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo jest jak to zmierzyc za pomoca mierzalnych danych.

np. w przypadku reklamy online mozna cos rzezbic na podstawie liczba uzytkownikow/odslon / per serwis * srednia cena za 1000 odslon i w ten sposob wymierzyc zasieg serwisu i jakos go wycenic, a potem to zagregowac i wyliczyc rynek.

polish suicide flew 48 successful missions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gdyby był taki ranking, to oprócz samego SEO zaczęło by się pozycjonowanie w tym rankingu :jezyk1:

Gwarantowany efekt. 100% satysfakcji lub zwrot gotówki. Tylko teraz profesjonalne pozycjonowanie książek na Twojej półce. 20% zniżki jeżeli masz różową i prostą (wypozycjonowaną) ścianę. Nie pozycjonujemy stron w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seo jest jeszcze trochę za małe, bo wszystko tak naprawdę zależy od google i jego widzi mi się...

Prędzej mierzenie powinno być wg. firm zajmujących się ogólnie marketingiem a nie samym seo.

tak mnie się no zdaje.

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności