Skocz do zawartości

Rozne takie pomysly i akcje pro bono....


Nett

Rekomendowane odpowiedzi

Kto z Was uczestniczy w jakims projekcie ku ogolnemu dobru ?

A moze klebia sie gdzies w lepetynach mysli, ze warto byloby stworzyc dla ludzi, cos wartosciowego, potrzebnego...

Mam kilka pomyslow lepszych i gorszych - wiekszosc poza moim zasiegiem.

Jeden jest zwiazany z krwiodawstwem.

O braku krwi w bankach krwi czesta trabio w tv, radio czy prasie.

Jednak, jezeli jest jej nadmiar - najczestrze grupy krwi - niewykorzystana, jest niszczona.

Myslalem o tym, ze potrzeba czegos w rodzaju bazy krwiodawcow.

Chetni rejestruja sie online, podaja grupe krwi, swoje dane.

Gdy jest potrzebna w danym regionie, wystarczy telefon do dawcy, a ten po potwierdzeniu,

zjawia sie w danym punkcie lub odpowiednio wyposazony pojazd zjawia sie u niego.

Przy rzadkich odmianach krwi, taka baza mialaby kolosalne znaczenie - obecnie szpitale szukaja jej w innych szpitalach obdzwaniajac cala polske.

Nie wiem dlaczego NFZ spi i czegos takiego nie stworzy, chyba, ze taki projekt istnieje a ja nic o tym nie wiem...

To taki jeden z wielu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł - z tym, że tak naprawdę ciężki do realizacji - problemem jest to, że aby to miało szanse na powodzenie musiałbyś mieć błogosławieństwo instytucji państwowych - a o to raczej ciężko.

Ale podobne inicjatywy już funkcjonują: https://www.krew.pl/

https://www.krewniacy.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności