Skocz do zawartości

Ktoś wpłacił mi kasę na konto


Gonzo23

Rekomendowane odpowiedzi

Wypożyczałem filmy z wypożyczalni na moje konto, ale zapłaciła za to koleżanka Swoją kartą. Filmy troszkę poleżały i trzeba było dopłacić więc wypożyczalnia potrąciła sobie z jej karty bez problemu.

Dlatego nigdy niczego w sieci nie powinno się kupować za pomocą karty bez pośrednika (np. paypal, paypoint, etc.). Odnośnie nadużyć - teoretycznie powinno się dać cofnąć płatność jeśli nie była wykonana z użyciem 3D Sec (a nie była wykonana bo posiadacz karty nie akceptował jej bezpośrednio).

Za granicą jest chyba do tego inne podejście bo ludzie mają większą świadomość praw konsumenckich i firmy się bardziej "pilnują".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych bankach, ale u mnie w mBanku pisze czy osoba zlecająca przelew np mi podała moje dane i jakie to dane były. Czasami bez podania danych tylko samego numeru konta przelew nie przechodzi, czasami przechodzi ze złymi danymi, zdarzyło mi się ,że doszedł przelew do mnie z literówkami lub zamiast ulicy ktoś wpisał z rozpędu miasto itp Zobacz jakie dane podała osoba zlecająca przelew, czy podala jakiekolwiek dane, Twoje, czy kogoś innego...

Agencja SEO z Katowic Intoseo - Pozycjonowanie Katowice
Wynajem myjek przemysłowych i warsztatowych - www.myjki360.pl

Dywaniki samochodowe https://topdywaniki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostali kredyt zamiast na 10k a na konto dostali 100k.

takiej różnicy nie da się nie zauważyć :)

Moralnie powinno się zwrócić, bo nam też się kiedyś może pomylić nr konta.

Ja kiedyś komórkę znalazłem i oddałem, zadzwoniłem na "dom" i nie chciałem znaleźnego :)

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bank ma zastrzeżony czas na poprawienie błędów w księgowaniu. Jeśli to był ich błąd to po prostu po pewnym czasie sami odeślą pieniądze do nadawcy.

Jeśli to był błąd wysyłającego, to nie masz obowiązku odsyłania pieniędzy, ale można tego dochodzić w sądzie. Proces oczywiście przegrasz, ale wątpię żeby komuś chciało się procesować o 170 zł.

Darmowy, internetowy kurs szybkiego czytania - szybkie czytanie. Przetestuj tą innowacyjną metodę i zobacz jak bardzo polepszą się Twoje efekty w nauce i pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banki często zapominają o tym orzeczeniu SN:

Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Cywilna

z dnia 17 grudnia 2008 r.

I CSK 205/2008

W razie przesłania pieniędzy na błędnie podany rachunek, niezgodny z nazwiskiem widniejącym w poleceniu przelewu, bank odpowiada za wynikłe z tego szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności